FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Seronil

przez stracony 29 sie 2010, 12:35
Wczoraj wypiłem trochę alkoholu, miałem ochotę nawet się spić, ale wyszło, że muszę być w niedzielę "na chodzie" to i przystopowałem. Beznadziejne jest to, że nie poczułem tego,że wypiłem cokolwiek. Do domu wracałem bardziej "trzeźwy" niż szedłem w tamtą stronę. Ktoś pisał, że po seronilu można wypić więcej bez opicia się i prawdopodobnie mnie to też dotyczy.
Dzisiaj czuję się lepiej niż przez ostatnie dni przed piciem.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez stracony 31 sie 2010, 19:34
Dzisiaj rano zapomniałem zażyć tabletki i zrobiłem to dopiero przed chwilą. Od rana czułem się fizycznie dużo lepiej, psychicznie zresztą też - tak jak wtedy gdy seronil działał dobrze. Przypadek, bo miało mi się dzisiaj poprawić czy odstawienie leku ?
No nic, zobaczę jak będzie dalej i jeśli będzie znów gorzej pomyślę nad podniesieniem sobie dawki na 40mg. Tylko jak wtedy zażywać - rano i wieczorem po 20 mg ? Do psychiatry idę dopiero za 2 tygodnie a na seronilu jestem od 2 sierpnia.

przez linka 31 sie 2010, 19:40
zatracony, Przypadek, bo okres półtrwania fluoksetyny w organizmie jest bardzo długi, i tak naprawdę twój mózg nie odczuł, że nie wziąłeś tabletki.
Co nie zmienia faktu, że super, że lepiej się czujesz :smile:

[Dodane po edycji:]

Jeśli chcesz zwiększać, to po prostu bierz 40 mg rano.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stracony 31 sie 2010, 21:27
Linka, ja pracuję a po 20 mg przez m/w początkowy tydzień brania czułem się dobrze ale lekko pływający, jak pod wpływem alkoholu. Nie lepiej rozbić dawkę by nie było szoku ?

przez linka 31 sie 2010, 21:31
zatracony, to już lepiej bierze np przez kilka dni co drugi dzień 40mg a kolejny 20 mg. Generalnie, nie rozbija się dawek antydepresantów na dwie...chodzi właśnie o tą "moc uderzeniową" - a więcej powiem ci jutro, po wizycie u psychiatry, bo znowu zaczynam brać leki prawdopodobnie.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 01 wrz 2010, 07:45
linka,

Napisz co Ci zaaplikowal lekarz.

przez linka 01 wrz 2010, 08:17
Zenonek, łokej, właśnie byłam wyciągnąć kartę u lekarza, jak to dobrze, że u mnie się nie czeka i nie zapisuje na odległy termin, idziesz, czekasz i włazisz. Mam 6 numerek lekarz przyjmuje od 10.30. Poproszę go o skierowanie na terapię, jak wrócę do terapeutki to mnie pewnie ochrzani....ale tak to jest jak się samemu przerywa :-|
Przyjaciel forum

przez Radek 01 wrz 2010, 11:35
Terapeutka Cię bardzo nie ochrzani, bo to normalne że ludzie przerywają leczenia. Ja już tyle razy znikałem i wracałem... Ważne żeby teraz konsekwentnie dążyć do celu jakim jest zdrowie.

A tak w ogóle masz nawrót depresji? Jak długo chodziłaś na terapię?
per aspera ad astra

przez linka 01 wrz 2010, 12:10
Radek, ja nie mam depresji, mam zaś nerwice z lękiem uogólnionym, wolnopłynącym - taka mega wkurzająca przypadłość..... :?
Wracam dziś do waszego grona panowie, 10mg seronilu dostałam na wejście, i 0,5 alproxu - doraźnie.
No wracam na terapię ( wczesniej miałam 4 miesiące, 1 h tygodniowo - oczywiście na NFZ).
Przyjaciel forum

przez Radek 01 wrz 2010, 15:32
Myślę Linka, że terapia to dobra decyzja. Leki przytłumią objawy ale żeby nerwica nie wróciła potrzebna jest praca nad sobą. Ja teraz leczę się tak samo jak Ty tylko moim problemem jest nawracająca depresja, która z resztą też objawia się lękami/niepokojem.

Tak z ciekawości co cię tak mega wkurza w tej nerwicy? U mnie efekt jest taki, że izoluję się od ludzi. Po Twojej częstej obecności na forum domniemywam, że też uciekasz przed komputer. Dobrze zgadłem?
per aspera ad astra

przez Zenonek 01 wrz 2010, 15:39
linka,

Ile czasu bedziesz brala dawke "na wejscie" ? Docelowo 20-40 mg ?

przez linka 01 wrz 2010, 15:57
Zenonek, docelowo pewnie 20 mg, w ogóle ostatnim razem brałam cały czas 10 mg i przeszło....no i była terapia - czyżby placebo+ efekt psychologiczny?
Miesiąc na 10 mg będę, bo źle znoszę wchodzenie na duże dawki.
Przyjaciel forum

przez Zenonek 01 wrz 2010, 15:59
linka,

A bralas kiedys inne leki ? Troche nietypowy dobor leku na lęk, no , ale kazdy reaguje inaczej.

przez linka 01 wrz 2010, 16:35
Zenonek, nie brałam nigdy innego leku, brałam ten trzy razy i trzy razy mi pomógł, owszem wybór dziwaczny, za pierwszym razem poza nerwicą miałam też epizod depresyjny - i wtedy pomógł i na jedno i na drugie. Teraz przeważa nerwica - ale nie wiedzieć czemu, Fluoksetyna , po początkowej fazie zaostrzenia objawów ( troszkę potęguje lęki - dlatego wchodzę na 10mg, na małą daweczkę) pomaga mi się uspokoić, normuje sen itd......
Nie wiem na czym to polega....a lekarz chyba wychodzi z założenia, i zwykle tak jest, że jak coś raz pomogło to zapisuje się to samo a zmienia lek w razie niepowodzenia z tym poprzednim.
Przyjaciel forum

Sortuj wg