FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

 
Liczba głosów : 197

Re: Seronil

przez nika_kg 14 cze 2010, 20:11
Witajcie! Moja P. hematolog stwierdzila, ze leukopenia ktora mi doskwiera od paru ladnych miesiecy moze byc przyczyna zazywania lekow psychotropowych. Co o tym myslicie? Pytalam swego psychiatry ale on zaprzeczyl ;/ i kogo tu sie sluchac? WBC spada mi z miesiaca na miesiac. Na dzien dzisiejszy wynosi 2.6 ;/ przy normie 4-10
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
10 maja 2009, 15:55

Re: Fluoksetyna

Avatar użytkownika
przez coolkidofdeath 15 cze 2010, 23:45
Wyciszyłą mnie trochę, jednak pamiętam też, że miałam zaburzenia łaknienia po niej i rozedrganie wewnętrzne i później zmniejszyłam dawkę. Ogólnie na wyjście z zakalaputania jest w porządku. Przy stężeniu negatywnych nastrojów zajadałam się Ataraxem. Widzę, że Fluo jest dośc powszechnie stosowany :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
14 cze 2010, 19:32

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez filson 16 cze 2010, 10:46
Nie sądzę, żeby ktoś z forum był Ci w stanie odpowiedziec na zadane pytanie. To może chyba tylko lekarz.

Ja zacząłem właśnie 4 tydzień z seronilem i nie odczuwam póki co poprawy (myślałem przez chwilę, że jest lepiej ale niestety to było złudzenie). Wręcz przeciwnie, zaczęła mnie dobijać opcja d/d. Tak silnie nigdy wcześniej tego nie przechodziłem. W zasadzie depersonalizacji nigdy nie miałem. Obrzydliwy stan i może spowodować niebywały lęk i obawę o swój stan.
Dzwonilem wczoraj do swojego psycho, który powidział mi, że muszę czekać jeszcze na efekt działania leku bo czasem zaczyna on działać nawet po 6 tygodniach.
CZasem mi się wydaje, że moje życie będzie już takie do końca ;-((
Avatar użytkownika
Offline
Posty
72
Dołączył(a)
10 cze 2007, 15:28
Lokalizacja
wawa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Seronil

przez joyka 16 cze 2010, 20:26
Biorę seronil już 5 tygodni - potworne pogorszenie stanu.... Moja depresja objawiała się głównie obojętnością i nie odczuwaniem szczęścia, smutku etc. Teraz jestem cały czas smutna, przygnębiona, mam problemy z pamięcią, kompletnie nie przyswajam informacji (uwaliłam przez to semestr na studiach:( ), zaostrzyły mi się myśli samobójcze, a ponadto dalej mam przekonanie, że jestem beznadziejna... ech, jestem w rozsypce - a biorę tylko 10 mg
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
16 maja 2010, 10:20

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez stracony 24 cze 2010, 12:12
Witam bractwo seronilowe, chociaż jak zauważyłem w większości wypowiadają się kobietki ;) .
Seronil dostałem na chyba typową średnią acz przewlekłą depresję, nie mam lęków czy fobii a jeśli nawet no w nieznacznym stopniu.
Po przebrnięciu przez ten długi wątek doszedłem do wniosku, że jednak poczekam z początkiem zażywania na urlop i najgorsze objawy (które mam nadzieje u mnie nie wystąpią) przypadną na ten 2 tygodniowy okres
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia
Avatar użytkownika
Offline
Posty
369
Dołączył(a)
21 cze 2010, 22:05

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez stracony 10 lip 2010, 13:22
Hmm, nikt tego już nie zażywa? Może jednak ? Powiedzcie, jak występują (jeśli) początkowe skutki uboczne to w którym tygodniu najbardziej? Spróbuję "wstrzelić" ten okres w mój urlop.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia
Avatar użytkownika
Offline
Posty
369
Dołączył(a)
21 cze 2010, 22:05

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez linka 10 lip 2010, 13:35
zatracony, ja brałam bardzo długi i skutki uboczne to zwykle pierwsze dwa tygodnie, warto na ten czas poprosić lekarza o receptę na jakieś uspokajacze, hydroksyzina albo benzodiazepiny :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez filson 18 lip 2010, 21:35
Moja historia z seronilem chyba dobiega końca po 8 tygodniach. Czuję się po nim źle. I nie chodzi już chyba o skutki uboczne, które powinny minąć jakiś czas temu. Mam wrażenie, że od Seronilu straszliwie pogłębia mi się d/d. Czasem czuję, że nie wiem już co się dzieje w mojej psychice. Wiem tylko, że jest źle. Ogromny natłok złych emocji, za którymi już nie nadążam a w ich wyniku nieznośny lęk. Okresami rozpierający aż boli. Nie mam już siły i wiary, że ten lek mi pomoże po takim okresie. Jestem zmęczony czekaniem na efekt. Zastanawiam się czy nie wrócę do Anafranilu. Kiedyś bardzo mi pomógł ale nie chciałem do niego wracać bo przytyłem po nim znacznie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
72
Dołączył(a)
10 cze 2007, 15:28
Lokalizacja
wawa

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez Mada 23 lip 2010, 01:18
To juz moja czwarta proba seronilu. Za kazdym razem ma na mnie inny efekt. Ciagle do niego wracam dlatego ze za pierwszym razem po kilku niepowodzeniach z innymi lekami, ten byl jedyny ktory nie dosc ze mial mniejsze skutki uboczne niz poprzedni leki, takze postawil mnie na nogi. Za drugim razem powodowal ze nie moglam usiedziec na miejscu. Za trzecim razem, niestety, spowodowal uczucie DD i sieczki w glowie ktore juz nigdy nie odeszlo.
Zaczelam brac znowu Seronil prawie 2 tygodnie temu od 5mg, po 2 dniach wskoczylam na 10mg a teraz juz od tygodnia biore 15mg.

Czy jest ktos kto powracal do Seronilu i czul zupelnie inne efekty dzialania za kazdymr razem kiedy ponawial branie???
There are some defeats more triumphant than victories.
If you don't risk anything you risk even more.
"[Spring is] a true reconstructionist."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
200
Dołączył(a)
25 sty 2006, 02:11
Lokalizacja
NY

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez Gamma 23 lip 2010, 19:48
Seronil 20 mg zażywam od kilku miesięcy.
Jedyne objawy jakie na początku miałam to suchość w ustach i strasznie chciało mi się pić. Nic więcej.
Teraz czuję się jakbym codziennie jadła tik-taki. Ani nie pomaga ani nie przeszkadza. Mogę to jeść a i tak nic się nie dzieje.
Nie wiem co o tym myśleć. Psycholog pewnie będzie kazał mi odłożyć leki :?
Chciałabym żeby wreszcie mi coś pomogło :|
You wanna die with me? Okay, let's go. But I kill you first coz I don't trust you.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
23 lip 2010, 19:40

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez chojrakowa 23 lip 2010, 19:57
Brałam seronil przez jakiś czas ale jak doszłam do dawki 2x20mg na dobe to trzęsłam się jakbym miała delirium i tak się zakończyła moja przygoda z tym lekiem ;/
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar
Avatar użytkownika
Online
Posty
7311
Dołączył(a)
19 lip 2010, 18:36
Lokalizacja
kraina deszczowców

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez linka 25 lip 2010, 13:15
Gamma, może czas na zwiększenie dawki?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Re: Seronil

przez andrzej80 25 lip 2010, 14:26
Kiedyś brałem Seronil ale lekarz po pewnym czasie zmienił mi na inny
Offline
Posty
27
Dołączył(a)
17 lip 2010, 21:47
Lokalizacja
gdańsk

Re: Seronil

Avatar użytkownika
przez Gamma 26 lip 2010, 02:09
Może jest na to czas ;|
Ale wątpię by to nastąpiło bo psychiatra powiedział, że jak nie będzie pomagać to odstawimy.
Może mi zmieni lk albo coś... :mhm:
You wanna die with me? Okay, let's go. But I kill you first coz I don't trust you.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
23 lip 2010, 19:40

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Przeskocz do