FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Bioxetin

przez Madzialenka 05 maja 2010, 10:08
Dzięki Linka!Ja jem teraz 30mg ale nastapił nawrót i od paru dni czuje sie fatalnie.Moze powinnam zwiększyć do40 :(

przez linka 05 maja 2010, 15:01
Możesz zwiększyć do 40, albo jeść co drugi dzień 40, a w pozostałe 30 - powinno być ok, jeśli po podwyższeniu dawki - tydzień, dwa nie będzie efektów - można podnieść do 60 albo poszukać innego leku. Generalnie nie ma się czym martwić bo tak naprawdę fluoksetyna jest chyba najsłabszym lekiem z SSRI - także jeśli nie ona - coś się znajdzie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasja 05 maja 2010, 21:13
Madzialenka-dzięki,,,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 10 maja 2010, 13:31
Linka mam pytanie,czy biorąc Bioxetin można zażywać skrzyp polny albo Belissę?Pozdrawiam! :smile:

Re: Seronil

przez joyka 16 maja 2010, 10:24
Hej :)

Z powodu depresji zapisano mi przedwczoraj seronil - na początek 10 mg raz dziennie. Wczoraj było w miare w porządku - nie czułam się szczęśliwsza, ale byłam bardziej ułożona, udało mi się nawet pouczyć - ale pod wieczór zaczęłam się trząść, pojawiły się jakieś lęki, nie mogłam zasnąć, bo cały czas myślałam, że coś słyszę i ktoś kręci się po domu. Rano znowu wzięłam tabletkę i czuję się jak naspeedowana. Trzęsę się, mam rozbiegane myśli, serce mi wali.... dzwonić do psychiatry ( w końcu dzisiaj niedziela...) czy to tylko przejściowy efekt? Boję się tego całego leczenia :(

przez linka 16 maja 2010, 10:37
joyka, seronil zaczyna działać po minimum 3-4 tygodniach regularnego zażywania - to co opisujesz to efekt psychologiczny, a to co się z tobą działo wieczorem to niestety skutki uboczne. To co opisujesz to klasyka - takie naspeedowanie mija po tygodniu, dwóch - jeśli faktycznie nie dajesz z nim rady, to idź do psychiatry i poproś coś doraźnego na uspokojenie na te pierwsze dni ( ja tak zrobiłam) dostaniesz pewnie alprazolam, który pozwoli spokojnie poczekać i przejść skutki uboczne.
Nie rezygnuj tak szybko z leczenia, seronil to dobry lek, tylko trzeba dać mu szansę się rozkręcić.
Wszystko będzie dobrze - jak coś to pisz, sama kilka razy to przechodziłam. W miarę możliwości pomogę :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez joyka 16 maja 2010, 11:06
Czyli postaram się to przejść, mam nadzieję, że na dłuższą metę pomoże, bo mam już dosyć tej obojętności. W razie czego będę pisać, bo to moje pierwsze doświadczenia z psychotropami.Trochę się tylko martwię sesją - zaczęły się zaliczenia, a ja jestem dzisiaj w takim stanie, że nie mogę wyjść z domu, nie mówiąc już o nauce...Pozdrawiam :)

przez Zenonek 16 maja 2010, 11:09
Seronil to dosyc delikatny lek. I calkiem skuteczny. Jak te skutki mina to masz duza szanse, ze bedziesz jak nowo narodzona :P.

Aha i nie wkrecaj tez sobie inny skutkow ubocznych , bo sama psychika mozna sobie niezla Kambodże tez zrobic.

przez joyka 16 maja 2010, 12:40
No właśnie staram się za dużo sobie nie wkręcać. Zresztą drżenie zaczyna już ustępować - tabletkę wzięłam o 7.00 i jest już coraz spokojniej, serducho się uspokoiło, tylko dalej się czuję jakbym się czegoś bała, ale tym się za bardzo nie przejmuję.

przez filson 16 maja 2010, 17:31
Mi lekarz zapisał od razu 20 mg. Ponieważ dość często mam alergie na leki pomyślałem, że odsypie trochę proszku z kapsułki, żeby wziąć mniejszą dawkę. Myślicie, że to ma sens?

przez Nenaja 16 maja 2010, 18:13
Po 6tyg zażywania stwierdzam, że niestety ten lek nie jest dla mnie ;( W środę odwiedzę lekarza, zobaczymy co powie... na depresję zadziałał, ale mega lęki mi zostały, takie jakie miałam na początku brania... Atarax na uspokojenie mi pomagał pomagać jakoś po 2tyg zażywania Seronilu...jak mam coś załatwić na mieście, to już przy zamykaniu drzwi domowych się cała trzęsę jak galareta i strasznie mnie to denerwuję, żeby nie napisać w<cenzura>a. Pozdrawiam i gratuluję wszystkim, którym się udało na Seronilku wyjść:)
Nenaja

przez joyka 17 maja 2010, 13:48
Już dzisiaj było trochę lepiej :) w nocy normalnie spałam, rano też nie było źle. Dziwi mnie tylko, że budzę się z samego rana. Dalej czuję drżenie, ale leciutkie, choć jak wyrywałam brwi to nie mogłam utrzymać pęsety :P Lęk pozostał, zobaczę, jak będę sobie z nim radzić, jak pojadę na uczelnię. Ponadto ciągle mi smutno, co szczerze mówiąc nawet mi odpowiada po zupełnej obojętności, przynajmniej czuję, że jeszcze żyję :P

przez Madzialenka 17 maja 2010, 17:10
Błagam was pomóżcie!Co dwa tygodnie mam nawroty zlego samopoczucia,czy to juz nigdy nie minie?Co mam robić?

przez Zenonek 17 maja 2010, 19:40
Właściwości farmakodynamiczne Fluoksetyny :

Grupa farmakoterapeutyczna: Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.
Kod ATC: N 06 AB 03.

Fluoksetyna jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Fluoksetyna praktycznie nie wykazuje powinowactwa względem innych receptorów, takich jak α1-, α2-, oraz β-adrenergicznych, serotoninergicznych, dopaminergicznych, histaminergicznych H1, muskarynowych oraz receptorów GABA.

Duża depresja: Przeprowadzono próby kliniczne u pacjentów z dużą depresją, stosując substancję czynną i kontrolę placebo. Fluoksetyna okazała się znacząco bardziej skuteczna niż placebo według Skali Oceny Depresji Hamiltona (HAM-D). W badaniach tych fluoksetyna wywoływała znacznie wyższy odsetek odpowiedzi na lek (zdefiniowane jako zmniejszenie wyniku w skali HAM-D o 50%) oraz, remisji niż placebo.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne: w próbach krótkoterminowych (poniżej 24 tygodni), fluoksetyna okazała się znacznie bardziej skuteczna niż placebo. Wpływ terapeutyczny zaobserwowano po dawce 20 mg/dobę, lecz po większych dawkach (40 lub 60 mg/dobę) widoczny był większy odsetek odpowiedzi na lek. W badaniach długoterminowych (rozszerzona faza trzech badań krótkoterminowych oraz badanie zapobiegania nawrotom choroby) nie wykazano skuteczności.

Bulimia nervosa: W badaniach krótkoterminowych (poniżej 16 tygodni), wśród pacjentów leczonych ambulatoryjnie spełniających kryteria DSM-III-R dla bulimii, fluoksetyna w dawce 60 mg/dobę okazała się znacząco bardziej skuteczna niż placebo w zmniejszaniu napadów żarłoczności i prowokowania wymiotów. Jednak w kwestii skuteczności długoterminowej nie można wyciągać wniosków.

Przeprowadzono dwa badania kontrolowane placebo z udziałem pacjentek spełniających kryteria DSM-IV dla przedmiesiączkowych zaburzeń dysforycznych (Pre-Menstrual Dysphroric Disorder, PMDD). Do badań włączono pacjentki z objawami zaburzającymi ich funkcjonowanie społeczne i zawodowe oraz kontakty z innymi osobami. Wykluczono kobiety stosujące doustne środki antykoncepcyjne. W pierwszym badaniu, polegającym na nieprzerwanym przyjmowaniu fluoksetyny w dawce 20 mg na dobę przez 6 kolejnych cykli, zaobserwowano poprawę w zakresie pierwszorzędowego parametru skuteczności (drażliwość, lęk i dysforia). W drugim badaniu, w którym pacjentki przyjmowały lek tylko w fazie lutealnej (20 mg na dobę przez 14 dni) przez 3 kolejne cykle, także zaobserwowano poprawę w zakresie pierwszorzędowego parametru skuteczności (wg skali nasilenia objawów codziennych, Daily Record of Severity of Problems). Jednak na podstawie wyników badań nie można sformułować ostatecznych wniosków w kwestii skuteczności działania i czasu trwania leczenia.

Sortuj wg