FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Filozof-Piotr 04 sty 2007, 02:54
Ja dopiero zaczynam brać Seronil i po przeczytaniu informacji na ulotce troche sie przeraziłem, ze względu na drobne skutki uboczne z zejsciem włącznie. No ale taki to urok ulotek na wszystkie strony musi być lek obwarowany! No cóż pozyjemy lub nie i zobaczymt heheh
Śmierć człowieka jest jak upadek państwa potęznego... (Cz. Miłosz)

Seronil

przez Filozof-Piotr 05 sty 2007, 01:56
Otwieram nowe forum, w którym będę analizował leczenie tym lekiem! Od jutra zaczynam go brać! Będę opisywał działanie a także zachęcam do wypowiadania się na jego temat![/url]

przez wariott 05 sty 2007, 14:26
http://www.forum.nerwica.com/seronil-vt7.html

Ja biorę od ponad 2 tyg i ostatnio jest jakoś fajnie- tak nie czułem się od jakichś 6 lat. Jedz w czasie sporego posiłku bo ja na początku nie doczytałem, brałem na pusty żołądek i było strasznie [w sensie zgaga].

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zygfryda 05 sty 2007, 15:24
Hej! Ja brałam seronil jakies dwa lata temu przez okres pół roku, tylko pól roku bo było mi juz na tyle dobrze, że myslałam, iż koniec z nerwicą i deprechą, ale... odstawiłam chyba za szybko no i skończyło się nawrotem ze zdwojoną siłą. Teraz zastanawiam się nmad ponownym rozpoczęciem terapii seronilem, ale troche boję się tego okresu przejściowego, czyli pierwszych dwóch tygodni, kiedy to mogą pojawić sie skutki uboczne, chociaż za pierwszym razem nie miałam ich. Będę bacznie obserwować jak działa na Ciebie seronilek i życze powodzenia!!! ;)
Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić

bioxetin

przez Leoanne 06 sty 2007, 19:00
Zaczelam brac leki 3 dni temu, w dzien po pierwszej tabletce dostalam biegunki, dzis juz trwa 2 dzien, juz 5 razy bylam w toalecie (jest godzina 18.00), a zaraz polece jeszcze raz...wyczytalam w ulotce, ze moze to byc skutek uboczny, ale prawde mowiac, liczylam, ze bioxetin pomoze mi opanowac moje emocje, nerwy, depresje no i moje jelito drazliwe, a tu taka akcja od dwoch dni :-( nie wiem ile to sie bedzie utrzymywac. mam nadzieje, ze nie dlugo, bo od przyszlego piatku koncze 7dniowa przerwe w tabletkach antykoncepcyjnych, no i wiadomo, ze przy biegunce zle sie one wchlaniaja lub wcale...czy ktos mial podobne objawy? jesli tak, to kiedy ustaly i jak sobie z nimi radziliscie? czy moze biegunki nie mial nikt? a i u mnie to moze zbieg okolicznosci?

poza tym, czy ktos wie wiecej niz pisza w ulotkach, czy bioxetin wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi?

prosze o w miare szybka odpowiedz, licze na Was

p.s. jestem tutaj kompletnie nowa!!

przez Filozof-Piotr 07 sty 2007, 01:07
Bardzo dziękuję za odpowiedzi!
Otóż okres przejściowy jest mi znany od trzech dni! Powiem szczerze dawno czegoś takiego nie miałem! Mój lekarz kazał mi odstawić Efectin i zabrać się na Seronil! Ale między odstwieniem a rozpoczęciem brania nowego musi minąć ponad dzień! No właśnie to było straszne! Czułem się odstawiając Efectin jak narkoman: zawroty głowy, nudności, biegunka, i najgorsze brak koncentracji! Dopiero dzień po tym jak zacząłem brać Seronil wszystko się stabilizuje. Jak na razie (odpukać dobrze)! Obecnie w moim życiu pojawiło się sporo sytuacji stresowych a jedna jest najgorsza! Zobaczymy jak ten lek działa w ekstremalnych sytuacjach związanych z przezyciami emocjonalnymi! Oczywiście na samym leku nie polegam, próbuje sam jeszcze chcieć! Bo motywacja, silna wola jest tu bardzo ważna! A mam i drugi powód nie chcę aby mnie lekarz wsadził do szpitala, a już napomykał o tym! Wiem jak tam jest, gdyż odwiedzałem koleżankę! Tam bym się załamał, wiem to na pewno! jak na razie nie czuje się w takim stanie, gdzie konieczna by była hospitalizacja!

[ Dodano: Nie Sty 07, 2007 12:07 am ]
Dzisiaj mija drugi dzień od czasu brania Seronilu! Jak na razie mam tylko lekkie zawroty głowy (ale powodem tego był stres)! Niestey! Coś jest! Od wczoraj jest mi ciągle zimno na przemian z uderzeniami gorąca! Myślę, że początki są takie! Zobaczymy dalej...
Pozdrawiam!

przez goshka 07 sty 2007, 02:02
Cześć, też brałam seronil przez ok pół roku..generalnie działa..mi nie odpowiadał o tyle, że spadła mi waga, pojawiły się wymioty(czasem, ale to przez brak łaknienia raczej i branie leku w sumie na pusty żołądek) no i najgorsza, była dla mnie potliwość..dramat..czułam, że ciągle jestem mokra.przebierałam się kilka razy dziennie, ciągle brałam prysznic.. tak jak u Ciebie Piotr, miałam te uderzania gorąca i zimna na zmianę.u mnie występowało to przez cały czas brania leku, ale może na mnie tak akurat zadziałał? jeśli chodzi o kondycję umysłu, bardzo mi pomógł..czasem wręcz czułam się jak w stanie euforii..postawił mnie na nogi..sama odstawiłam a teraz sama potrzebuję :roll: trzymam za Ciebie mocno kciuki!!!

przez wariott 07 sty 2007, 16:56
Dzisiaj mija drugi dzień od czasu brania Seronilu! Jak na razie mam tylko lekkie zawroty głowy (ale powodem tego był stres)! Niestey! Coś jest! Od wczoraj jest mi ciągle zimno na przemian z uderzeniami gorąca! Myślę, że początki są takie! Zobaczymy dalej...

Miałem tak przez pierwsze dwa tygodnie. Uderzenia gorąca i
potliwość
. Szybko minęło.

przez Filozof-Piotr 08 sty 2007, 00:11
Trzeci dzień, można powiedzieć, iz to co mnie męczy to senność ale bardziej jest temu winna pogoda i stres niźli lek.
Bardzo dziękuje za dzielenie sie swoimi przezyciami i doświadczeniami na temat leku!
Obecnie ten lek przechodzi największą próbę z możliwych! Napiszę o tym za pare dni, gdyż obecnie nie dam rady!

przez zygfryda 08 sty 2007, 09:47
Hej wszystkim!
Jednak znów zdecydowałam się na ponownie branie seronilu, bo moja psychika jest na skraju wyczerpania. Narazie też mam te uderzenia gorąca, ale do tego te okropne szumy w uszach. Ale pamiętam,że za pierwszym razem tez tak było. No niestety trzeba przeżyc te pierwsze dwa tygodnie, a potem wszystko się unormuje
Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić

przez Baniak79 10 sty 2007, 17:35
Ja biore Seronil już 6 miesięcy, musze sie wybrać do psychiatry w najbliższym czasie, zapytac się co dalej, ale boję się odatawić. Na mnie seronil dpbrze działa nie zasilnie nie za mocno, chyba w sam raz, a już na pewno nie chce mi się ponim spac.

przez Baniak79 10 sty 2007, 17:41
Cześć, ja biore Andepin pół roku i chyba mi troche pomógł, przynajmniej na tyle, że lęli zmalały ,ale teraz boje się go odstawić, nie chce żeby znowu się nasiliły. Ale całkiem to sie chyba nie da wyeliminować tych lęków, od kiedy biore ten lek i mam świadomość co się ze mną dzieje łatwiej mi nad nimi zapanować, aale cały czas gdzieś w środku czuje to nieprzyjemne uczucie, tylko jak by przytłumione.

przez Baniak79 10 sty 2007, 17:45
A ile wy płacicie za ten Seronil?, ja kiedyś go brałem i pamiętam że jakoś około 20 zł za 20 tabletek. Potem lekarz mi przepisał Andepin i powiedział, że to jest polski odpwiednik Seronilu, a jest o wiele tańszy. Nie wiem ile dokładnie kosztuje, bo mam jakąś zniżke na noego i płace niecałe 4 złote za 20 tabletek
Pogadajcie ze swoimi lekarzami
gdyby wszystkie słowa
objąć jednym słowem
chciałbym być tym
który to słowo powie
powie i spełni
palące pragnienie
wyśpiewać ciszę
wysłowić milczenie

przez Anonimowany 11 sty 2007, 17:23
To normalny objaw, po tygodniu bedziesz czuc sie zajebiscie.

Sortuj wg