FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Seronil

przez ja_gusia 09 lut 2010, 00:53
witam, jutro pierwsza tabletka seronilu. Ciekawe jak na mnie będzie działać ale jestem dobrej myśli

przez sonia602 09 lut 2010, 14:25
witam jestem tu nowa dzisiaj biore szóstą tabletkę seronilu pierwsze trzy dni czułam się fatalnie senność budzenie się wnocyteraz jest troche lepiej ale jeszcze mi dokucza czasami czuje nasilenie lęku ale pochwili mija, czekam cierpliwie na poprawe :roll:

przez zagubiony5777 09 lut 2010, 17:40
Dzisiaj mijaja 3 tygodnie jak biore seronil, w tym 2 po 20 mg. Nie mam dola ale dalej mam rozne natrectwa i niekiedy jestem nerwowy. sily do dzialania mam niewiele wiecej niz wczesniej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Fluoksetyna

przez crash 11 lut 2010, 20:05
co myslicie o zazywaniu fluoksetyny i ALC?? mozna czy nie zabardzo??

Re: Bioxetin

przez kasja 20 lut 2010, 16:34
właśnie odłozyła mi lekarka bioxetin, brałam od maja, boję się że to za wcześnie ale w ostatnim czasie bardzo mnie przymulał co było dla mnie dziwne po tak długim czasie brania.czy długie bioxetiny moze powodowac znuzenie

seronil to zmora

przez sonia602 23 lut 2010, 18:41
Tenseronil mnie wykancza biorę juz 21 tabletkę i czuje się bardzo fatalnie
czuje jakiś scisko szczęk drganie ust pieczenie całego ciała dusznosci
niewiem czy mam przerwac czy to minie bo to moze za wczesnie aby było dobrze poradzcie co mam robić dalej
Ostatnio edytowano 23 lut 2010, 19:01 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przyłączono posty do tematu.

przez cytrynka84 23 lut 2010, 19:22
Poczekaj to minie.Ten lek dziala z opoznieniem.Pozytywne dzialanie po 6-8 tygodniach,ale warto czekac,ja jestem z niego zadowolona.Poczatki tez mialam trudne(nasilone leki,drzenie rak,szczekoscisk,ogolne poddenerwowanie),ale z czasem to minelo.Jesli nie mozesz wytrzymac to skontaktuj sie z lekarzem,na pewno cos poradzi,da cos na uspokojenie lub zmieni lek.

trzęchawka po Seronilu

przez whiteblackchocolate 26 lut 2010, 15:49
Hej, mam pytanie apropos Seronilu: czy ktoś z Was miał takie drżenie mięśni po lekach? Cały czas trzęsą mi się ręce, głowa, nie bardzo nad tym panuje... czy to normalne? Biorę 2 tydz. Napiszcie coś, przerwać, brać dalej? Pozdrawiam
and when you think more than you want, your thoughts begin to bleed (...) society, crazy indeed, hope you're not lonely without me

I have no home

Re: trzęchawka po Seronilu

przez linka 26 lut 2010, 16:47
whiteblackchocolate, si, trzy razy "zaczynałam" brać seronil i trzy razy miałam taki skutek uboczny na początku. Przechodzi po około 3-4 tygodniach. Możesz poprosić psychiatrę o coś doraźnego na uspokojenie - hydroksyzyna lub xanax. W każdym razie powinno przejść.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Bioxetin

przez summonme 27 lut 2010, 23:01
bralam bioxetin przez 2 miesiace (bulimia plus depresja i nerwica lękowa), bylo w miare
w ostatnim tygodniu wrocily lęki i napady bulimiczne tak koszmarne, ze mdlalam
bralam wraz z sedamem.
|teraz mam bioxetin zmieniony na inny lek i odstawiam powoli sedam
czyli mnie bioxetin nie za bardzo pomogl

przez summonme 27 lut 2010, 23:18
whiteblackchocolate napisał(a):Hej, mam pytanie apropos Seronilu: czy ktoś z Was miał takie drżenie mięśni po lekach? Cały czas trzęsą mi się ręce, głowa, nie bardzo nad tym panuje... czy to normalne? Biorę 2 tydz. Napiszcie coś, przerwać, brać dalej? Pozdrawiam

nie bralam wprawdzie seronilu, a bioxetin (tu i tu fluoksetyna) 2 miesiace i przez caly ten czas non stop drzaly mi miesnie, im dluzej bralam tym bardziej drzaly mi miesnie. Np. nie bylam w stanie nic odrecznie napisac, ledwo dlugopis trzymalam w reku.
Wczoraj psychiatra mi powiedziala, ze te drzenia to objaw uboczny antydepresantow, ktory powinien czasem minac. Mnie nie minal, wrecz przeciwnie - narastal.
drzenie ustawalo dopiero po sedamie, ale to lek dorazny, ktory i tak za dlugo chyba juz biore.
Bierz dalej, sama nie odstawiaj. chybA lepiej byloby zadzwonic do swojego psychiatry i sie poradzic, co robic.
Pozdrawiam

przez Robert1983 28 lut 2010, 15:22
heja wszystkim
dawno mnie tutaj nie bylo, z jakies pol roku. Przez ten czas bralem Seronil w dawce 10mg i powiem szczerze ze przez jakies 4 meichy czulem sie dobrze tz. leki puscily, zaczalem sie cieszyc i korzystac z zycia, na prawde poprawilem sie psychicznie ostro. Ale od jakis 3 miesiecy znowu zaczalem sie gorzej czuc. Znowu zaczely pojawiac sie leki, nerwy, stres, niechec do robienia czegokolwiek. Stracilem ten luz ktory mialem wszesniej, stracilem dobry nastroj i humor. Znowu zaczalem sie czuc zle tak jak to bylo przed zaczeciem terapii. Po uzgodnieniu z lekarzem podneislismy dawke do 20mg. Biore ta dawke od tygodnia i powiem szczerze ze jest masakrycznie. Trzese sie, jakam, mam totalny haos i pustke w glowie. Niespodziewalem sie ze takie beda efekty, gdyz myslalem ze zazywajac jzu wczesniej seronil efektow ubocznych nie bedzie. Czy ktos tez tak mial ze po zwiekszeniu dawki czul sie znacznie gorzej ??????
pozdrawiam serdecznie
robert

przez whiteblackchocolate 28 lut 2010, 16:56
OK, dzięki za odpowiedzi :) Potrzęsę się jeszcze trochę i może minie. :smile:
and when you think more than you want, your thoughts begin to bleed (...) society, crazy indeed, hope you're not lonely without me

I have no home

Re: Fluoksetyna

przez lamia111 03 mar 2010, 20:36
Kurczę , tak czytam tutaj o tej fluoksetynie i chyba zaczne ja brać. W sumie 12 lat temu w szpitalu na niej zaskoczyłam. Po 3 latach znów wpadłam w te lęki i lekarka włączyła mi cipramil, na nim ciągnęłam wiele lat, aż chyba stracił moc, bo od roku czuję, że jest ze mną strasznie, lęki nasilone, do tego doszły nowe i to straszne uczucie derealizacji, pół roku temu lekarka zamieniła cipramil na podobny, ulepszony Lexapro. Brałam 2 miesiące, zero zaskoku. Boję się wyjść z domu, juz nawet z kimś. Od prawie 2 miesiecy biorę fevarin, bez zmian, może faktycznie wrócic do fluosetyny. Jak narazie to tylko xanax ratuje mi życie...

Sortuj wg