FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Seronil

przez linka 08 sty 2010, 22:56
zdesperowany1 napisał(a):a wlasnie linka Ty juz nawet po miesiecu z fluoksetyna nie bylas za bardzo pobudzona?

Wiesz co mi to jakoś po trzech tygodniach na 20mg minęło o ile dobrze pamiętam.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zdesperowany1 08 sty 2010, 23:45
ja zmieniam na 20 mg:D bo nie do wytrzmania aaaaaa i daje jeszcze 2 tygodnie jak bedzie to samo co na paroksetynie znaczy sie ze ja serotoninowcow brac nie moge:(
zdesperowany1

przez bowie 12 sty 2010, 20:02
Heja!

Po 3 tygodniach brania 10mg Seronilu nie zauważyłem większej poprawy i lekarz przepisał mi inny lek - Asentra. Seronil brałem do wczoraj, dzisiaj do 12 nie zażyłem tabletki i teraz poczułem się dziwnie: drżenie ciała, zawroty głowy, ból głowy itp. Przeczytałem, że lek trzeba odsawiać stopniowo i zdecydowałem się teraz wziąć połowę tabletki, czyli 10mg.

Czy takie efekty odstawienia leku po 3 tygodnia będą długo się pojawiały i czy mogę na następny dzień wziąć nowy lek Asentre?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 12 sty 2010, 20:10
3 tygodnie na 10mg i zmienił lek????
Ja bym radziła zmienić psychiatrę raczej........

Dawka lecznicza seronilu to MINIMUM 20mg to raz, a dwa fluoksetyna zaczyna działać dopiero po 4-6 tygodniach.......no 4 tygodnie to minimum i mówimy o 20mg.....................
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez bowie 12 sty 2010, 20:21
Teraz mi to mówisz? ;)

Kupiłem już tamten drugi i jego niby mam brać, więc ciekawy jestem czy można tak od razu z jednego na drugi przejść.

przez zdesperowany1 12 sty 2010, 21:38
ja mam takie problemy z ostroscia widzenia że w ciezko to opisac.Niesamowicie musze wytezyc wzrok zeby dojrzec cos na monitorze...Jak narazie to najgorszy efekt uboczny fluoekstyny...;/
zdesperowany1

przez bowie 13 sty 2010, 15:43
Wczoraj skończyłem brać seronil, co dziennie po 1 tabletce 10mg. Dzisiaj drżenie rąk, kiepska ostrość widzenia i lekka duszność. Też tak mieliście po odstawieniu?

przez linka 13 sty 2010, 16:10
bowie, nie bardzo, jadłam seronil 40 mg, potem zeszłam do 20 mg, później 20mg co drugi dzień, co trzeci, ale to trwało.....10 mg to malutko....może to nerwica się odzywa a nie skutki odstawienne?
Przyjaciel forum

przez bowie 13 sty 2010, 16:29
Możliwe, że to nerwica bo dawka rzeczywiście mała. Inna sprawa to ja nie odstawiałem go stopniowo, więc sam nie wiem.

[Dodane po edycji:]

Inna sprawa: Xanax nie powinien zniwelować takich stanów?

przez fobia 13 sty 2010, 16:38
bowie, to mogą być skutki odstawienia leku. Ja jak za pierwszym razem odstawiałam lexapro - też bardzo małą dawkę bo 5 mg - to przez 2 tygodnie strasznie mi się w głowie kręciło. Dzwoniłam do lekarki pytać sie czy to normalne bo miałam podejrzenia , że nerwica wraca.
Po 2 tygodniach zawroty minęły.
poczekaj jeszcze troche

przez bowie 13 sty 2010, 16:47
Strasznie mi nogi drętwieją i jak siedzę cały czas nimi ruszam. Poza tym taka jakaś duszność i mam wrażenie, że zaraz zemdleje ale to nie jest jakaś taka panika czy coś - dziwnie to się odczuwa. I od czasu do czasu jakieś ciepło czuje w klatce piersiowej. Z sercem wszystko raczej okej.

przez aree1987 13 sty 2010, 17:02
Wmawiasz sobie. Fluoksetyna ma bardzo długi okres półtrwania tzn ciągle jest w Twoim organiźmie, także jakiekolwiek skutki jeśli by miały wystąpić to po kilkunastu dniach nie brania NICZEGO. To nie sertralina czy paroksetyna gdzie lek pozostaje w organiźmie tylko około dobę. Do tego brałeś śmiesznie małą dawkę, śmiesznie krótki okres czasu.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez bowie 13 sty 2010, 19:09
Możliwe, że sobie wmawiam pomimo tego, że nie czuje żadnego lęku czy coś. A może to po prostu Asentra źle zadziałała i trzeba się przyzwyczaić?

przez linka 13 sty 2010, 19:28
To prędzej skutki uboczne asentry są......
Przyjaciel forum

Sortuj wg