FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Fluoksetyna

przez xizia 09 gru 2009, 14:47
Ooooo, dzięki :) Przy następnej wizycie u lekarza poproszę o zamianę :)

Re: Seronil

przez namiestnik 09 gru 2009, 17:17
5 dni to mało. Ale skoro już z biegiem czasu jest lepiej (śpisz) to przetrzymaj jeszcze. Fluoksetyna która jest w tym leku powolutku się rozkręca. W późniejszym czasie brania zazwyczaj zjadacze fluoksetyny odczuwają mniej lęków, podczas gdy na samym początku mogą się nawet nasilać.

Re: Fluoksetyna

przez namiestnik 09 gru 2009, 23:10
Zamienniki fluoksetyny możesz brać na tą samą receptę. Przykładowo jak masz na andepin to możesz poprosić na nią seronil. Xetiran nie znam. Też śmiało możesz poprosić. Byle liczba tabletek w listku się zgadzała.

Zresztą jak masz jakąś dość tanią aptekę i miłą aptekarkę to możesz poprosić by wybrała najtańszy odpowiednik jaki ma. Ja tak czasami robię. I czasami jest tak, że ogólna cena czegoś jest inna, ale pani mówi - a mam tu ze starej dostawy za taką i taką cenę to może pan weźmie, a to co brakuje to bardziej się opłaci takie wziąć, bo tamten to już sporo zdrożał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jordanstylez 11 gru 2009, 20:32
8 kapsułka, ale nie wiem czy brać dalej. mam straszne duszności po nim. W nosie mnie kreci i ciezko mi sie oddycha, nie wspominając o bólu gardła. Przynajmiej spałem juz 3 noc. Wziolem afoban i lek sie uspokoił. Brać ten seronil? co doradzicie? pozdrawiam

przez linka 11 gru 2009, 20:50
jordanstylez, skutki uboczne trwają do około 2 tygodni....jak będziesz po tygodniu rezygnował z leku który będzie ci przeszkadzał to ciężko będzie coś znaleźć.
Moim zdaniem jesli da się żyć z tymi objawami to poczekaj jeszcze te dwa tygodnie , moze wszytsko się uspokoi.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez jordanstylez 12 gru 2009, 14:41
dziękuje za uspokojenie moich nerwów. Jak wy się czujecie po tym leku? Chodzi mi o te pierwsze tygodnie. pozdrawiam

przez linka 12 gru 2009, 14:44
jordanstylez, ja się czułam koszmarnie, miałam masę skutków ubocznych typu jadłowstręt, utrata wagi, bezsenność, nadpobudliwość, suchość w ustach, światłowstręt, zawroty głowy. Po 3 tygodniach wszystko minęło i później nie czułam, ze go biorę tylko o tyle że działał jako antydepresant bardzo dobrze.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

seronil nasilenie lęku

przez polo 21 gru 2009, 23:45
chciałbym przestrzec przed używaniem seronilu, prozaku (ogólnie fluoksetyny) na nerwice lękową i fobię społeczną;niesamowicie potęguje objawy a działanie jest opóźnione i potem bardzo długo schodzi (ale oczywiscie tak podzialalo na mnie, na innych moze dzialac inaczej, z tym, że na forach ogólnie się nie poleca tego na lęki i fobie) Jeżeli wam to ktoś przepisał to oczywiście spróbujcie, ale bardzo,bardzo powoli zwiekszajcie dawke (bo efekty zwiekszenia widac po około tyg dopiero, a od poczatku brania przynajmniej 3 tyg sie stabilizuje ten lek w organizmie) i badzcie zawsze zaopatrzeni w relanium czy cos takiego bo to niweluje ten okropny stan ktory mialem po tym od ręki na parę godzin, potem mozna brac nastepe relanium itd,nawet do miesiaca az stan sie ustatkuje. Utrzymywał się u mnie ponad tydzien po odstawieniu ten straszny stan po seronilu(bez relanium wtedy funkcjonowalem). Oczywiscie bardzo możliwe że te moje objawy nieporządane by przeszły po jakimś czasie ale nie wyobrazam sobie zeby ten lek mi na dluzsza mete jakos pomogl( i z tego co czytalem bardzo nielicznym pomogl na nerwice lekowa lub fobie, raczej aktywizował, poprawial humor, zwiekszal nieco pewnosc siebie.)Ja najpierw bralem lexapro przez poltora miesiaca, doszedlem do 20 mg, ale lekarz zaproponowal mi zmiane na seronil(lexapro nieco pomagalo, nie zwiekszalo lekow, ale głownie antydepresyjnie dzialalo, chociaz pewnosc siebie tez zwiekszalo). Przeszedlem od razu na 40 mg seronilu z dnia na dzien po lexapro(i to rzeczywiscie mozna ogolnie zrobic bo 20 mg lexapro mialo dzialac podobnie silnie jak 40 mg seronilu), po 3-4 tyg lekarz kazal zwiekszyc do 60 mg czyli wlasciwie maksymalnej dawki. Przez 3 tyg od poczatku brania seronilu lęki systematycznie się powiększały(napomkne jeszcze ze mialem zdiagnozowana fobie spoleczna i ocd, ale w takim nasileniu ze jakos funkcjonowalem bez leków, chocoaz slabo), ale walczylem dalej,pomyslalem ze takie efekty uboczne musza wystapic na poczatku , po tych 3 tyg zwiekszylem dawke seronilu do 60 mg i po 6 dniach-koszmar,nagle poczulem brak kontaktu z rzeczywistoscia, uczucie odrealnienia, depersonalizacji, , stan taki utrzymywal sie przez ponad tydzien od odstawienia(od razu odstawilem seronil jak wystapil ten stan), myslalem ze nie wytrzymam,po 5 dniach zadzwonile do lekarza i powiedzial ze nie jest to nic niebezpiecznego,zaden zespol serotoninowy, tylko tak mi sie zwiekszylu leki ze nie wiedzialem co sie ze mna dzieje i poczulem sie w innym swiecie, dopiero wtedy powiedzial mi zeby wzial relanium i rzeczywiscie pomoglo, ale to co przezylem to najgorszy tydzien w zyciu, poczekam 3 tyg az zejdzie i sprobuje z sretralina. Seronil dzial czasem jak amfa troche takze aktywizuje za bardzo, nie mozna usiedziec w miejscu-tak dziala czesto na fobikow,tez jak po marihuanie np lęki mogą się zwiększyć.
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

Re: seronil nasilenie lęku

przez linka 21 gru 2009, 23:57
polo, to świetnie, ze przestrzegasz ale to, ze dany lek tak na ciebie działa nie znaczy, ze zadziała też tak na kogoś innego.
Przyjaciel forum

przez Majster 22 gru 2009, 00:25
polo napisał(a):... i badzcie zawsze zaopatrzeni w relanium czy cos takiego bo to niweluje ten okropny stan ktory mialem po tym od ręki na parę godzin, potem mozna brac nastepe relanium itd,nawet do miesiaca az stan sie ustatkuje...Seronil dzial czasem jak amfa troche takze aktywizuje za bardzo, nie mozna usiedziec w miejscu-tak dziala czesto na fobikow,tez jak po marihuanie np lęki mogą się zwiększyć.

Az strach czytac... A nie pomyslales ze Twoje objawy mogą mieć zwiazek z tym, ze cpales wczesniej jakies narkotyki? Wydaje Ci sie moze ze to nie ma wplywu na zdrowie psychiczne?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez polo 22 gru 2009, 02:40
nigdy nie ćpałem, amfy nigdy nie próbowałem-to lekarz potem powiedzial ze do tego stanu to fobicy czasem porownuja;a trawke palilem z 5 razy w zyciu i zwykle wlasnie mialem lęki nasilone;jezeli lekarz przepisal-bierzcie, tylko powoli zwiekszajcie dawki zeby zobaczyc jak to na was dziala i miejcie przy sobie relanium na pierwsze 3 tyg adaptacyjne kiedy to lęki zawsze mogą się nasilać nieco;na depresje zapewne jest to tak wogole swietny lek, bo nawet podczas tego mojego 5 dniowego stanu nie zalamywalem sie, na ocd pewnie też, na lęki już niekoniecznie
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez linka 22 gru 2009, 11:11
polo, nie miałam żadnego relanium, fajnie nie było ale jakoś dałam radę, nie wmawiaj ludziom, że nie podołają czemuś hmmm?
Przyjaciel forum

przez polakita 22 gru 2009, 12:17
widzisz polo, lekarz zamiast lekarstw powinien cię wysłać na psychoterapię, jeśli jakoś w miarę funkcjonowałeś bez lekarstw, to to jest moim zdaniem lepszy sposób na fobię społeczną itp.
polakita

przez agusiaww 22 gru 2009, 12:46
Przewaznie kazdy lek wzmaga na poczatkud zialanie lęku, nic to nie jest nowego, To co Ty czules to akurat bylo Twoje subiektywne odczucie :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg