FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Fluoksetyna

przez Ridllic 06 wrz 2009, 15:31
Dopamina nazywana jest również "hormonem szczęścia", gdyż pojawienie się jej w przestrzeniach między neuronami w jądrze półleżącym, zewnętrznie objawia się poczuciem euforii.
ja tam uważam ,że wydziela się go dużo podczas seksu wiec obalam Twoją teorie względem indywidualnym :mrgreen:

i mam pytanie jakie to forum ??? bo tego nie zrozumiałem panie basior
Ridllic

Re: Seronil

przez linka 06 wrz 2009, 17:10
olo20, To czy pomoże czy nie to całkiem indywidualna sprawa i nikt tu ci nie udzieli odp[owiedzi.
Interesuje mnie natomiast czemu odstawiłeś ten Anafranil już po miesiącu? To bardzo krótko.....mi fluo pomogła po prawie dwóch dopiero, nie dałeś czasu lekowi.....
Co do potencji - także indywidualna sprawa - ale są głosy, że poprawia :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez olo20 06 wrz 2009, 19:02
Czytałem, że w tak dużej dawce musi zadziałać po miesiącu, a jeśli nie widzi się poprawy - nie ma sensu dalej brać. Poza tym miałem problemy z zachowaniem równowagi (miałem po tym taki chwiejny chód), koncentracją i ciągle urywały mi się wątki prowadzonych rozmów... Ogólnie nie czułem się po tym dobrze. Wobec tego nie wiem, czy Seronil może mi pomóc. No cóż... Może w końcu coś mi pomoże ;]. Pozdrawiam.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez basior 06 wrz 2009, 19:10
Ridllic -i dobrze ze pan nie zrozumiał...nie bede sie musiał produkowac by to panu wyjasniac :P ..."ja tam uważam ,że wydziela się go dużo podczas seksu wiec obalam Twoją teorie względem indywidualnym"...po zastosowaniu amfetaminy jest podobny efekt..tylko patrzac dalekosiężnie czego pan nie uczynił nie trudno sie domyslic jakie sa konsekwencje zarzywania amfetaminy...z nadmiarem seksu jest zgoła podobnie jak z zarzywaniem amfetaminy...najpierw efekt dodatni potem.....
basior

przez olo20 06 wrz 2009, 19:17
Basior - mogłabyś podać jakieś materiały źródłowe, prace lub badania naukowe, które potwierdzają Twoją teorię (chociażby o zależnościach orgazmu i wydzielnictwa dopaminy)? Czy są jakieś autorytety naukowe, które tak uważają?
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez vanderlei 06 wrz 2009, 19:40
Basior z całym szacunkiem ale to jest chore co piszesz,kto się zastanawia czy po sexie bedziesz miał taki a nie inny poziom dopaminy,no ludzie nawet jakby miałoby tak byc ( co absolutnie nie odczuwam) to co? czy zawsze musisz miec poziom dopaminy równy? podobno w psychiatryku chodzą tylko głupio uśmiechnieci 24 na dobe,a jak partnerka ma większe potrzeby to nie?patrząc takimi kategoriami ...ale zresztą ...no koment.
vanderlei

przez basior 06 wrz 2009, 20:08
vanderlei-tu nie chodzi o seks w zdrowym wydaniu tylko o jego patologiczne oblicze...obsesyjny seks/masturbacja -i to jest medycznie udowodnione-jest najczestsza przyczyną depresji endogennej...nastepuje spadek naturalnych endorfin ,dopaminy podobnie jak to ma miejsce w uzaleznieniu od opioidów(np.morfiny czy heroiny)...nałóg w pewnym momencie nie wynika juz z tego ze "dążysz poprzez seks/masturbacje do przyjemnosci" ,w obsesyjnym seksie/masturbacji pojawia sie okres abstynencji i musisz uprawiac seks/masturbacje by nie czuc psychofizycznego dyskomfortu...
basior

przez namiestnik 06 wrz 2009, 20:23
ej no chyba coś pomyliłeś. Piszesz, że obsesyjny seks byłby najczęstszą przyczyną depresji endogennej. A jakoś lekarze nie zaczynają leczenia depresji endogennej od poradni seksuologicznej. Nawet w przyczynach nie jest seks wymieniany na pierwszym miejscu.

przez Ridllic 06 wrz 2009, 20:31
z nadmiarem seksu jest zgoła podobnie jak z zażywaniem amfetaminy
teraz to przesadziłeś proszę o odniesienie się do badań lub jakichkolwiek informacji źródłowych o podobnym działaniu amfetaminy do stosunku seksualnego bo to jest wręcz nieprawdopodobne co czytam
Ridllic

przez basior 06 wrz 2009, 20:54
wiekszosc przytaczanych przeze mnie danych ma żódła naukowe...najbardziej podobnie chemicznie do orgazmu(nie chodzi mi o doznania psychofizyczne tylko o wpływ na mózg) działa morfina i heroina...podobnie jak w przypadku zarzywania w/w substancji porzucenie heroinizmu jest równie trudne jak zdrowienie seksoholika...pisze o patologii seksu...w tym przypadku sa takie a nie inne tej patologii konsekwencje jak wczesniej to przedstawiłem...
basior

przez namiestnik 06 wrz 2009, 21:16
No ale podaj te źródła - my nieufni, a i poczytać je byśmy chcieli. No i chyba jeżeli chcesz pisać o seksoholizmie to w jakimś innym temacie (może modzi wyłączą do osobnego wątku jeżeli się coś wyklaruje?). Tu piszemy o lekach, a konkretnie o fluoksetynie.

przez Anna R. 07 wrz 2009, 09:39
Seronil na ogol dlugo sie rozkreca, choc u mnie po trzech tygodniach bylo juz tip top. Szkoda, ze po kilku miesiacach calkowicie przestal dzialac, mimo zwiekszania dawek. Zanim objawi sie pelne dzialanie fluoksetyny dobrze jest w zaleznosci od rodzaju zaburzen zastosowac cos uspokajajacego/przeciwlekowego lub aktywizujacego, a najlepiej dwa w jednym ;)
U mnie byl to Fluanxol. W porownaniu z antydepresantami (z wyjatkiem trojpierscieniowych) dziala blyskawicznie, juz po pierwszej dawce jest lepiej, a po tygodniu mozna przenosic gory :mrgreen:
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez olo20 07 wrz 2009, 12:34
Anna R. - a czy mogłabyś napisać, jak Fluanxol działał u Ciebie na koncentrację i czy dawał jakieś wyraźne skutki uboczne? Wybaczcie off-topic :P. Pozdrawiam.

przez Anna R. 07 wrz 2009, 12:55
Na koncentracje dzialal wspaniale, bylam nareszcie w stanie sie skupic, czytac i pracowac. Mialam spokojna glowe i jasne mysli. Nie zaobserwowalam zadnych dzialan ubocznych tylko same pozytywne.
Power jak po energy-drinku i ogromna chec do dzialania. Naprawde nic zlego nie moge o tym leku napisac. Szkoda tylko, ze moja lekarka nalega na przerwy w przyjmowaniu neuroleptykow
(ale rozumiem, ze to dla mojego dobra) bo bralabym Fluanxol nieprzerwanie.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg