KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Marian_Paździoch 20 sty 2014, 15:29
Nie wiem, to jakiś skok ciśnienia czy coś. Dopiero od tygodnia biorę ten lek, może to tylko początkowy ubok. Żal byłoby rezygnować, bo kwetiapina znosi u mnie derealizacje. Generalnie wczoraj jeszcze wziąłem wieczorem jakiś lek na zatoki a parę godz wcześniej wypiłem parę łyków drinka. Może sam sobie zaszkodzilem.
Marian_Paździoch

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 15:29
Marian_Paździoch, Bierzesz dużo leków, które hamująco wpływają na oun- silni odwrotni agoniści rec. histaminowego H1(kwetiapina, mianseryna), agoniści rec. GABA-A(klonazepam, alprazolam), lamo też do pewnego stopnia ma działania hamujące. Chociaż zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie naraz i niektóre doraźnie. Plus jeszcze nie do końca pamiętam jak te substancje wpływają na izoenzymy P450 i wzajemnie zmieniają swoje stężenia( a możliwe, że zwiększają).

Ja po samej kwetiapinie "mam zgona"- odczuwam tak silną potrzebę zaśnięcia, której nie mogę zwalczyć- oglądanie po tym tv, czy chodzenie po domu to już w ogóle nie wchodzi w grę. Po prostu Twój układ nerwowy Ci zrobił shutdown.

-- 20 sty 2014, 15:31 --

Tym drinkiem sobie zaszkodziłeś. Ja po przygodzie z alkoholem i pernazyną nigdy nie będę już pił alko do neuroleptyków.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Marian_Paździoch 20 sty 2014, 15:38
Tego dnia nie brałem miansy, w południe gram klona. Zbyt długo po zażyciu kwetiapiny wyczekiwalem z pójściem spać, a tu jeszcze usilnie próbowałem iść sie odlać. Dobrze, ze zdążyłem przykucnąć, bo jeszcze bym łbem przydzwonił w kibel.

-- 20 sty 2014, 14:40 --

Jak chodzi o alkohol, pierwszy raz w życiu zmieszalem z psychotropami.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 20 sty 2014, 15:42
w południe gram klona.

po gramie clona to bys sie już raczej nie obudził ;) .
TeraZ juz widzisz jakia ta kwetaplina fajna. Ja kiedys miałem taka akcje po nianserynie , tez dobrze ,że tak upadłem ,że łbem nie walnąłem , a może walnąłem.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Marian_Paździoch 20 sty 2014, 15:46
Ofkors chodziłoo 1mg klona. Sama kwetiapina nie jest zła, znosi u mnie derealizacje, wycisza.

-- 20 sty 2014, 14:50 --

A połączenie klona z alko w ogóle bylo genialne. Od kiedy się leczę, nie tykam alkoholu. Wczoraj jakas głupota mnie opętała :)
Marian_Paździoch

przez elfrid 20 sty 2014, 21:28
Dark Passenger, też nie sądzie, że kwetiapina działa depresjogennie. Z tzw. stabilizatorów w szerokim rozumieniu wydaje się obiecująca (najmniej uboków w porównianiu z karbamazepiną, lamotryginą, topiramatem) i ma mieć profil antydepresyjny. Jednak wymaga to czasu. Tego czasu nie ma (nowa praca itp). Więc dołączyłem paroksetynę w małej dawce, żeby pozbyć się uczucia ciężkości, trudności, wycofania i unikania, które niestety w ten weekend wróciły (zwłaszcza w dzień). U mnie pierwszym objawem "złego" działania leku przeciwdepresyjnego jest zmniejszona potrzeba snu, więc w porę będę wstanie to wyłapać i najwyżej podnieść dawkę kwetiapiny lub odstawić/zmniejszyć paro. Wiem, że nie jesteśmy lekarzami, ale ostatnio o psychiatrach mam z takich a nie innych względów coraz gorsze zdanie, stąd jeszcze cenniejsze są dla mnie opinie innych pacjentów/forumowiczów, mających wiedzę z zakresy psychofarmakologii.
PS Dołączeniu fluo lub moklo, jeśli lekarka by przepisała, byłoby chyba zbyt ryzykowne. Ona mają to do siebie, że zwiększają napęd. Skoro u mnie paro wystarcza tj. dodaje energii, motywacji to nie szedłbym w stronę leków aktywizujących.

-- 20 sty 2014, 21:33 --

miko84 napisał(a):elfrid dołożenie leku przeciwdepresyjnego powinno się odbyć bardzo ostrożnie - od bardzo małych dawek i obserwowanie reakcji. Teraz gdy bierzesz neuroleptyk wejście w manię jest mniej prawdopodobne, co nie znaczy że nie może się odbyć.

Wiem, bardzo chciałem spróbować bez LPD, ale w obecnej dacie nie widzę na to szans. Jak napisałem wyżej paro, ostrożnie 20mg (może nawet zejdę do 10mg). Oczywiście za 3,4 miesiące kiedy kwetiapina się "ułoży" można by zrobić podejście do odstawienia LPD.
Zgodnie z literatura przy SSRI ryzyko zmiany fazy ma być minimalne (TLPD, wenlafaksyna, moklobemid, chyba mirtazapina są obarczone większym ryzykiem). Gdyby do tego doszło mam zapas kwetiapiny żeby zareagować.

-- 20 sty 2014, 21:41 --

Marian_Paździoch napisał(a):Wczoraj wieczorem zarzuciłem 300mg na noc. Po dwóch godzinach, oglądając telewizję, poczułem senność, wstałem do łazienki... Poczułem mocne walenie serca. Pamiętam tylko, że przykucnąłem i straciłem przytomność. Później jak matka mnie próbowała wybudzac i panikując chciała zadzwonić po pogotowie. Sam nie wiem czy to było omdlenie czy zaśnięcie, masakra. W każdym razie mocno waham sie jak chodzi o dzisiejsze zażywanie tego leku.

To chyba objaw hipotonii ortostatycznej. Charakterystyczny dla mianseryny, mirtazapiny, kwetiapiny blokujących receptory adrenergiczne. Przy zwiększeniu dawek, zbyt szybkich?

-- 20 sty 2014, 21:44 --

Kalebx3 napisał(a):
w południe gram klona.

po gramie clona to bys sie już raczej nie obudził ;) .
TeraZ juz widzisz jakia ta kwetaplina fajna. Ja kiedys miałem taka akcje po nianserynie , tez dobrze ,że tak upadłem ,że łbem nie walnąłem , a może walnąłem.

Ja brałem 12mg (słownie dwanaście miligramów) żeby zasnąć na miasnerynie w grudniu. Godz. 20-2mg, 22-2mg, 23-2mg, 24-2mg, 1- 2mg, 2 - 2mg. I nie spałem. Najczęściej dopiero o 6, po dwugodzinnym spacerze z psem.
PS Przez cały listopad nie brałem benzo, więc to nie było uzależnienie.

-- 20 sty 2014, 21:46 --

PS Fakt, że do 1g daleko, ale clonazpeam chyba nie jest zbyt nasenną benzodiazepiną.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 20 sty 2014, 22:10
elfrid, sądzisz, że początkowo kwetiapina może nastrój obniżać? W pierwszym tygodniu? Chyba że sobie wkręcam.
Marian_Paździoch

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 22:25
LD50 dla klonazepamu podanego doustnie myszom to >4g/kg masy ciała, a w przypadku szczurów >15g/kg. Dla człowieka jak wiadomo brak danych, ale można się orientacyjnie posłużyć danymi dla zwierzaków. Ogólnie ciężko przedawkować, aby doprowadzić do zejścia śmiertelnego ale klon to i tak ścierwo. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elfrid 20 sty 2014, 22:45
Dark Passenger, potwierdzam. Pustka w głowie nic więcej i problem z zejściem.

przez barsinister 20 sty 2014, 22:46
dobrze, zjazd z 300 do 200 mg bezbolesny, zobaczymy za parę dni co z setką
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 20 sty 2014, 22:48
Marian_Paździoch, nie wiem. wątpię. u mnie za dużo rzeczy się nakłada. schodzenie z clona + wcześniejsze rzucenie paro z dnia na dzień. Trudno mi powiedzieć. Ale skoro LPD w początkowym okresie mogą nasilać objawy depresji, to czemu nie kwetiapina?

przez barsinister 21 sty 2014, 06:44
elfrid napisał(a):Zgodnie z literatura przy SSRI ryzyko zmiany fazy ma być minimalne (TLPD, wenlafaksyna, moklobemid, chyba mirtazapina są obarczone większym ryzykiem). Gdyby do tego doszło mam zapas kwetiapiny żeby zareagować.

Z wszystkich stron, z których korzystałem w celu poszerzenia wiedzy najwyżej cenię Crazy Meds (choć daleko jej do naukowego charakteru). Opisy efektów ubocznych są znakomite (świetne jest też kompleksowe omówienie interakcji alkoholu z lekami). Jako najbardziej niebezpieczny dla chadowców antydepresant wymieniona jest sertralina - http://www.crazymeds.us/pmwiki/pmwiki.p ... rosAndCons

Inne cytowane przez nich badanie wskazuje na wenlafaksynę http://bjp.rcpsych.org/content/189/2/124.long - ale są też takie, które wykazują zerowy wpływ SNRI na zmianę fazy.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez depas 21 sty 2014, 06:56
Potwierdzam, crazymeds rządzi.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 21 sty 2014, 08:37
barsinister, poczytam, poczytam o praktyce stosowania LPD w CHAD na crazymeds. I dobrze, że nie naukowo, bo ta i tak po omacku i na ślepo robi badania z podwójne ślepą próbą które się później nie sprawdzają.

Sortuj wg