KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez hooain 19 sty 2014, 09:58
barsinister, brałam równy rok, zeszłam z kwetiapiny natychmiast. zero somatycznych efektów po, również zero szczególnych zmian w psychice (oczekiwałam gwałtownego zjazdu w nastroju), oprócz zaburzeń snu. tak samo, sen jest przemieszany z wybudzeniami plus dodatek taki, że jestem w stanie w niepełnej świadomości gnić do 3.30 średnio (gdzie tradycyjne ścięcie na kwecie następowało w okolicach godziny 22). uzależniona jestem od tej specyficznej senności, frustruje mnie teraz sam proces zasypiania, na cel muszę czekać.

po powrocie do brania efekty ustały?

-- 19 sty 2014, 10:06 --

(w domyśle, czy ustały natychmiastowo?)
ତ୍କୃ

przez barsinister 19 sty 2014, 19:32
elfrid - jeśli chodzi o moklobemid, to nie jak dotąd miałem żadnych skutków ubocznych. Co do leków wymienionych przez ciebie - bupropion za mocno podbijał niepokój, sertralina - nigdy więcej SSRI, mianserynę łykałem jak cukierki, nie brałem tylko reboksetyny. Antydepresant jest mi potrzebny jedynie do aktywizacji i poprawy koncentracji, niczego więcej nie oczekuję - i moklobemid jest tu prawie optymalny.

hooain a w jakiej dawce? te objawy odstawienia minęły po zażyciu niemal od ręki, dzisiaj czuję, że odespałem te dwie noce i jest tak, jak było przedtem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 19 sty 2014, 20:14
barsinister napisał(a):elfrid - jeśli chodzi o moklobemid, to nie jak dotąd miałem żadnych skutków ubocznych. Co do leków wymienionych przez ciebie - bupropion za mocno podbijał niepokój, sertralina - nigdy więcej SSRI, mianserynę łykałem jak cukierki, nie brałem tylko reboksetyny. Antydepresant jest mi potrzebny jedynie do aktywizacji i poprawy koncentracji, niczego więcej nie oczekuję - i moklobemid jest tu prawie optymalny.

Zaczynam to rozumieć. Dzisiaj miałem tak ch..owy dzień - cały zmęczony, wyczerpany. Do tego zajęcia na uczelni. Ciągnąłem się od sali do sali, od kolokwium do kolokwium. Jutro pierwszy dzień w nowej pracy. Żałuje, że wyrzuciłem zapasy fluoksetyny. Mam złe przeczucia - że na samych stabilizatorach, neuroleptykach prześpię i przegapię życie. Chyba wrócę do LPD, jedyną którą mam pod ręką, to proksetyna.
Czemu "nigdy więcej SSRI"? Jeśli już w CHAD to są zalecane, jako obarczone najmniejszym ryzykiem zmiany fazy.

-- 19 sty 2014, 20:15 --

barsinister, muszę brać tą kwetpinę 2xdziennie. Nie mogę całych 300mg brać na noc?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 19 sty 2014, 20:34
ryzyko zmiany fazy jest przy niemal każdym antydepresancie, ale nie jest specjalnie wysokie
to początkowe zmęczenie i ospałość mogą zniknąć w trakcie brania (poza porannym obowiązkowym kacem), u mnie z tym bywało lepiej i gorzej, obecnie jest gorzej, stąd ta decyzja o odstawieniu - no ale ja mam np. od zawsze kiepską formę fizyczną i bardzo duże problemy ze snem, więc u ciebie to może wyglądać inaczej

300 mg bierz na noc, absolutnie nie ma sensu dzielenia dawki
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 19 sty 2014, 20:42
barsinister, Dzięki za odp. Biorę kwetapinę krótko od 08.01, w tym dzień w dawce 300mg. Ale rozróżniam senność, sedację po leku; od depresyjnych objawów, gdzie do tego dochodzi także poczucie trudności i przykrości z wykonywaniem podstawowych czynności, unikanie wycofanie z kontaktów, i myśli rezygnacyjne -przegrane życie, brak perspektyw, martwy punkt. Poczucie trwania każdego dnia, godziny, minuty sekundy. Bo jest się nastawionym wyłącznie na udawanie, że wszystko jest ok. Nie jest się w żaden sposób spontanicznym sobą (jeśli coś takiego w moim przypadku jeszcze istnieje).

przez hooain 19 sty 2014, 21:18
barsinister, do setki doszłam w mg
ତ୍କୃ

przez elfrid 20 sty 2014, 08:41
elfrid napisał(a):barsinister, Dzięki za odp. Biorę kwetapinę krótko od 08.01, w tym dzień w dawce 300mg. Ale rozróżniam senność, sedację po leku; od depresyjnych objawów, gdzie do tego dochodzi także poczucie trudności i przykrości z wykonywaniem podstawowych czynności, unikanie wycofanie z kontaktów, i myśli rezygnacyjne -przegrane życie, brak perspektyw, martwy punkt. Poczucie trwania każdego dnia, godziny, minuty sekundy. Bo jest się nastawionym wyłącznie na udawanie, że wszystko jest ok. Nie jest się w żaden sposób spontanicznym sobą (jeśli coś takiego w moim przypadku jeszcze istnieje).

Jakby ktoś chciał wyrazić swoje zdanie co do powyższego będę wdzięczny. Wiem, że kwetiapinę biorę krótko bo tydzien w dawce 300mg. Ale zaczynam nową pracę i nie mogę sobie pozwolić na objawy jak wyżej. Czy dołączyć do kwetiapiny, chociażby na miesiąc, paroksetynę?

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 11:47
Ja mogę wyrazić swoje zdanie tylko, że ja brałem/biorę zakres dawek 50-200mg max., więc to trochę co innego niż dawkowanie w ChAD. A wiadomo, że ten lek ma nietypowy profil dawkowania- (http://bipolarnews.org/wp-content/uploa ... roquel.jpg) .

W każdym razie brałem ten lek z lpd(moklo, fluo) i bez lpd. Nigdy nie miałem problemów z odstawieniem go na dłuższy czas. Śpi mi się po nim super. Rano tylko lekki "kac" przez max. godzinę po wstaniu, poza tym żadnych innych skutków ubocznych. Nigdy nie nasilał mi objawów depresyjnych, wręcz odwrotnie- mam wrażenie, że poprawia mi nastrój mimo, że nie biorę typowych dawek p/depresyjnych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez hooain 20 sty 2014, 11:51
Dark Passenger, jak działał z fluo? jakieś konkrety odczuwałeś?
ତ୍କୃ

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 11:53
hooain, Pisałem kiedyś, że było to całkiem przyjemne combo antydepresyjne. Potem fluo zamieniłem na moklo i było jeszcze lepiej. A potem się rozstałem na jakiś czas z kwetią, a teraz ją sobie podjadam co jakiś czas. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 20 sty 2014, 11:59
elfrid dołożenie leku przeciwdepresyjnego powinno się odbyć bardzo ostrożnie - od bardzo małych dawek i obserwowanie reakcji. Teraz gdy bierzesz neuroleptyk wejście w manię jest mniej prawdopodobne, co nie znaczy że nie może się odbyć.
miko84

przez hooain 20 sty 2014, 12:01
Dark Passenger, pytam, bo takiego samego antydepresyjnego szota po tym mixie otrzymałam
ତ୍କୃ

przez Marian_Paździoch 20 sty 2014, 15:23
Wczoraj wieczorem zarzuciłem 300mg na noc. Po dwóch godzinach, oglądając telewizję, poczułem senność, wstałem do łazienki... Poczułem mocne walenie serca. Pamiętam tylko, że przykucnąłem i straciłem przytomność. Później jak matka mnie próbowała wybudzac i panikując chciała zadzwonić po pogotowie. Sam nie wiem czy to było omdlenie czy zaśnięcie, masakra. W każdym razie mocno waham sie jak chodzi o dzisiejsze zażywanie tego leku.
Marian_Paździoch

przez miko84 20 sty 2014, 15:24
Rzeczywiście przykre doświadczenie. Może dawka jest zbyt duża?
miko84

Sortuj wg