KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez khaleesi 18 sty 2014, 04:49
wieslawpas napisał(a):Ketler ma dzialanie nasenne, ale nie dziala przeciwlękowo. Znacie coś co łączy jedno z drugim???
.

Mianseryna Wiesiu :pirate:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez INTEL 1 18 sty 2014, 09:46
Asmo napisał(a):Wjezdzam na ketrel. Zostal zapisany miedzy innymi na spanie. Zaczynam od niedzieli. Mam wolna reke w dawce miedzy 25 a 75mg. Z tego co czytam 75 to nie jest jakas konska dawka. Uboczne chyba tez nie sa jakies tragiczne? Skoro ma dzialac na sen to jak spieprzy z nog chyba bedzie mi wszystko jedno. Mialem dowolnosc wyboru miedzy ketrelem a olanzapina przy czym olan juz kiedys bralem i niby 10mg to konska dawka a nie zwala mnie jakos mega z nog. Z tego co lekarka powiedziala ketrel dziala subtelniej od olan wiec mysle czy 25mg mnie z nog zwali ale chyba na dzien dobry bedzie dobrym rozwiazaniem bo nigdy nie wiadomo. Jak u Was z tyciem i apetytem?

Chętnie poczytam Twoją relację na temat logowania się Kwetiapiny.
Sam powinienem zacząć brać ( mm nawet wykupiony) ale jestem w tak dupiatym stanie ( naprawdę poważna depresja ze straszną gonitwą stale tych samych zapętlonych myśli m.in. na temat samobójstwa), że nie ma mowy abym zniosł jakiekolwiek pogorszenie po tym leku...
...nie mam podpisu...

przez hooain 18 sty 2014, 11:21
barsinister, jakieś wyraźne odstawienne skutki widać? o dwa dni męczarni chodzi
ତ୍କୃ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 18 sty 2014, 19:52
Mianseryna to jest taki uspokajac czy usypiacz jak stilnox???

przez cytrynka84 18 sty 2014, 21:00
usypiacz,b .dobrze działa,jeśli nie boisz się utyć to spróbuj .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 18 sty 2014, 21:09
cytrynka84, a tyłaś po kwetiapinie? Nadmierny apetyt czy spowolniony metabolizm?
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 18 sty 2014, 21:36
Wieslaw pytał o mianse,stad watek tycia
Kwetiapina zwiększała apetyt i spowalnialala metabolizm,sporo na niej przytyłam.Teraz trudno to zrzucić.Poza tym same plusy,dobry sen,większy spokój,brak zamulki rano.Dostalam kwetie ,jak odstawialam benzo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 18 sty 2014, 21:56
a powiedzcie mi czym się różni kwetiapina od mirty w działaniu, powiedzmy 15mg mirty porównując z 200mg kwety. Jak oba działają na depresję, sen i wydolność fizyczną (żeby nie być dętką bez powietrza)?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez wieslawpas 18 sty 2014, 23:07
cytrynka84, zasypiam na silnoxie, czasami tuz po zażyciu wydaje mi sie ze nie zasne, ale zawsze zasypiam, nie zdazylo sie nie przespac nocy. Z tym ze to co mnie martwi to fakt, ze mam rozne godziny snu. A to zalezy czy ide do znajomych pogadac czy nie. Na tym stilnoxie mam tez takie fajne momeny uspokojenia, ale sa one krotkie. Bo za chwile zasypiam, ale bardzo je lubie.
Ile czasu zajmuje Ci zaśniecie na tej mianserynie? Mnie na stilnoxie okolo pol godziny.

przez Tańczący z lękami 19 sty 2014, 00:08
wieslawpas, powoli uciekałbym na Twoim miejscu z tego zolpidemu a wszedł na: mirtazapinę, mianserynę, kwetiapinę lub trazodon w małych (nasennych) dawkach ale przez co najmniej 2 tyg na jednym z nich. Bo wiem na sobie, że potrzebują tygodnia, żeby się rozkręciło dobre spanie a czasami dłużej. A wierz mi, że kiedyś przez miesiąc spałem po 2-3h dziennie więc wiem jak to smakuje. Skoro zacząłeś z kwetiapiną to nie przerywaj przez 2-3tyg. a pomału redukuj stilnox: zamiast całej - połówkę, etc
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez wieslawpas 19 sty 2014, 03:44
Tańczący z lękami, Kkwetiapina, w ogle nie dziala na mnie nasenie, a mirtazapiny, mianseryny nie probowałem. Podobno tyje sie po tych lekach tyje. Stilnox nie jest zly, jak zniknie nerwica to nie trzeba bedzie go brać :)

przez barsinister 19 sty 2014, 04:54
hooain napisał(a):barsinister, jakieś wyraźne odstawienne skutki widać? o dwa dni męczarni chodzi

brałem ponad rok, zszedłem z 300 mg natychmiast

i jak wspominałem, coś jak pełnoobjawowa grypa, non stop dreszcze i gęsia skórka, jakieś drobne ale wkurzające sensacje (tu coś drętwieje, tam coś jakby puchnie), lekkie nudności, wykańczające dwie noce (kilkadziesiąt wybudzeń)

ale przeważyło to, że drugiej nocy pojawiły się gwałtowne symptomy nawrotu ChAD, bardzo złe rzeczy zaczęły dziać się w głowie (w sumie to nawet nie nawrotu, jest coś takiego jak przejście z jednej fazy w drugą i to jest najgorsze)

dzisiaj doczytałem, że te objawy nie są szczególnie częste, ale mogą się pojawić przy nagłym odstawieniu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 19 sty 2014, 09:03
Tańczący z lękami napisał(a):a powiedzcie mi czym się różni kwetiapina od mirty w działaniu, powiedzmy 15mg mirty porównując z 200mg kwety. Jak oba działają na depresję, sen i wydolność fizyczną (żeby nie być dętką bez powietrza)?

Na to pytanie odpowiem Ci (z praktycznego punktu widzenia) za miesiąc, 1,5 miesiąca - żeby było w miarę pewnie i wiarygodnie.
Kwetiapna ma działać przeciwdepresyjne bez ryzyka zmiany fazy. Przypływu energii też nie należy się podziewać. Raczej działania antydepresyjnego wraz ze stabilizacją nastroju.

-- 19 sty 2014, 09:06 --

barsinister napisał(a):
hooain napisał(a):barsinister, jakieś wyraźne odstawienne skutki widać? o dwa dni męczarni chodzi

brałem ponad rok, zszedłem z 300 mg natychmiast

i jak wspominałem, coś jak pełnoobjawowa grypa, non stop dreszcze i gęsia skórka, jakieś drobne ale wkurzające sensacje (tu coś drętwieje, tam coś jakby puchnie), lekkie nudności, wykańczające dwie noce (kilkadziesiąt wybudzeń)

ale przeważyło to, że drugiej nocy pojawiły się gwałtowne symptomy nawrotu ChAD, bardzo złe rzeczy zaczęły dziać się w głowie (w sumie to nawet nie nawrotu, jest coś takiego jak przejście z jednej fazy w drugą i to jest najgorsze)

dzisiaj doczytałem, że te objawy nie są szczególnie częste, ale mogą się pojawić przy nagłym odstawieniu

A może te złe rzeczy to skutki włączenia moklobemidu - w końcu silnego antydepresanta, działającego na każdy przekaźnik. Moim zdaniem jeśli już stosować antydepy to nie o szerokim spektrum - jak TLPD, SNRI. Jeżeli zachodzi konieczność, to może od tych wybiórczych: bupropion, reboksetyna, sertralina ( na zwiększenie energii); mianseryna gdy problemem jest nastrój depresyjny ale bez poczucia wyczerpania fizycznego i psychicznego.
Ostatnio edytowano 19 sty 2014, 09:08 przez elfrid, łącznie edytowano 1 raz
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 19 sty 2014, 09:08
Początkowe nasilenie depresji jest normalne przy wchodzeniu na kwetiapine? Zastanawiam sie, czy sie nie poddać i odłożyć ją w pizdu.

-- 19 sty 2014, 08:12 --

Wczoraj w południe przez kilka godzin miałem wręcz genialny nastrój. Jednak pod koniec dnia zaliczam zjazdy.
btw, od momentu oddania komputera do serwisu, nosi mnie strasznie i nastrój poszedł w dół. Coś mi się wydaje, że jestem bliski uzależnienia od kompa.
Marian_Paździoch

Sortuj wg