KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez elfrid 14 sty 2014, 21:58
barsinister, a próbowałeś kwetiapiny o przedłużonym uwalnianiu? być może w takiej formie to spowolnione funkcjonowanie byłoby mniejsze? jest jeden generyk refundowany w formie SR właśnie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 14 sty 2014, 22:52
Wbrew pozorom antydepresanty, nawet takie jak moklobemid, często są przepisywane w ChAD. Może na naszym forum tak tego nie widać, ale na tym osobnym poświęconym dwubiegunowej można wyczytać, że ludzie epizody depresji czy mieszane leczą najrozmaitszymi kombinacjami leków. Co lekarz to inna praktyka, inne leczenie. No i przede wszystkim, każdy epizody ChADowskie przechodzi w inny sposób. U mnie np. ciężko o górki w jesienno-zimowym okresie, a przed wiosną na pewno będę mieć odstawioną sertralinę. Choć nie ukrywam, że chciałbym ją odstawić jak najszybciej - jeśli tylko kwetiapina ujawni swój profil przeciwdepresyjny.
Wczoraj zarzuciłem 100, dziś zarzucę już 200. Choćbym chciał, to niestety nie starczy mi do wizyty na tyle, żeby szybko wejść na 300 (wizytę u lekarza muszę przesunąć). Po tej wczorajszej setce nie jestem dzisiaj zamulony. Dość dobrze mnie wyciszyła, ale nie spowodowała senności.
Odnotowaliście na początku brania kwetiapiny jakieś spadki nastroju, chwilowe?
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 14 sty 2014, 23:41
trzymam kciuki za kwetiapinę, jeśli mirta nie wypali to możliwe, że jej znowu spróbuję. Póki co mirta wywołuje u mnie mniej wkurwów i pobudzeń niż miansa, choć miansy brałem jedynie 15mg. Nadal mam jednak pewną dysforię, być może spowodowaną obniżeniem lamo. Marzę o tym, żeby tak dobrać leki aby pozostać na dwóch. :105:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 15 sty 2014, 00:55
elfrid napisał(a):barsinister, a próbowałeś kwetiapiny o przedłużonym uwalnianiu? być może w takiej formie to spowolnione funkcjonowanie byłoby mniejsze? jest jeden generyk refundowany w formie SR właśnie.

wiesz, dopóki nie odstawię (przynajmniej na jakiś czas) kwetiapiny, dopóty nie będę wiedzieć za jakie efekty uboczne odpowiada - wiem, jakie ma pozytywy i że działa bardzo dobrze, więc w razie jakichkolwiek problemów włączam ją z powrotem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 15 sty 2014, 01:08
to powodzenia z lamotryginą solo i ewentualnie z moklo.

przez barsinister 15 sty 2014, 01:14
no, powodzenia to ci trzeba życzyć z kwetiapiną, myślę, że to będzie długi i owocny romans
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Marian_Paździoch 15 sty 2014, 09:18
Wczoraj przed spaniem łyknąłem kolejną (drugą jak na razie) dawkę kwetiapiny. Przeżyłem jakiś koszmar. Splątanie, dezorientacja, niepokój i uczucie, jak by zaraz miało się coś złego ze mną stać. Ciężko ten stan opisać.
Marian_Paździoch

przez elfrid 15 sty 2014, 09:24
barsinister, oby to był romans owocny i monogamiczny tj. bez zdrad z mojej strony :D

przez Marian_Paździoch 15 sty 2014, 09:25
Komuś z Was towarzyszyła w początkowym leczeniu taka gówniana dezorientacja i splątanie? Trochę ten fakt mnie zmartwił, ale mam nadzieję, że to tymczasowe.
Marian_Paździoch

przez elfrid 15 sty 2014, 09:29
Marian_Paździoch, a jaką dawkę wziąłeś? nie zadziałała nasennie.
U mnie dopiero przy 500mg pojawiło się zmulenie, ogromna senność itp. Dlatego schodzę do niższej, pierwotnej dawki. (a zwiększyłem bo po odstawieniu karby znowu zacząłem sypiać 3-4h).
W każdym razie w dawce 500mg/d byłem lekko splątany, otumaniony, uderzyłem się w ściane, bo nie trafiłem w drzwi. Co do niepokoju, pomimo, że obecnie odstawiam clona, lęk nie występuje. Raczej są jeszcze jakieś pozostałości podniecenia po paro, stąd przez cały dzień nastrój nie jest równy

przez Marian_Paździoch 15 sty 2014, 09:36
Wziąłem 100 jak na razie, dopiero moja druga dawka. Przy pierwszej takich jazd nie miałem. Wczoraj wieczorem prawie wpadłem w panikę przez to splątanie i dezorientację. Poratowałem się benzo i zasnąłem. Mam nadzieję, że to tylko początkowe skutki uboczne. Dziś towarzyszy mi lekkie zmęczenie, ale nie jest źle. Za miesiąc będę prosić o kwetiapinę o przedłużonym uwalnianiu.
Marian_Paździoch

przez elfrid 15 sty 2014, 09:58
Marian_Paździoch, ja się tak ratowałem benzo na paro grudniu, że lekko się uzależniłem i muszę stopniowo odstawiać. Także uważaj.

barsinister,
Ja chcę brać jak najmniejszą skuteczną podtrzymującą tj. 300mg (ewentualnie 400mg). Jak Ty rozkładałeś branie kwetiapiny 100mg rano, 200mg wieczorem, czy zawsze w dwóch równych dawkach?

przez miko84 15 sty 2014, 12:31
Marian_Paździoch Twoje objawy są podobne do moich na neuroleptykach, a próbowałem perazyny, slupirydu i fluanxolu - dziwne splątanie i nasilenie lęku oraz depresji, bardzo przykre uczucie. Oby u Ciebie było to tylko początkowo.
miko84

przez Popiół 15 sty 2014, 13:40
Jeszcze trochę i zaczną przeziębienie leczyć neurolepami.
Popiół

Sortuj wg