KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Tańczący z lękami 09 sty 2014, 22:51
ladywind napisał(a):lunatic, bo jestem trudnym przypadkiem i szybko wyrabia mi się tolerancja na leki przez co muszę je zmieniać:/

dlatego nie bierzesz juz klomi? ja tydzień temu przesiadając się na mirtazapinę odczuwałem wręcz lekką euforię i motywację do działania a dziś przeważa dolina i niechęć do działania i tak w kółko macieju... :105:
dupa, dupa i jeszcze raz dupa, może l-dopy spróbować? ja bym raczej chciał podnieść dopaminę, ale nie na krótko to i napięcie by do reszty przeszło
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez ladywind 09 sty 2014, 22:57
Tańczący z lękami, na klomi było super , tylko że mi się skończyła a lekarz nawalil przez co miałam przerwę w lekach i gowno wróciło , i chciałam spróbować serty z miansa gdyż po klomi mialam straszną suchosc w ustach , ale na nerwice i depre niewatpiwie swietnie działała
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Tańczący z lękami 09 sty 2014, 23:05
kapcia w ustach tez mam, zawsze w nocy muszę mieć szklankę wody. To nie lepiej wrócić do tego co działało :? ?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 09 sty 2014, 23:07
Tańczący z lękami, jak to nie pomoże to pewnie że wrócę bez dwóch zdań
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 09 sty 2014, 23:47
Tańczący z lękami napisał(a):
ladywind napisał(a):lunatic, bo jestem trudnym przypadkiem i szybko wyrabia mi się tolerancja na leki przez co muszę je zmieniać:/

dlatego nie bierzesz juz klomi? ja tydzień temu przesiadając się na mirtazapinę odczuwałem wręcz lekką euforię i motywację do działania a dziś przeważa dolina i niechęć do działania i tak w kółko macieju... :105:
dupa, dupa i jeszcze raz dupa, może l-dopy spróbować? ja bym raczej chciał podnieść dopaminę, ale nie na krótko to i napięcie by do reszty przeszło

a jaką masz w końcu diagnozę w papierach? Może lepiej jakiś dłuższy schemat leczenia ustalić, niż ślepo podążać za każdym objawem.

-- 09 sty 2014, 23:51 --

ladywind, najgorszego kapcia mam teraz po kwetiapinie. Kojarzy mi się z dużą dawką hydroksyzyny. Mam nadzieję, że przejdzie. Ale na klomi podobno suchość w ustach jest ciągle - ryzyko próchnicy itp.
Dobre wyniki w OCD ma fluwoksamina. To jej główne wskazanie wg FDA w stanach. Dołączenie miansy lub mirty do SSRI przy OCD mają być bez znaczenia. Liczy się wysoka dawka SSRI (najlepiej max) i długi okres stosowania.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 10 sty 2014, 00:31
elfrid, tak naprawdę ,to właśnie zrezygnowałam z klomi na rzecz miansy z racji na ryzyko próchnicy , bo suchosc to bym zdzierzyla jeszcze .
Natomiast co do fluwoksaminy ,to pierwsze słyszę , by była tak skuteczna . Z ciekawości masz jakieś źródła dot tego leku w ocd ?
Co do kwetiapiny ,to z czasem przejdzie Ci ta suchosc

przez elfrid 10 sty 2014, 00:47
ladywind, oj kiedyś gdzieś czytałem, teraz nie znajdę. Ale w USA ma być zarejestrowana tylko w tym wskazaniu tj. OCD.

przez ladywind 10 sty 2014, 00:51
elfrid, miansa powinna pozytywnie działać na OCD,stabilizator ponieważ dodatkowo wzmacnia działanie SSRI , co przekłada się na lepszy wychwyt serotoniny i reguluje sen , który i tu jest zaburzony .

przez elfrid 10 sty 2014, 01:08
Stabilzator albo np. połączeniu fluoksetyny z olanzapiną. Ale mianseryna? Nie wiem

przez barsinister 10 sty 2014, 07:02
elfrid napisał(a):barsinister, a odczuwasz to przeciwdepresyjne działanie kwetiapiny w jakiś inny sposób niż leków przeciwdepresyjnych?

normalnie, jako odgięcie, robi się po prostu lepiej
a co do dawek, wrzucałem ze 20 stron wcześniej diagram (u mnie się to potwierdza jak na razie)

Obrazek
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 10 sty 2014, 08:16
barsinister, świetny wykres dzięki. Ja mam oo odstawianiu karbamazepiny brać 400mg i w zależności od nastroju po 3 miesiącach decyzja co do ewentualnej zmiany. Masz jakiś link do tego źródła?

-- 10 sty 2014, 08:18 --

barsinister napisał(a):
elfrid napisał(a):barsinister, a odczuwasz to przeciwdepresyjne działanie kwetiapiny w jakiś inny sposób niż leków przeciwdepresyjnych?

normalnie, jako odgięcie, robi się po prostu lepiej
a co do dawek, wrzucałem ze 20 stron wcześniej diagram (u mnie się to potwierdza jak na razie)
/quote]
Rozumiem, odgięcie, ale nie towarzyszą temu żadne akcje LPD, jak wzmożony napęd itp - po prostu zwykła poprawa nastroju.

przez Wurzel 10 sty 2014, 11:13
Brałem 100mg przez tydzień wieczorem "zamiast" Zolpidemu do Mirtagen 45 mg. Miałem odstawić Trazodon 250mg i wejść kwetę. Oprócz gilania w nosie i żadnego efektu "nasennego" nie odczułem - ot kolejne cukierki. Wróciłem do trazodonu, ponieważ kulanie się z boku na boku przez 5h mnie nie bawi.

Co ciekawe nie jestem typem żyrafy i w ciągu dnia wielokrotnie wychodzę z domu, zaliczam 45minut basenu i ćwiczenia na kręgosłup, także wrażeń mam wystarczająco. Kweta miała mnie ululać, ale tak jak Olanzapina jedynie pogilała w nosie. Kolejny specyfik nie dla mnie.

przez norma_baker 10 sty 2014, 19:33
Wurzel, spróbuj 25 lub 50mg kwetiapinki wieczorem.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez elfrid 10 sty 2014, 20:29
Wurzel, wyższe dawki od 100mg nie usypiają. czuć może pewien efekt sedatywny jak po hydroksyzynie, ale ja nie odczuwam po nim senności.

Sortuj wg