KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez swistak2112 28 lis 2013, 17:27
NieznanySprawca napisał(a):

Jesli nie uda mi sie szybko, i w miare komfortowo zjechac do 7-8h snu, to niestety, bede musial sie pozegnac z ta substancja.
Tak mysle, ten dziwny stan splycenia emocji, to pewnie zasluga 150'tki wenli + neuroleptycznej zamulki. Ale to mi w sumie nie przeszkadza wcale.

Spłycenie przeżyć emocjonalnych to cecha SSRI i SNRI, a może i innych leków wpływajacych na ukłąd serotoninergiczny też. A kwetiapina- może po znajomości uda mi się ją zdobyć, to wypróbuję. Wczoraj wziąlem Olanzapinę zamiast chlorprothixenu i był zolpidem o północy- usnąć nie mogłem. Spałem 7 godzin.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez hooain 11 gru 2013, 23:06
nie rzuci mną w jakikolwiek sposób jak po energetyku wezmę ketrel?
ତ୍କୃ

przez NieznanySprawca 11 gru 2013, 23:12
swistak2112 napisał(a):
NieznanySprawca napisał(a):

Jesli nie uda mi sie szybko, i w miare komfortowo zjechac do 7-8h snu, to niestety, bede musial sie pozegnac z ta substancja.
Tak mysle, ten dziwny stan splycenia emocji, to pewnie zasluga 150'tki wenli + neuroleptycznej zamulki. Ale to mi w sumie nie przeszkadza wcale.

Spłycenie przeżyć emocjonalnych to cecha SSRI i SNRI, a może i innych leków wpływajacych na ukłąd serotoninergiczny też. A kwetiapina- może po znajomości uda mi się ją zdobyć, to wypróbuję. Wczoraj wziąlem Olanzapinę zamiast chlorprothixenu i był zolpidem o północy- usnąć nie mogłem. Spałem 7 godzin.

U mnie działanie SNRI/SSRI jest specyficzne- nie spłyca ani emocji, ani libido. Po odstawieniu kwetiapiny (przy okazji- jedynego leku, który jak dotąd zamordował moje libido- totalna aseksualność) odżyłem. Pisałem to niemrawo zwarzywiony K, ale w tamtym stanie mi to nie przeszkadzało. Najlepsze jest to, że dawka była zupełnie śmieszna, 25mg. Mam dziwny organizm. Albo coś nie działa, albo wali mnie jak młot.

-- 11 gru 2013, 23:17 --

hooain, prooszę Cię. Obrazek Jakbyś pytała o amfę, albo coś, to można by rozkminiać.
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 19 gru 2013, 17:06
czy ten lek w dawkach niewielkich 25 bądź 50 mg zwiększa apetyt u kogoś? powoduje tycie?
CórkaNocy

przez JużTuByłem 19 gru 2013, 17:45
U mnie nie zwiększył apetytu ani wagi.Pytania dobre jednak odpowiedzi będą nieadekwatne gdyż jeśli komuś ten lek pomógł ,zniwelował mu lęki,depersonalizację automatycznie poprawia się apetyt i waga idzie do góry.
CórkaNocy nie obawiałbym się o wzrost wagi przy zdrowym odżywianiu.Kwetiapina nie zwiększa prolaktyny jako jeden z neuroleptyków ,dlatego nie zatrzymuje wody w organizmie ;)
Najnowocześniejszy neuroleptyk ma w dodatku działanie przeciwdepresyjne ,które można zauważyć po 2 tygodniach.(inne nie działają przeciwdepresyjnie)
Na mnie ten neuroleptyk działa bardzo dobrze w porównaniu do promazyny która robiła ze mnie warzywo.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez barsinister 19 gru 2013, 18:57
średni przyrost wagi na kwetiapinie to nieco ponad 2kg - ale ja np. nie utyłem ani grama, ostatnio wręcz chudnę
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Po prostu maciek 21 gru 2013, 13:03
Przez Ketrel łatwo zasnac za to cholernie ciezko wstac. Nie wiem czy to moze byc efekt uboczny ale po jego zażyciu miałem tez dziwne, niepokojące sny. Nie polecam. :evil:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez Dżejmson 21 gru 2013, 13:15
Po prostu maciek, u mnie było podobnie. Łatwo zasnąć, ale w nocy jakieś przebudzenie z lękiem, do tego koszmarne sny. A rano uczucie jak po praniu mózgu. Pewnie z czasem to mija. Na perazynie miałem to samo, do tego dochodziło kilkusekudnowe drętwienie kończyn, lęki nocne. Ale z czasem przeszło. Kiedyś może podejmę się kolejnego podejścia do tego leku, zacisnę zęby i zobaczymy jakie będą efekty.
Dżejmson

przez miko84 21 gru 2013, 13:39
Czemu próbujecie kwetiapiny a nie np. olanzapiny? Moim zdaniem to lepszy neuroleptyk i też działa na sen.
miko84

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 15:20
Olanzapina mimo, że jest silniejszym antagonistą/odwrotnym agonistą 5-HT2a/c to powoduje wiekszy przyrost masy ciała(choć badania nie są jednoznaczne), powoduje duży wzrost prolaktyny(czego kwetiapina nie robi w tak drastyczny sposób), nie posiada tak zrównowazonego profilu jak kwetiapina, nie posiada dodatkowych właściwości p/depresyjnych(jakie posiada norkwetiapina).

Ogólnie olanzapina to zamulaczozwarzywiacz wagi średniociężkiej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 22 gru 2013, 13:13
Powoduje wzrost masy ciała właśnie przez najsilniejszy antagonizm 5-HT2c z neuroleptyków, ale ma to najlepsze działanie pro-dopaminowe i przeciwdepresyjne. Ludzie tyją bo żreją i tyle. Nie potrafią walczyć ze swoim apetytem, a antagonizm 5-HT2c go zwiększa, ale blokowanie tych receptorów jest bardzo pomocne w objawach negatywnych schizofrenii i ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Olanzapina to bezkonkurencyjny antagonista 5-HT2c wśród neuroleptyków, zostawia kwetiapinę daleko w tyle.
miko84

przez Lord Kapucyn 22 gru 2013, 13:44
Brałem kwetiapinę i olanzapinę- i to tak jakby dyskutować o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą albo zupy ogórkowej nad zupą pomidorową- co kto woli. Może i olanzapina jest zajebiaszczym antagonistą 5-HT2c ale na podstawie doświadczeń własnych wybieram kwetiapinę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez JużTuByłem 22 gru 2013, 15:20
Olanzapiny nie brałem ,ale kwetiapina naprawdę bardzo daje radę na moję lęki ,biorę ją w dzień jednorazowo maksymalna dawka 75 mg po paru godzinach 50 mg i jest git brak lęku ,a ja się czuje dobrze ;) Bierze ktoś jeszcze w dzień czy tylko ja mam tak duże lęki ,że mnie nie powala ,a pozwala normalnie funkcjonować :smile:
Wyrobiła się komuś tolerka ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez cytrynka84 22 gru 2013, 15:47
Jakie dawki działają p/depresyjnie?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg