KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez barsinister 30 wrz 2013, 00:19
Gojira napisał(a):Robie trzecie podejscie do kwetiapiny, bo mi znowu wzrosl cholesterol po olanzapinie, a jakis neuroleptyk niestety brac musze. Na plus jest to, ze dobrze spie, na minus zamulka przez pol dnia. Na razie nie potrzebuje byc na chodzie, wiec czekam az minie.

niestety u mnie po kwetiapinie cholesterol poszedł bardzo w górę (ale opanowuję go lipanthylem)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Gojira 30 wrz 2013, 20:52
Kurcze, to mnie zmartwiles :-|
Wedlug mojego lekarza kwetiapina nie wplywa na cholesterol
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez barsinister 30 wrz 2013, 21:14
wątpię, żeby to była reguła, raczej rzadki skutek uboczny - jeśli lekarz ocenia, że z kwetiapiną pójdzie lepiej, to się nie przejmuj, każdy reaguje inaczej
w każdym razie jest to do opanowania lekami - po 2 miesiącach brania lipanthylu mam cholesterol z grubsza w normie (a wcześniej miałem wynik kosmicznie wysoki)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna P. 02 paź 2013, 16:57
Anna P. napisał(a):Jak nie zadziała mitrazapina to ją odstawiam i biorę 150mg kwetiapiny. Chlorporthixen o godz. 15 zostaje bo nie da się po nim wymiotować a choruję na bulimię. Wprawdzie ostatnio mam naprawdę dobry okres ale już samo zażycie tabletki powoduje, że nawet nie próbuję prowokować wymiotów.
Jestem po pierwszej dawce mitrazapiny (wzięłam jednak całą tabletkę -45mg) i muszę powiedzieć, że rewelacja. Zażyłam wieczorem, po pół godzinie zrobiłam się senna, spałam całą noc, rano zero zamulenia. Czekam tylko z niepokojem na ten straszny głód ;)

Co do kwetiapiny to jeśli w ogóle zacznę ją brać to wystartuję z 1/2 tabletki. Jeśli będzie za mocna to zmniejszę dawkę.

Lekarka na koniec jeszcze dodała, że bardzo szybko uzyskuję tolerancję na leki (np. estazolam przestał na mnie działać bo 2 opakowaniach)

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc

-- 24 wrz 2013, 13:40 --

Biorę od tygodnia mitrazapinę i jest fatalnie. Tylko śpię super. Reszta to koszmar. Mocno obniżony nastój i wilczy głód, który powoduje ciągłe ataki bulimiczne. Tu muszę dodać, że czasem miałam takie okresy bez konkretnego powodu i może sama się teraz nakręcam i zwalam winę na leki.
Odstawić i spróbować z kwetiapiną?
Czy jest tu ktoś kto próbował obu tych leków i ma jakieś porównanie?

Kwetapina średnio zadziałała. Budziłam się kilka razy w nocy i nie czułam się wypoczęta po tym śnie. Wróciłam do mitrazapiny i nie mam już napadów bulimicznych. Powiedziałabym nawet, że mniej jem
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez Dżejmson 02 paź 2013, 22:01
barsinister i inni, po jakim czasie zaczęliście odczuwać działanie przeciwdepresyjne kwetiapiny? Dobrze reaguję na neuroleptyki, na dodatek słabo śpię, więc może warto dać kwetiapinie drugą szansę. Niegdyś brałem pernazinum i skutki uboczne były koszmarne, drętwienie, zawroty głowy. Ale warto było to przeczekać.
Dżejmson

przez barsinister 02 paź 2013, 23:36
kiedyś brałem 100 mg, potem 200 mg - działanie było raczej uspokajające, nie czułem działania przeciwdepresyjnego - ale jednocześnie brałem jeszcze mirtazapinę, więc takie działanie nie było mi potrzebne

po odstawieniu mirty przez miesiąc miałem obniżony nastrój, przeszło - i to szybko - po przejściu na 300 mg kwetiapiny
jestem zadowolony z działania, mimo uboków, o których tu już nieraz wspominałem

przez Gojira 02 paź 2013, 23:38
Ja po kilku dniach odczulam delikatne poprawiajace nastroj dzialanie. Ale raczej zbyt malo biore na jakies spektakularne efekty.

Mam inne pytanie- mial ktos po kwetiapinie klucie w okolicach serca?
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez niestety 14 paź 2013, 19:58
hej, czy ktoś próbował lub odstawił kwetiapine?
Ja po 1.5 roku stosowania chciałam odstawić. Ostatnio, przez kilka miesięcy, brałam 100mg.
od Tygodnia biorę 50 mg i nie mogę zejść niżej, bo nie śpię... trochę mnie to martwi. Czy będę mogła kiedyś spać bez ketrelu?

Neuroleptyk Ketipinor.

przez Abstrakcyjna91 15 paź 2013, 12:21
Co powiecie na temat tego leku? Bierze ktoś z Was?

Ja wczoraj przyjęłam na noc 1 tabletkę, choć lekarz zalecił 2.
Jednak po przeczytaniu ulotki bałam się, że 2 to za dużo, więc zażyłam tylko 1.
Po godzinie ''zwaliło'' mnie z nóg. Poczułam zmęczenie i senność. Ciężka głowa,
oczy, powolne mówienie. Gadułą jestem czasem wstrętną, a nagle przestałam mówić,
stałam się bierna i obojętna. Nie są to przyjemne dolegliwości. Bo nie wiem, co się dzieje ze mną.
A czuję, że jest jeszcze gorzej niż wczoraj.

Dziś rano nie wzięłam już ponownie leku, za to zażyłam Citabax i mam ochotę oba leki odstawić bo już nie wiem, czy one działają i czy aby mnie nie krzywdzą. Nie czuję się dobrze. Miałam wstać z łóżka, a ja mam problem z przyniesieniem sobie wody. Każda czynność to mordęga. Na chwilę obecną ubranie się i uczesanie, wstanie z łóżka to czyn wręcz niemożliwy. Co robić?
I żyję sobie na oddziale, wędrując od ściany do ściany, od okna do okna, mijając chore dusze, które chodzą po innej, wyznaczonej prostej.

Neuroleptyk Ketipinor.

przez Lord Kapucyn 15 paź 2013, 13:07
kwetiapina-seroquel-ketrel-kwetaplex-kventiax-ketipinor-t2413.html

No brałem. Bardzo przyjemny neuroleptyk. Z fajniejszych rzeczy- jego metabolit norkwetiapina działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny, więc ma lajtowe działanie przeciwdepresyjne, z wszystkich neuroleptyków najmniej wpływa na elewację prolaktyny, dzięki antagonizmowi H1 się fajnie śpi. Ja po kwetii zawsze miałem zgona, więc polecam brać na noc przed zaśnięciem. :P

Ten lek ma to do siebie, że w zależności od dawki ma inne dominujące właściwości. Od 25 do 150mg dominuje sedacja, uspokojenie, 200-300mg działanie antydepresyjne, 300mg działanie normotymiczne, 400mg do 800mg przeciwpsychotyczne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Neuroleptyk Ketipinor.

przez Abstrakcyjna91 15 paź 2013, 14:13
To może zwiększę dawkę i jeszcze kilka dni będę się tym faszerować, a jeśli będzie źle, odstawię całkowicie bo tylko szkoda wątroby.

Zgon wczoraj wieczorem był taki, jakiego nawet po największej imprezie nie miałam.
Przespałam 12 godzin, ale budziłam się kilka razy i natychmiast zasypiałam.

Niestety ulotka przeraża.
Pisze tam, że lek powoduje obrzęki na nogach, rękach oraz powoduje zwiększenie masy ciała,
dlatego tak strasznie boję się go brać.

Przytyłeś?
I żyję sobie na oddziale, wędrując od ściany do ściany, od okna do okna, mijając chore dusze, które chodzą po innej, wyznaczonej prostej.

Neuroleptyk Ketipinor.

przez PJT 15 paź 2013, 14:27
Abstrakcyjna91 napisał(a):Przytyłeś?

tak jak kolega napisał antagonizm w stosunku do receptorow h1, bedzie odpowiadał za zwiekszenie masy ciała, ale nie aż tak jak przy olanzapinie
osobiście przytyłem
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Neuroleptyk Ketipinor.

przez Abstrakcyjna91 15 paź 2013, 14:56
Świetny lekarz zatem.
Wie dobrze, że ma do czynienia głównie z zaburzeniem odżywiania i przepisuje Ketipinor.
Nie jesteś jedyny, który przytył. Na forach ludzie wypisują to jako pierwszy skutek zażywania.

Mam ochotę wyrzucić te leki przez okno.
Nie mam zamiaru eksperymentować: przytyję czy nie przytyję.
Do tego nawołują w większości psychiatrzy:

''No musi pani wypróbować lek i proszę nie sugerować się ulotką. Może akurat Pani nie przytyje''

Może? Akurat? Nie przytyję?
Co to ma znaczyć?

Neuroleptyk Ketipinor.

przez Lord Kapucyn 15 paź 2013, 22:23
Ja brałem kwetiapinę w mixie z fluoksetyną i z moklobemidem, no i schudłem kilkanaście kg. Moja dziewczyna już długo bierze kwetię i ani kilograma więcej, także wpadanie w panikę nie ma sensu. W teorii lek ten jak każdy neuroleptyk czy np. mianseryna/mirtazapina może spowodować przyrost masy ciała(antagonizm H1, antagonizm alfa-1, antagonizm 5-HT2c, antagonizm D2,D3). Przy kwetii to tycie jest w sumie średnio na jeża, są neuroleptyki po których tyje się bardziej, są po których tyje się mniej. Nigdy nie ma róży bez kolców. Taki amisulpryd, po którym z neurolepów tyje się najmniej znowu najbardziej z nich wszystkich wpływa na elewacje prolaktyny=mlekotok, ginekomastia, zaburzenia miesiączkowania. Ale to wynika z mechanizmu, skoro silnie hamuje dopaminę(prolaktynostatyna) to wiadomo, że urośnie prolaktyna, która działa w pewien sposób antagonistycznie.

Nie chcę Ci prawić morałów, ani się wymądrzać bo sam brałem dużo niekoniecznie legalnych rzeczy, ale skoro sięgnęłaś po fenterminę czy sibutraminę to nie trzeba być jasnowidzem, żeby stwierdzić, że masz ciągoty anorektyczne. Może to, że lekarz przepisał Ci kwetiapinę po której możesz nieco przytyć jest w jego mniemaniu działaniem na Twoją korzyść, a Ty niekoniecznie to dostrzegasz bo patrzysz przez pryzmat swojego z.o.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg