KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Lusesita Dolores 27 cze 2013, 21:56
ile kosztuje ketrel refundowany?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Lord Kapucyn 27 cze 2013, 22:20
Jesli chodzi Ci konkretnie o Ketrel to 7,20zł na ryczałt opakowanie 60tabl. x 200mg na schizo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Lusesita Dolores 27 cze 2013, 22:24
Dark Passenger, dzieki :uklon:
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 28 cze 2013, 02:12
nie tylko na schizo, na ChAD też jest ryczałt
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez pink_hope 28 cze 2013, 16:33
11 dzień depresja i leki się nasilają.... czy to normalne......? mam juz dość tych stanów..trwają w nieskończoność :(
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez barsinister 21 lip 2013, 19:01
Obrazek

prosty diagram na temat dawkowania kwetiapiny i jej wpływu na receptory

przez depas 25 lip 2013, 17:31
Gdyby nie cena tego leku dla osoby bez schizo/chad, bardzo chętnie chiałbym wypróbować jego działanie w wyższych dawkach, rzędu co najmniej 300mg. Jako ciekawostkę napiszę, że kiedy rok temu próbowałem się wykończyć, wziąłem 70x100mg, czyli 7000mg. Jak widać nie udało się. Mimo to przez dwa dni nie wiedziałem kim i gdzie jestem, rozmawiałem z osobami które tylko ja widziałem, gadałem do matki po angielsku itd. Miałem to szczęście, że badania wykluczyły jakiekolwiek trwałe uszkodzenia organów, wątroby i serca przede wszystkim. Dzień, a właściwie noc przed próbą, poświęciłem na grzebanie w necie na temat skuteczności kwetiapiny jako leku do samobójstwa. Wyszło na to, że szanse były 50/50, były raporty o zgonach po zażyciu mniejszej dawki niż moja, a były także sytuacje kiedy osoba przeżyła znacznie większą ilość niż 7000mg, bez uszczerbku na zdrowiu.
Trochę mnie w dziwny sposób bawi, że biorę teraz w celach leczniczych ten sam środek, którym próbowałem się wykończyć. Ironia losu, ot co.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez ladywind 25 lip 2013, 17:57
depas, życie bywa cholernie przewrotne
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depas 25 lip 2013, 18:23
ladywind, zgadza się. Kiedyś trzymałem ten lek w domu, ale po kilku próbach bałem się go brać, bo powodował zaburzenia rytmu serca. I to już w dawce 50mg. Także leżał sobie i czekał na odpowiedni moment, wydawało mi się że kiedy przyjdzie pora, całe opakowanie kwetiapiny wystarczy żeby się ewakuować z tego świata. Teraz biorę ten lek terapeutycznie i muszę powiedzieć że to chyba najlepszy neuroleptyk jaki brałem. Mam do niego pewien sentyment, i wiem że to trochę dziwne :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez zimny_gosc 26 lip 2013, 21:30
No i karuzeli ciąg dalszy. Po wymienieniu lekarzowi wszystkiego co brałem, przepisał mi to. Zastanawiam się jak ten lek przy takich wysokich wartościach Ki ma jakiekolwiek terapeutyczne działanie. Za to na nieszczęście ma wysoką blokadę histaminy, i coś czuję, że będzie z tego druga doksepina albo mianseryna, ale cóż co człowiek to reakcja trzeba będzie się przez ten miesiąc przekonać jak to faktycznie działa.

-- 27 lip 2013, 11:31 --

Boże co za ścierwo. Jak połączenie najgorszych cech mianseryny i doksepiny. Nic nie robię tylko się zataczam, śpię, albo żrem. Do tego jak śpię to tylko śnię jak bardzo jestem w%^%$y na ten lek i mam ochotę rzucić się z okna. Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy to jawa czy sen. Jeszcze zobaczę jak będzie wyglądało branie całej dawki na raz na noc, a jeżeli nic się nie zmieni, to pierniczę takie leczenie. Nie będę chodził do pracy jak zombi bez umiejętności wysłowienia się i ogarniania tego co się w okół dzieje.

przez Elyse 30 lip 2013, 20:20
+100mg
Elyse

przez krolinio 14 sie 2013, 01:20
KWETIAPINA, neuroleptyki z INNEJ STORNY

Witam wszystkich,

zaczne od tego, ze jestem osoba zdrowa na ile mi wiadomo ;) nie lecze sie, nie mam powaznych problemow. Zakladam temat z racji tego, ze spotykam sie z osoba cierpiaca na CHAD, leczaca sie od wielu lat. Objawow choroby nie ma, jest w koncowej fazie leczenia wlasnie kwetiapina i litem. Czytalam jak ten lek wplywa na samopoczucie, jakie sa jego efekty fizjologiczne etc.

To co mnie interesuje, jest to pytanie do osob dlugotrwale zazywajacych lek a wiec minimum rok.... Kiedy objawy choroby minely, nastapil powrot do wzglednej rownowagi i choroba nie stoi na pierwszym miejscu.... jakie sa wasze odczucia odnosnie wlasnych emocji i uczuc, czy dlugotrwala terapia pomijajac zniesienie objawow klinicznych nie powoduje pewnej "mechanizacji" odczuwnia? Chodzi mi konkretnie o wrazenia osob bedacych w zwiazkach lub zaczynajacych zwiazki...

moj partner jest czuly, moze potrafi byc ale w jego oczach widze czasem pustke a w zachowaniu odizolowanie, nie wiem czy to kwestia lekow czy osobowosci..

bede wdzieczna za wszelkie komentarze
Ostatnio edytowano 14 sie 2013, 01:28 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Leki z uwagi na tematykę postu

przez barsinister 03 wrz 2013, 02:09
krolinio napisał(a): To co mnie interesuje, jest to pytanie do osob dlugotrwale zazywajacych lek a wiec minimum rok.... Kiedy objawy choroby minely, nastapil powrot do wzglednej rownowagi i choroba nie stoi na pierwszym miejscu.... jakie sa wasze odczucia odnosnie wlasnych emocji i uczuc, czy dlugotrwala terapia pomijajac zniesienie objawow klinicznych nie powoduje pewnej "mechanizacji" odczuwnia? Chodzi mi konkretnie o wrazenia osob bedacych w zwiazkach lub zaczynajacych zwiazki...

odpowiem - lepiej późno niż - wcale: biorę kwetiapinę niecały rok i ma po prostu dobry wpływ na emocje, może powodować przez jakiś czas spowolnienie, ale na pewno nie "mechanizację"

dużo gorzej było z SSRI

przez Dżejmson 03 wrz 2013, 11:38
Dzisiaj Ketrel dołączę do sertraliny i lamotryginy. Bardzo dobrze reaguję na neuroleptyki, więc jakieś nadzieję wiążę z tym lekiem, a co będzie to zobaczymy.
Dżejmson

Sortuj wg