KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez vifi 01 cze 2013, 19:41
Rafka, Mnie 50-ka już usypiała (ciężko mi było wytrzymać na zajęciach) i też wybudzałem się (to trwa dalej po odstawieniu) przedwcześnie i nie mogę usnąć (a chcę mi się spać).

przez norma_baker 01 cze 2013, 20:48
vifi, mnie niskie dawki kwetiapiny też silnie sedowały [do 100 mg na noc] nawet w dzień. dopiero dawki 200-300 mg nie powodują takiego efektu. oszem, dobrze mi się śpi jak sobie łyknę tabletkę na noc, ale już rano w ogóle nie odczuwam już senności. radzę spróbować tak.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez elfrid 01 cze 2013, 20:55
barsinister napisał(a):
elfrid napisał(a):barsinister, dzieki za odp. A miales jakies uboki przy wprowadzeniu.

nie miałem praktycznie żadnych (zwiększałem dawkę o 25mg na 2 tygodnie), na samym początku lekka dekoncentracja

No ja zwiększałem, co tydzień o 25mg, ale musiałem przystopować bo pojawiły się objawy grypopodobne. Teraz jestem na 75mg. Mam brać 150 lub 200 mg w zależności od efektu.
A jak odczułeś/odczuwasz działanie lamotryginy, już w tej dawce terapeutycznej?
W ogóle jak zdiagnozowali u Ciebie CHAD. Miałeś jakąś manię z hospitalizacją, czy wzmożony nastrój po samych antydepach i tyle?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 02 cze 2013, 00:18
elfrid napisał(a):No ja zwiększałem, co tydzień o 25mg, ale musiałem przystopować bo pojawiły się objawy grypopodobne. Teraz jestem na 75mg. Mam brać 150 lub 200 mg w zależności od efektu.
W ogóle jak zdiagnozowali u Ciebie CHAD. Miałeś jakąś manię z hospitalizacją, czy wzmożony nastrój po samych antydepach i tyle?

może przenieśmy tę wymianę do odpowiedniego wątku o lamotryginie?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 02 cze 2013, 03:17
barsinister napisał(a):
elfrid napisał(a):No ja zwiększałem, co tydzień o 25mg, ale musiałem przystopować bo pojawiły się objawy grypopodobne. Teraz jestem na 75mg. Mam brać 150 lub 200 mg w zależności od efektu.

może przenieśmy tę wymianę do odpowiedniego wątku o lamotryginie?

Ok to czekam na odp w watku o lamotryginie. :D :D :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez Rafka 02 cze 2013, 18:35
norma_baker napisał(a):300mg kwetiapiny robi mi dobrze z głową. good choice ;]

mogłabyś dokładnie napisać. Czy łatwiej Ci się myśli czy jak?
Rafka

przez norma_baker 02 cze 2013, 19:47
na kwetiapinę przeszłam z olanzapiny na początku tego semestru akademickiego. i jeszcze jak byłam na olanzie, na której generalnie czułam się bardzo dobrze, w ogóle nie nadążałam w notowaniu wykładowcy, nie ogarniałam nic, ciężko było mi się skoncentrować i w ogóle myślałam, że zawalę uczelnię. potem dostałam abilify, który trochę mnie podniósł, ale dopiero dodanie kwetiapiny "otworzyło" mi umysł - znowu pomysły mi przychodziły z dużą łatwością, zero problemów z koncentracją i nawet jak zjeżdżam poniżej kreski w nastroju, to jestem w stanie mimo apatii dalej swobodnie myśleć. no i nie mam objawów wytwórczych, które również były moją zmorą.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Dita 04 cze 2013, 12:17
Dzień dobry. Trafiłam tutaj, bo szukam opinii na temat Ketrelu. Mam ChAD, lek ten biorę od niecałych 2 tygodni. Miałam rozpocząć od połowy tabletki 25 mg, potem sama sobie ustalić dawkę zważając na reakcję organizmu. Przy tej dawce było ok, zwiększałam stopniowo, aż doszłam do 2 rano i 2 wieczorem. Ta poranna dawka dosłownie ścięła mnie z nóg! Dostałam takich zawrotów głowy, że musiałam się położyć, choć wcześniej spałam chyba z 8 godzin. Objawy puściły trochę dopiero po godzinie, wskutek czego spóźniłam się do pracy, a i tak musiałam wypić dwie kawy, żeby zacząć jakoś w miarę normalnie funkcjonować. Biorę teraz 3 na noc, boję się zwiększać dawkę, bo muszę jakoś funkcjonować w pracy, muszę być skoncentrowana, nie mogę sobie pozwolić na bycie roślinką. W dodatku na początku zażywania miałam silne stany depresyjne, kilka razy dosłownie wyłam przez pół nocy. Owszem, potem spałam, ale rano trudno było mi wstać. Teraz czuję się nadal źle, choć nie tak bardzo, jak w ubiegłym tygodniu. Znajduję się w dość trudnej sytuacji życiowej (i nie chodzi tu o sprawy związane z finansami). Myślałam, że ten lek mi pomoże, a wcale nie jest lepiej. Zastanawiam się, czy go odstawić, czy czekać, aż zacznie działać, choć nie wiem, jak jeszcze długo wytrzymam...

przez vifi 04 cze 2013, 16:17
Dita, Chyba za szybko zwiększasz dawkę. Bardziej stopniowo, trochę trzeba poczekać na efekty. Do ilu chcesz zwiększać? Bo to nie jest tak że im więcej tym lepiej.

przez Dita 05 cze 2013, 12:51
Właśnie nie wiem. Na razie biorę trzy na noc, od kilku dni.

przez Stifler19 14 cze 2013, 23:52
czy ten lek dobrze uspokaja myśli do normy? chodzi mi o to czy umysł staje sie spokojniejszy...zastanawiam sie w przyszłości nad dodaniem tego leku w bardzo niskiej dawce na wieczór do paroksetyny
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Lord Kapucyn 15 cze 2013, 09:09
Stifler19, Tak. Dołożenie kwetiapiny w malej dawce na noc do SSRI to dobry pomysł.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Rafka 15 cze 2013, 15:27
zauważam, że łatwiej jest mi się skupić po tym leku
Rafka

przez depas 17 cze 2013, 19:04
A mnie niestety ten lek nie chce usypiać nawet w dawce 50mg, maksymalnej zaleconej przez lekarza. Wciąż beznadziejnie śpę, wybudzam się kilkanaście razy na noc, chwilami jestem w dziwnym stanie kiedy nie mam pewności czy śnię czy jestem na jawie. Nie wiem czy to przejściowy stan wywoałany wejściem na 150mg wenlafaksyny, ale kiedyś 25mg Ketrelu ścinało mnie z nóg. Teraz mógłbym dwa razy większą dawkę brać w dzień i nie byłbym senny. Mam tak z każdym neuroleptykiem, ostatnio próbowałem olanzapiny na sen i początkowo spałem jak złoto, po miesiącu brałem ją już na rano bez senności. Najlepiej jeśli chodzi o sen spisywał się risperidon, ale trochę za dużo uboków.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg