KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez jordan458 16 paź 2012, 11:00
Brałem Ketrel przez prawie 1,5 roku w dawce 100 mg rano i 200 mg wieczorem. Jakieś 40 minut po wzięciu leku łapała mnie silna senność, trwało to jakąś godzinę. Równocześnie brałem Depakine chrono. Gdzieś po 8 miesiącach przytyłem jakieś 15 kilo, ale nie wiem czy od ketrelu czy depakiny. Potem zacząłem się troche więcej ruszać i kontrolować jedzenie i udało mi się schudnąć. Lek pomógł mi na pewno na początku w opanowaniu silnych lęków, niepokojów.
fluanxol 1,5 mg
Perazyna 50 mg

przez betii 16 paź 2012, 12:11
O to moja zalecana dawka. Ja jak nie pojde spac 30 min po leku to obijam się po meblach... a zasypiam po paru min.
Ja też przytyłam dużo od kwietnia -przez mies.10 kg. ograniczam jedzenie a waga sie nie rusza.
Od Depakiny tez mozna przytyc. zapewne przytyles i od depakine i od ketrelu

przez Guzik 17 paź 2012, 18:31
jordan458 napisał(a):Brałem Ketrel przez prawie 1,5 roku w dawce 100 mg rano i 200 mg wieczorem. Jakieś 40 minut po wzięciu leku łapała mnie silna senność, trwało to jakąś godzinę. Równocześnie brałem Depakine chrono. Gdzieś po 8 miesiącach przytyłem jakieś 15 kilo, ale nie wiem czy od ketrelu czy depakiny. Potem zacząłem się troche więcej ruszać i kontrolować jedzenie i udało mi się schudnąć. Lek pomógł mi na pewno na początku w opanowaniu silnych lęków, niepokojów.

Obstawiam, że przez depakinę mogłeś utyć. Ja utyłam na fluanxolu, biorąc ketrel waga zaczęła spadać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PanMedialny 17 paź 2012, 20:11
Beti, znam to. Biorę to tylko przed snem, bo inaczej nie wiem co robię - głeboka senność + zaburzenie pamięci = wspaniały błogi stan w sam raz do zasypiania. Czasami śpię tak głęboko że jak się budzę to mam takie parcie na pęcherz że ledwo do toalety umiem dojść - normalnie bym się pewnie obudził wcześniej. Ostatnio rodzice mi zrobili śniadanie i niby mnie budzili - godzinę później jak się obudziłem okazało się że to godzinę temu już mnie budzili. Chyba nie mieli wtedy kontaktu z moją świadomością bo NIC nie pamiętam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-- 17 paź 2012, 20:11 --

Beti, znam to. Biorę to tylko przed snem, bo inaczej nie wiem co robię - głeboka senność + zaburzenie pamięci = wspaniały błogi stan w sam raz do zasypiania. Czasami śpię tak głęboko że jak się budzę to mam takie parcie na pęcherz że ledwo do toalety umiem dojść - normalnie bym się pewnie obudził wcześniej. Ostatnio rodzice mi zrobili śniadanie i niby mnie budzili - godzinę później jak się obudziłem okazało się że to godzinę temu już mnie budzili. Chyba nie mieli wtedy kontaktu z moją świadomością bo NIC nie pamiętam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przez jordan458 21 paź 2012, 10:02
Dodam jeszcze tylko, że ketrel w dawce 300 mg dziennie odstawiłem z dnia na dzień po półtora roku brania. Nie miałem z tym żadnych problemów. Z kolei jak zapomniałem wziąć wieczorme małej dawki rispoleptu, który przyjmuję teraz to cały następny dzień czułem się fatalnie.
fluanxol 1,5 mg
Perazyna 50 mg

przez maskota 13 lis 2012, 09:32
dostałam wczoraj Ketilept 100mg na spanie, bo zaczęłam brać Citabax i chodzę jak nakręcona po nim
wzięłam najpierw 25mg, serducho myślałam że mi z klaty wyskoczy (nie wiem, na ile sama się nakręciłam, a na ile to zasługa leku), i raczej za bardzo śpiąca nie byłam, ale jak wzięłam kolejne 25mg to w końcu zasnęłam i pierwszy raz od kilku dni spałam w ciągu 6-7h
teraz jednak czuję się lekko zmulona i chyba mam dość niskie ciśnienie, zwłaszcza jak stoję albo wstaję to mi spada gwałtownie, w autobusie dzisiaj prawie odpadłam

przez Robertinhio89 13 lis 2012, 15:01
Kwetiapina (Seroquel, Ketrel, Ketilept itp.) oraz Arypiprazol (Abilify) to 2 najlepsze neuroleptyki na rynku (tj. gdy poza skutecznością w leczeniu weźmiemy też pod uwagę ilość tzw. skutków ubocznych). Swoją drogą szokują mnie wasze objawy po tak małych dawkach. Ja bowiem biorę np. 800 mg Ketrelu na dobę (całość na noc - wbrew zaleceniom lekarza, wolę bowiem pospać i rano nie zupełnie nie czuć już leku niż uwalać się na cały dzień poranną dawką). Mam CHAD (typ II) i od blisko 15 miesięcy czuję się świetnie...

przez Stokrotka15 14 lis 2012, 21:09
Moja przygoda z ketrelem trwała 8 dni. Brałam 25mg na noc, a raz wzięłam 50mg. To bardzo mało, ale mi wystarczyło, żeby zrezygnować z niego i już nie chcę o nim słyszeć! Wróciłam do zolafrenu.

przez eroica 15 lis 2012, 05:02
maskota napisał(a):dostałam wczoraj Ketilept 100mg na spanie, bo zaczęłam brać Citabax i chodzę jak nakręcona po nim
wzięłam najpierw 25mg, serducho myślałam że mi z klaty wyskoczy (nie wiem, na ile sama się nakręciłam, a na ile to zasługa leku), i raczej za bardzo śpiąca nie byłam, ale jak wzięłam kolejne 25mg to w końcu zasnęłam i pierwszy raz od kilku dni spałam w ciągu 6-7h
teraz jednak czuję się lekko zmulona i chyba mam dość niskie ciśnienie, zwłaszcza jak stoję albo wstaję to mi spada gwałtownie, w autobusie dzisiaj prawie odpadłam

niemal identycznie reagowałem na początku, było słabo ale wraz ze zwiększaniem dawki coraz lepiej; czasem pikawa telepie, ale nie tak mocno, jak miewałem przy innych lekach

w sumie jedyny neuroleptyk, na który reaguję pozytywnie
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez amfibia 16 lis 2012, 13:05
2 dni temu lekarz przepisał mi Ketilept na depresję którą wstępnie ocenił na dwubiegunową (ciągłe poczucie smutku z okresowym głębokim "dołkiem" i rzadkimi, kilkugodzinnymi napadami łagodnej euforii). Cel - wyrównanie nastroju.

Przez pierwsze 4 dni mam brać połówkę tabletki, potem przez 4 1 tabletkę i zakończyć 2 tabletkami na noc. Dzień 0 - biorę na noc tabletkę w momencie, gdy od 2 dni dryfuję bez jakichkolwiek uczuć i w pelnej stagnacji.

Dzień 1 - ciężko mi się obudzić za to miałam kolorowe i wyraziste sny. Stagnacja trwa. Wzmożony apetyt (piszę, bo tego bałam się najbardziej) - brak. Skutki uboczne (poza porannym niedobudzaniem) - brak. Wieczorem przypadkiem wlanęłam głową w ścianę. Łagodny ból po zażyciu leku wzmógł się i zasnęłam z migreną.
Dzień 2 - budzę się z migreną po wyrazistych i kolorowych snach. Biorę 1 nurofen i mija. Wzmożony apetyt - brak. Za to skończyła się stagnacja na rzecz rozdrażnienia i przede wszystkim - rozdygotania. Czuję pobudzenie w mięśniach, ciężko jest mi stukać w klawiaturę. Coś jakby mnie ktoś gonił niedawno i jeszcze adrenalina nie zeszła.

Będę raportować dalej.
Neurotop - 300mg

przez elfrid 16 lis 2012, 14:31
jordan458 napisał(a):Brałem Ketrel przez prawie 1,5 roku w dawce 100 mg rano i 200 mg wieczorem. Jakieś 40 minut po wzięciu leku łapała mnie silna senność, trwało to jakąś godzinę. Równocześnie brałem Depakine chrono. Gdzieś po 8 miesiącach przytyłem jakieś 15 kilo, ale nie wiem czy od ketrelu czy depakiny. Potem zacząłem się troche więcej ruszać i kontrolować jedzenie i udało mi się schudnąć. Lek pomógł mi na pewno na początku w opanowaniu silnych lęków, niepokojów.

Ja już mam trochę bałagan w głowie czytając leki, które bierzecie w kontekście objawów. Moja lekarka uważa, że lęk i niepokój leczy się lekami z grupy SSRI, a neuroleptyki to schizofrenia, CHAD.
A pomagają Wam kwetiapinia, fluanxol lub jakiś stabilizator typu depakinia na lęk i napięcie? Może to ja powinienem zmienić lekarza....
pregabalina, wenlafaksyna

przez uzytkownik 16 lis 2012, 14:36
Kwetiapina jest po prostu w trybie off-label wspomagaczem w leczeniu depresji i bezsenności.

http://ppn.ipin.edu.pl/aktualne/2012/2/ ... 2-2012.pdf zobacz stronę 110
uzytkownik

przez elfrid 16 lis 2012, 14:50
Wow na prawdę przepisanie kwetiapiny 25 mg na sen miałoby wymagać zgody na eksperyment medyczny. Coraz gorzej w PL nie tylko z refundacją, ale ogólnie przepisywaniem leków pod kątem objawów. Niech lekarz przepisuje Stilnox zgodnie z ChPL, aż się pacjent uzależni. Ciekawe kto wtedy będzie odpowiadał za roszczenia.
Lekarze sami nakręcają się w tej swojej spirali refundacyjno-lekowo-prawnej.
Niech autor tekstu przeczyta w kodeksie karnym jak jest definiowany eksperyment medyczny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 16 lis 2012, 15:10
elfrid, osobiście sobie nie wyobrażam brania regularnego neuroleptyków z powodu napiecia/lęku.Tyle ubocznych:tycie,ciagla senność,juz nie mówiąc o ewentualnych dyskinezach.
Więcej szkody niż pożytku.Czasem to rozumiem Ketrel ,nawet tisercin,żeby się dobrze wyspać.Codziennie nigdy w życiu,takie moje zdanie.Kazdy lekarz ma swoje metody leczenia,swoje ulubione leki ,które przepisuje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg