KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez betii 13 wrz 2012, 14:34
Ja mam takie pytanko, jak wy funkcjonujecie przy kwetiapinie? ja wstać nie moge, wezme ranną dawkę plus chlorprotiksen i jest masakra... oczy zaspane, szczypią, ziewam... wypije kawe i tak to nic nie da.
Czy ktos z was bierze kwetiapine na lęki.. ja mam w takim zalożeniu ją zleconą, jaka dawka wam pomaga?
ja mam zalecone 50-0-250 ake zmniejszylam wieczor do 150 mg myslalam ze to cos da.ale niestety

przez Guzik 13 wrz 2012, 19:12
Ja nie funkcjonowałam nawet na najmniejszej dawce kwetiapiny, z chlorprotiksenem to chyba jeszcze gorzej bo to też neuroleptyk? i zamulacz? (chyba). Może spróbuj brać wieczorem? Może to tak na początku? Być może minie? Ja zawsze pierwsze dni po zmianie leku jestem nie do życia.

przez betii 13 wrz 2012, 21:06
ja go biore od kwietnia. pierw bralam wysoka dawke rano bowiem 100-0-200, potem lek.kazala mi 50-0-250 ale to nic nie daje. a obecnie biore 150 na noc.czyli nie300 na dobe ale200. jestem tak ścieta do godz.15. ziewam oczy mi łzawią, samo ziewane przychodzi, pokladam się .. spie..głowa boli-czuje się jakbym nie spała z 2dni. a zasypiam w 1minute, masakra. a chcialam isc do pracy i nie wiem jak mam to uczynic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niewiemocokaman 13 wrz 2012, 21:28
U mnie nie jest tak źle, normalnie jeżdże autem po dawkach 100-0-200mg itp.
Ale z pracy mnie wywalili przez moje jazdy w czasie odstawiania ;p. Dostałem urlop żeby załatwić pare spraw ale mania dopiero teraz się prawie skonczyła. Starałem się tego nie okazywać ale niestety. Pisałem do lekarza, ale odezwał się 3 godziny za późno i mnie wywalili ;(

przez Robertinhio89 13 wrz 2012, 22:20
Chloroprotixen (chloroprotyksen) to słaby aczkolwiek relatywnie skuteczny neuroleptyk. Zamulacz pokroju Promazinu (promazyna), który jest chyba jednak nieco mocniejszy. Co do Ketrelu natomiast, to pojęcie wysoka dawka jest względne tj. zależy od organizmu. Ja bowiem np. przy 1,98 m wzrostu i wadze niemal 100 kg biorę na lekko 600 mg a czasem i nawet 800 (przy kłopotach ze snem) plus 300 mg Lamitrinu (lamotrygina)... Dodam, iż w zupełności nie odczuwam już działania zamulającego obydwu leków.. W ogóle ich nie czuję...To chyba dobrze :D

przez niewiemocokaman 13 wrz 2012, 22:26
niewiemocokaman napisał(a):U mnie nie jest tak źle, normalnie jeżdże autem po dawkach 100-0-200mg itp.
;(

poprawka dawki 200-0-400mg ;P
Po 3 miesiącach odstawiania teraz jak zacząłem od nowa trochę bardziej odczuwam te zmęczenie

Robertinhio89, pewnie ,że dobrze

przez betii 13 wrz 2012, 22:29
Robertinhio89 super zazdroszcze.
ja zawsze bralam antydepresanty... ale lekarz zmienił diagnoze z zaburzen lękowo-depresyjnych na zaburzenia osobowosci.. itp. Juz antydepresantów nie biore za to wlasnie kwetiapine i chlorp. i czuje caly dzien zamulenie, a do 15 h jest to koszmar.aaaa i zeby cos do dalo. przyznam sie cos pomogło bowiem w nocy jest super... ale lęki, niepokój się utrzymuje.. a przed stresującym wydarz. wymioty i biegunki... więc na kwetiapina wcale mi tak nie pomaga uspakaj.

przez Robertinhio89 13 wrz 2012, 22:35
Tak na marginesie, to Lamitrin, w przeciwieństwie do karbamazepiny, w ogóle nie zamula (jako stabilizator). A co do Ketrelu to moja rada dla Was jest taka: bierzcie całą dzienną dawkę na raz przed snem. Wtedy wszelkie działanie zamulające wyczerpie się w trakcie snu. Wpadliśmy na to z lekarzem już jakiś czas temu (oj dobrą chwilę wręcz) i od tego czasu rzeczywiście, jak już zresztą wcześniej wspomniałem, mam spokój...

przez niewiemocokaman 13 wrz 2012, 22:42
betii, Miałem podobnie kiedyś. Oczywiście brałem już leki wtedy ketipinor, I przed egzaminem na prawko dostałem biegunki xd.Zdążyłem ledwo ledwo i zdałem :P. Takich sytuacji miałem dużo, ale trzeba walczyć z tym. Wdech wydech skupienie(myślenie typu nic się nie dzieję a nawet jak się nie uda to trudno itp) , to pomaga przynajmniej mi. Nie mówię ,że odrazu i zawsze pomoże ale czasem mi to pomagało

przez eroica 14 wrz 2012, 00:53
betii napisał(a):przed stresującym wydarz. wymioty i biegunki... więc na kwetiapina wcale mi tak nie pomaga uspakaj.

u mnie na odwrót - przemiana jakby zwolniła i brzuch antydepresantamy drażniony się wyraźnie uspokoił
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez betii 14 wrz 2012, 15:26
a czy wzięcie całej dawki na wieczór nie sprawi, że rano będzie większy lęk..? bowiem i tak mam niepokoj caly dzien i nie wiem czy się nie nasili.
Ile kwatepina dziala w oraniźmie?
Ja bralam kiedys lamotrix z innymi lekami -antydep. teraz nic nie biore i jestem senna, zmęczona, załamana,płaczliwa-nie do zycia

przez Robertinhio89 14 wrz 2012, 18:06
Nie wiem aczkolwiek myślę, że możesz spróbować. Jeżeli coś będzie na drugi dzień nie tak, to po prostu wrócisz do tego co było. Proste.

przez niestety 14 wrz 2012, 18:27
czy kwetiapina działa na lęki? w sensie zmniejsza, a może wywołuje?
Biorę już 3 miesiąc i dopiero teraz pojawiły się lęki.
Może ktoś coś wie?

przez betii 14 wrz 2012, 21:01
Mi powiedziano ze ma dzialanie uspakajające, na początku strasznie mnei telepało i mialam duze skoki tętna.. lek.powiedzial ze to nie od ketrelu, jednak na ulotce pisalo co innego..
Ja jestem uśpiona na maksa ale wcale nie uspokojona

Sortuj wg