KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez niewiemocokaman 02 wrz 2012, 23:13
Witam. Macie może jakieś porady do odstawiania ketrel? Wczoraj miał być mój pierwszy dzień a raczej noc bez leku i nie dałem rady, o 5 rano wziełem tabletke bo nie mogłem zasnąć. Jak dziś się to powtórzy to będę jak manekin jutro w pracy. Jakaś melise pić na noc czy co bo nie mam zielonego pojęcia.. Najgorsza ta swiadomość że odstawiam... jak by mi ktoś te leki podmienił na witaminy bez mojej wiedzy heee. help me please

przez Robertinhio89 03 wrz 2012, 00:05
Szczerze mówiąc, Kolego, to nie mam dla Ciebie najlepszych wieści. Jakiś czas temu na wizycie rozmawiałem ze swoim lekarzem na temat kwetiapiny. Powiedział mi, że czytał niedawno na jakimś forum psychiatrów amerykańskich, że w Stanach przeprowadzono badania, które dowiodły, iż odstawienie tego leku jest bardzo trudne, uzależnia. Ludzie zwykle bowiem czują się po nim tak dobrze, że trudno im psychicznie funkcjonować bez (choć to przecież nie benzodiazepina). Sam szczerze mówiąc mam identyczny (albo i nie) problem z tym właśnie, że ja od blisko 5 lat cierpię na CHAD (typ II) i od ponad roku mam remisję. Biorę jednak NA STAŁE Ketrel (600 mg) i Lamitrin (300 mg) w celu jej zachowania. Pamiętam jednak, że było parę razy już tak, iż nie zauważyłem, że nie mam na dany wieczór leku i musiałem iść spać bez. Także zasypiałem z najwyższym trudem, zwykle około 5 nad ranem. U mnie jednak jest o tyle luźno, iż ja, jak już wspomniałem, kwetiapiny odstawić nie mogę (i nie chcę - także pewnie coś w tym jest, albo to choroba, której objawy uśpione/zdeaktywowane przez Ketrel nie pozwalają bez niego funkcjonować, zwłaszcza, że w tamtych kryzysowych sytuacjach zawsze miałęm na tyle Lamitrinu i pomimo tego, jak widać, nie wystarczał)...

przez uzytkownik 03 wrz 2012, 09:13
Robertinhio89 napisał(a):Jakiś czas temu na wizycie rozmawiałem ze swoim lekarzem na temat kwetiapiny. Powiedział mi, że czytał niedawno na jakimś forum psychiatrów amerykańskich, że w Stanach przeprowadzono badania, które dowiodły

Zapewne tutaj - http://forums.studentdoctor.net/forumdisplay.php?f=44

http://ajp.psychiatryonline.org/article ... leid=97773
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eroica 03 wrz 2012, 16:48
czy mocne obniżenie nastroju to typowy i przemijający objaw? (biorę ok. tygodnia, aktualnie 50mg)
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez betii 03 wrz 2012, 21:18
hmm dla mnie kwetiapina miala ,ma działac uspakaj. wiec jakby mnie seduje na maksa. wg mnie obniza mi nastroj, nie slyszalam aby mial poprawiac

przez eroica 04 wrz 2012, 00:35
no jest ten wymiar uspokajający (i lekkie oszołomienie) ale też po kilku dniach nastrój o ładnych parę kresek w dół (mam nadzieję, że to chwilowe)
F31.8

przez Guzik 04 wrz 2012, 09:22
eroica ja biorąc ketrel wpadłam w depresję, myślałam że to minie, niestety nie minęło, miesiąc się męczyłam i odstawiłam bo to była żałość. Najgorsza była senność, Sen 14h i przysypianie w ciągu dnia. Lek kosmiczny jak dla mnie.

przez Robertinhio89 10 wrz 2012, 15:13
Guzik napisał(a):eroica ja biorąc ketrel wpadłam w depresję, myślałam że to minie, niestety nie minęło, miesiąc się męczyłam i odstawiłam bo to była żałość. Najgorsza była senność, Sen 14h i przysypianie w ciągu dnia. Lek kosmiczny jak dla mnie.

Wydaje mi się, że powodem tego wszystkiego było to, że albo miałaś źle dobraną dawkę (za wysoką) albo też ten lek nie jest po prostu dla Ciebie (w co wątpię, chyba, że bierzesz najgorszy na rynku zamiennik kwetiapiny czyli źle oczyszczony preparat o nazwie Loquen; nie jestem pewien czy już go wycofano czy też nie, stąd mała wątpliwość)..

przez ewa3700 10 wrz 2012, 15:37
Dla mnie wzięcie kwetiapiny-kwetiaplexu skończyło się nasileniem stanu lękowego. To nie lek dla mnie :nono:

przez niestety 10 wrz 2012, 17:32
Moja lekarka twierdzi, że kwetaplex działa antylękowo... a mi też pogorszyły się lęki i doszły ataki paniki, których nigdy nie miałam...
To może być wina kwetiapiny? Czy choroba wraca?

przez Guzik 10 wrz 2012, 18:42
Robertinhio89 napisał(a):
Guzik napisał(a):eroica ja biorąc ketrel wpadłam w depresję, myślałam że to minie, niestety nie minęło, miesiąc się męczyłam i odstawiłam bo to była żałość. Najgorsza była senność, Sen 14h i przysypianie w ciągu dnia. Lek kosmiczny jak dla mnie.

Wydaje mi się, że powodem tego wszystkiego było to, że albo miałaś źle dobraną dawkę (za wysoką) albo też ten lek nie jest po prostu dla Ciebie (w co wątpię, chyba, że bierzesz najgorszy na rynku zamiennik kwetiapiny czyli źle oczyszczony preparat o nazwie Loquen; nie jestem pewien czy już go wycofano czy też nie, stąd mała wątpliwość)..

Brałam ketrel, chyba najniższa dawkę, jedną tableteczkę, albo pół nie pamiętam, więc nie był dla mnie.

przez Saanna 10 wrz 2012, 18:44
Robertinhio89 napisał(a):Szczerze mówiąc, Kolego, to nie mam dla Ciebie najlepszych wieści. Jakiś czas temu na wizycie rozmawiałem ze swoim lekarzem na temat kwetiapiny. Powiedział mi, że czytał niedawno na jakimś forum psychiatrów amerykańskich, że w Stanach przeprowadzono badania, które dowiodły, iż odstawienie tego leku jest bardzo trudne, uzależnia. Ludzie zwykle bowiem czują się po nim tak dobrze, że trudno im psychicznie funkcjonować bez (choć to przecież nie benzodiazepina). Sam szczerze mówiąc mam identyczny (albo i nie) problem z tym właśnie, że ja od blisko 5 lat cierpię na CHAD (typ II) i od ponad roku mam remisję. Biorę jednak NA STAŁE Ketrel (600 mg) i Lamitrin (300 mg) w celu jej zachowania. Pamiętam jednak, że było parę razy już tak, iż nie zauważyłem, że nie mam na dany wieczór leku i musiałem iść spać bez. Także zasypiałem z najwyższym trudem, zwykle około 5 nad ranem. U mnie jednak jest o tyle luźno, iż ja, jak już wspomniałem, kwetiapiny odstawić nie mogę (i nie chcę - także pewnie coś w tym jest, albo to choroba, której objawy uśpione/zdeaktywowane przez Ketrel nie pozwalają bez niego funkcjonować, zwłaszcza, że w tamtych kryzysowych sytuacjach zawsze miałęm na tyle Lamitrinu i pomimo tego, jak widać, nie wystarczał)...

aha, to teraz rozumiem, czemu mi lekarka kazala brac lek doraznie :/ a ja sobie łykam coraz czesciej, no moze bez przesady, ale raz na ydzien. ja wiem, ze dla kogos to tyle co nic, ale ja nei łykałam miesiac, a niestety pogarsza mi sie sen i to ostro

przez eroica 11 wrz 2012, 19:29
ok, skutki uboczne praktycznie minęły po zwiększeniu dawki do 50mg
F31.8

przez niewiemocokaman 12 wrz 2012, 12:14
Robertinhio89 napisał(a):Szczerze mówiąc, Kolego, to nie mam dla Ciebie najlepszych wieści. Jakiś czas temu na wizycie rozmawiałem ze swoim lekarzem na temat kwetiapiny. Powiedział mi, że czytał niedawno na jakimś forum psychiatrów amerykańskich, że w Stanach przeprowadzono badania, które dowiodły, iż odstawienie tego leku jest bardzo trudne, uzależnia. Ludzie zwykle bowiem czują się po nim tak dobrze, że trudno im psychicznie funkcjonować bez (choć to przecież nie benzodiazepina). Sam szczerze mówiąc mam identyczny (albo i nie) problem z tym właśnie, że ja od blisko 5 lat cierpię na CHAD (typ II) i od ponad roku mam remisję. Biorę jednak NA STAŁE Ketrel (600 mg) i Lamitrin (300 mg) w celu jej zachowania. Pamiętam jednak, że było parę razy już tak, iż nie zauważyłem, że nie mam na dany wieczór leku i musiałem iść spać bez. Także zasypiałem z najwyższym trudem, zwykle około 5 nad ranem. U mnie jednak jest o tyle luźno, iż ja, jak już wspomniałem, kwetiapiny odstawić nie mogę (i nie chcę - także pewnie coś w tym jest, albo to choroba, której objawy uśpione/zdeaktywowane przez Ketrel nie pozwalają bez niego funkcjonować, zwłaszcza, że w tamtych kryzysowych sytuacjach zawsze miałęm na tyle Lamitrinu i pomimo tego, jak widać, nie wystarczał)...

Miałeś rację z tym, że ciężko odstawić ketrel nie udało mi się. Z tego co napisałeś wnioskuje, że chyba też cierpię na CHAD typ II. dzięki

Sortuj wg