KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez one-half 11 maja 2012, 21:41
PanMedialny napisał(a):Na angielskiej wikipedii pisze że nawet jej używają jako tabletkę gwałtu

Hehe, Ketrel to nie GHB, a potencjalnego gwałciciela mogłaby spotkać przykre rozczarowanie :mrgreen: Niektórzy przypisują tym pomarańczowym tabletkom produkcji rodem z podwarszawskich Łomianek stanowczo zbyt wielką moc! :mrgreen:

przez misiek_1 16 maja 2012, 12:54
czy ktoś brał może seroquel w dawce 600mg, ja mam taką dawkę na noc-ma wzmocnić działanie antydepresyjne anafranilu który biorę rano.

przez kangurekkk 16 maja 2012, 22:57
czy ktos po ketrelu miał zaniki pamięci??
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez betii 18 maja 2012, 17:32
witam
ja biore kwetaplex -150-0-200mg na noc. nie moge wstac jestem senna, jak wezme lek rano scina mnie chodze jak mumia, nie mam sily. lek biore juz miesiac. czy ta sennosc ustapi? zamulona sie czuje.pozdrawiam

przez one-half 18 maja 2012, 19:01
Betii, nie chciałbym być złym prorokiem, ale wszystko wskazuje na to, że jeśli na kogoś kwetiapina działa sennie i zamulająco, to te "efekty specjalne" są niejako w pakiecie przez cały okres stosowania leku :? Tak było przynajmniej w moim przypadku.

Ja brałem Ketrel przez 10 miesięcy. Najpierw w schemacie 0-0-100 mg - na samym początku ta wieczorna dawka praktycznie ścinała mnie z nóg, 30 minut po zarzuceniu byłem tak senny, że szedłem spać. Kwetiapina to niezły usypiacz, ale nie ma co go za bardzo pod tym względem chwalić, bo sen po nim jest jakby taki sztuczny (ja przynajmniej odniosłem takie odczucie), ponadto nierzadko rano nie można się dobudzić, ewentualnie po wstaniu z łóżka człowiek czuje jakby trochę zdzielony obuchem w łeb (może nie tak jak po nasennych benzo, ale zawsze).

Po paru miesiącach lekarka dołożyła mi drugie 100 mg kwetiapiny, rozpisane na dwie dawki dzienne. Czyli przez dość długi czas brałem Ketrel w schemacie 50-50-100 mg. Jak tylko zacząłem brać Ketrel w ciągu dnia, dopadły mnie senność i zamulenie. Byłem dość mocno skołowany, nie miałem na nic siły, najchętniej bym tylko leżał, męczyło mnie już samo przejście z kuchni do pokoju :evil: Zamulenie w ciągu dnia nie malało z czasem, pomogło dopiero zdjęcie dziennych dawek leku. Brałem z powrotem tylko 100 mg na problemy z zaśnięciem, ale i tak podejrzewam, że i ta dawka mogła mieć wpływ na moje spowolnienie w ciągu dnia. Zresztą to głupota brać neuroleptyk brać tylko i wyłącznie na problemy ze snem (bo na moją chorobę Ketrel w ogóle mi nie pomagał), dlatego niedawno go odstawiłem.

Moja rada: jeśli ta senność i zamulenie jest ciężkie do zniesienia, to pogadaj z lekarzem o tym. Może korzystna byłaby zmiana leku na inny (choć tu ważna jest również kwestia, jak działa na Ciebie kwetiapina, jak bardzo Ci pomaga?)? Jest kilka neuroleptyków, które nie wywołują senności (np. Solian, Abilify)...

przez betii 18 maja 2012, 21:23
jak cie czytam wydaje mi sie ze sama o sobie czytam. u mnie tak samo-usypiam szybko, a wstaje bardzo ciezko, nie moge sie dobudzic, jak sie rozbudze jest ok.ale biore w dzien 150mg . ja dostalam ten lek na lęki i serio niepokuj jest mniejszy, ale czuje sie pusto. zamulona, nieobecna. benzo mi odstawili. dostalam kwetiapine w szpitalu, lekarz mowi ze dobrze na mnie dziala.pierw serce chcialo mi wyskoczyc, ale lekarz mowił ze to od lęków. teraz jest ok , tylko w ciągu dnia palpitacje mam, niskie cisnienie, tetno wysokie i ta sennosc, czuje sie zamulona i nie wiem co robic tak naprawde. pralam wczesniej benzo i pramolan ale lęki i obj.lekowe byly. teraz czuje troche sie wyciszona ale ta sennosc,oczy mnie szczypią,ehh.ide spac po20 koszmar

KETIPINOR

przez margaretka 05 cze 2012, 12:42
Witam, byłam wczoraj u lekarza i przepisał mi ketipinor na noc , ponieważ cierpie na bezsenność. Mam pytanie czy brał ktoś ten lek? I czy przyjmował ktoś ketipinor z setaloftem??

KETIPINOR

przez Michuj 05 cze 2012, 12:44
:szukam: :szukam: :szukam: :szukam: :szukam: :szukam: :szukam: :szukam: :szukam: :szukam: jest już o tym temat
Loża szyderców

KETIPINOR

przez margaretka 05 cze 2012, 12:45
Wiem wiem , był podobny temat. Ale wszyscy piszą o ketrelu a mnie interesuje KETIPINOR.

KETIPINOR

przez Michuj 05 cze 2012, 12:46
to jest to samo
Loża szyderców

przez margaretka 05 cze 2012, 12:55
Witam , byłam wczoraj u lekarza i przepisał mi ketipinor na noc. Mam pytanie jak czuliscie sie po tym leku? i czy przyjmowaliscie go w połączeniu z Setaloftem?

przez Lord Kapucyn 05 cze 2012, 13:18
Ketipinor to jest dokładnie ten sam lek co Ketrel czyli kwetiapina, tylko pod inną nazwą handlową- inny producent.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez betii 06 cze 2012, 17:15
kwetinor- prawdopodobnie najtansza kwetiapina pojawiajaca sie dopiero na rynku

przez kangurekkk 06 cze 2012, 23:23
margaretka napisał(a):Witam , byłam wczoraj u lekarza i przepisał mi ketipinor na noc. Mam pytanie jak czuliscie sie po tym leku? i czy przyjmowaliscie go w połączeniu z Setaloftem?

Tak dokładnie to samo co ketrel. Spokojnie możesz go brać razem z Setalofem.
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

Sortuj wg