KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez PanMedialny 15 mar 2012, 19:23
A ja wczoraj zapomniałem dawki.. poszedłem spać i zapomniałem. To dzisiaj nad ranem obudziłem się 5 razy co 30 minut i od rana na zmianę jest mi ciepło i zimno (nie mam gorączki, wręcz idealne 36,6), przy tym się pocę.. no cóż nie wziąłem dawki rano bo nie chciałem mieć dnia w plecy, jakoś udało się dotrwać do końca, wkrótce kolejna dawka i powrót do normalności :mrgreen:
Hm, co do pocenia rąk, to kiedyś już mi się tak pociły, aaa.. zanim zacząłem leczenie..

Komuś jeszcze zdarzyło się pominąć dawkę, chce się podzielić doświadczeniami?

przez cyzia.malfoy 15 mar 2012, 19:49
źle policzylam - ale w sumie biore 300 mg.
dolozyla mi lekarka do tego depakine, biore juz to okolo 2 miesiecy, i musze przyznac, ze po raz pierwszy od dawna nie mam "jazd".
szkoda tylko, ze tak tyje :/
ale najwazniejsze, ze czuje sie lepiej :))))

przez avest 15 mar 2012, 19:55
Próbowałem wszystkie atypowe neuroleptyki i to kwetiapina jest najlepsza. Jedyny skutek uboczny jaki miałem, to zatykanie nosa. Po... zwiększeniu dawki do 200mg, nos już się nie zatyka. Nie tyję na tym leku, bo trzymam dietę i wam też radzę. Wystarczy nie jest po 18 i odstawić całkowicie cukier.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 15 mar 2012, 19:57
A ja śmiem twierdzić, że z atypowych neuroleptyków najlepszy jest amisulpryd. Ale to tylko moja skromna opinia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ewa3700 15 mar 2012, 20:09
Moim zdaniem, najbezpieczniejszy jest sulpiryd, ale nie na wszystkich działa.

przez karolssss1 18 mar 2012, 15:53
Witam
Bralem ketrel i sulpiryd na derealizacje ktorej sie nabawilem po mj i badtripie. Lek zadzialal na mnie leczaca czulem sie coraz lepiej. Musialem go jednak odstawic bo nie moglem rano zwlec sie z lozka. Po jakims czasie bylem u psychiatry i powiedział,ze dalej mam brac 25 mg ketrelu. i Tu pojawia sie problem. Po 2 dniach brania uczylem sie do kola i wypilem red bulla, bylem wtedy przeziebiony i nagle poczulem zapach trawy i obraz przed oczami zaczal mi tak migotac i drzec. Teraz jest juz lepiej ale czasami mam taki napad jakby z wyczuwaniem zapachu ktorego nie ma. Mial ktos tak przy braniu ketrelu?

przez ewa3700 18 mar 2012, 16:31
Mnie się przytrafiło, ale napiłam się karmi. Wystraszyłam się i resztę wylałam. Cholender wie z czym te neuroleptyki mogą wejść w interakcję.

przez krzyss97 26 mar 2012, 10:32
Witam/Biore od niedawna ketrel.przez pierwsze 5 dni dziala super byla odczuwalna poprawa(choruje na nerwice) ale w 6 dniu brania tego leki przezylem stres i ketrel przestal dzialac...spowrotem czuje sie zle i nie moge w ogole spac.Doraznie proboalem lorafenu i w ogole nie zadzialal( bardzo dziwne). Doraznie sprobowalem leku nasennego( od ktoryvh nie jestem uzalezniony bo biore je raz na ruski rok) i tez w ogole nasenny nie zadzialal....Co w takim razie robi ten KETREL w mojej glowie ze benzodizepiny nie dzialaja przy nim????
Ostatnio edytowano 26 mar 2012, 12:55 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Michuj 26 mar 2012, 10:34
gdy brałem ketrel to działały.
Loża szyderców

przez krzyss97 26 mar 2012, 11:01
A jeszcze jakby bylo malo tego to od ketrelu tak kreci mi sie w glowie ze wiruje mi caly wiat...jak chodze to sie zataczam i jezyk mi sie bbelkocze tak jakbym bym po pol litrze wodki

-- 26 mar 2012, 15:16 --

Co w takim razie robi ten KETREL w mojej glowie ze benzodizepiny nie dzialaja przy nim???? Czy ktos moze zna odpowiedz?

-- 26 mar 2012, 15:17 --

Witam/Biore od niedawna ketrel.przez pierwsze 5 dni dziala super byla odczuwalna poprawa(choruje na nerwice) ale w 6 dniu brania tego leki przezylem stres i ketrel przestal dzialac...spowrotem czuje sie zle i nie moge w ogole spac.Doraznie proboalem lorafenu i w ogole nie zadzialal( bardzo dziwne). Doraznie sprobowalem leku nasennego( od ktoryvh nie jestem uzalezniony bo biore je raz na ruski rok) i tez w ogole nasenny nie zadzialal....Co w takim razie robi ten KETREL w mojej glowie ze benzodizepiny nie dzialaja przy nim????

przez misiek_1 27 mar 2012, 08:03
z jakimi innymi lekami zażywacie ketrel? ja biore ketrel 25mg 1-0-2 z anafranilem 75mg i finlepsinem 400mg(2xdziennie).

przez PanMedialny 27 mar 2012, 14:03
Co do migotania obrazu po K. zauważyłem że to występuje po wzięciu większej dawki 200+ po próbie walczenia z sennością. Dokładnie to K. ścina mnie z nóg, i powoduje straszną senność, ale próbowałem z nią walczyć. I po takiej próbie, jak kładłem się spać po zamknięciu oczu zaczyna się.. widzę różne obrazy szybko zmieniające się, które migają jakby była ustawiona za duża jasność na monitorze, prześwietlone zdjęcia. Podczas tego powstaje dziwne nieprzyjemne uczucie w głowie, w części czołowej i co najlepsze otwarcie oczu nie wyłącza tego.. z czasem to ustępuje i zasypiam. Ale potwierdzam że migające obrazy występują.

przez avest 27 mar 2012, 18:39
Czy jest jakiś sposób na zminimalizowanie senności w ciągu dnia wywołaną przed neuroleptyki? Jak brałem kwetiapinę poniżej 200mg to nie byłem ospały, ale po zwiększeniu do 200mg jestem lekko senny. Biorę ją na noc a powinienem dwa razy dziennie :yeah:
Ostatnio edytowano 27 mar 2012, 18:46 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez QueenForever 27 mar 2012, 18:51
Nasennie wystarczy 25-50 mg kwetiapiny ,ranozwykle nie ma nawet problemów ze wstaniem o dziennej zamułce niewspominając-substancja ta ma krótki okres półtrwania dlatego cenię ją sobie jako lek mający poprawić moją jakość snu.
QueenForever

Sortuj wg