KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez marwil 14 lip 2016, 09:50
Jeśli kogoś 25mg siepie na sen, że jest senny do popołudnia następnego dnia, proponuję tabletkę 25mg dzielić na 4 części i spróbować od takiej ćwiarteczki. Mi wystarcza, gdy chcę się wyspać, a i tak czuję leką zmułkę do południa dnia następnego. Kweta to ostry drag.
Brałem początkowo 25mg i to dla mnie dawka jak dla słonia. Od ćwiarteczki, ew. połówkę.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez bentlej90 14 lip 2016, 10:29
Ciężko mi ocenić. Stosowałem ją 3 miesiące i zauważyłem średnią poprawę, troszeczkę było lepiej. Najlepiej będzie jak sam spróbujesz i dasz znać jak na Ciebie zadziałał ten środek. Brałem to już jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie, ale chyba nieco się poprawiło :)

przez pneum 14 lip 2016, 11:27
noszila, na nic nie czekać. Ja żyjąc, czekam na sen.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kazimierz61 15 lip 2016, 07:06
Z tego co czytałem to kwetiapina jest najlepszym i nowoczesnym stabilizatorem nastroju. Długo się przyzwyczajałem i rużne dawki stosowałem, w szpitalu dość wysokie bo musieli mnie wyciągnąć z bagna i też chodziłem zamulony, potem stopniowo zmniejszałem dawki. Teraz jestem na 200mg + 200mg lamotryginy i jakoś jestem raczej stabilny, choć nie zawsze, jedynie muszę jeszcze zredukować clonazepam aż do zera.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Siarlek 16 lip 2016, 02:45
KWeta najlepsze co jadłem a jadłem: escitalopram, paroksetyne, wenafleksyne, imipramine triticco, spamilan i takie drogie nowe nie pamietam nazwy.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez byłemkretem 23 lip 2016, 12:29
Dlaczego po kwetiapinie byłem nadzwyczajnie elokwentny i mogłem godzinami pisać na różne tematy a bez niej nie potrafię niczego napisać? Czy jest kwetiapina, która nie powoduje tycia, wypadania włosów, akatyzji, zmęczenia i ospałości?
byłemkretem

przez huśtawka 16 sie 2016, 19:54
Kwetaplex XR 50mg przestali chyba produkować,bo nigdzie nie mogę dostać.Nie wie ktoś czy Kwetaplex XR 150mg można dzielić na pół???
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez oblivion 28 sie 2016, 16:08
aktualnie jestem na dawce 50 mg, dobry cukierek na spanie i wynurzenie z otchłani rozpaczy, tylko mam po nim zatkany nos (a aplikuję doustnie). Krople do nosa rozwiązują problem

przez horr 28 sie 2016, 16:44
Mnie niestety nie dała rady uśpić, nawet w dawce 125mg :-|

przez cyklopka 28 sie 2016, 17:26
huśtawka napisał(a):Kwetaplex XR 50mg przestali chyba produkować,bo nigdzie nie mogę dostać.Nie wie ktoś czy Kwetaplex XR 150mg można dzielić na pół???

Nie można, bo rozetniesz powłokę, która umożliwia stopniowe uwalnianie leku. Jak skruszysz, to już nie będzie XR, tylko tak jak zwykły, wchłanialny od razu.

oblivion napisał(a):aktualnie jestem na dawce 50 mg, dobry cukierek na spanie i wynurzenie z otchłani rozpaczy, tylko mam po nim zatkany nos (a aplikuję doustnie). Krople do nosa rozwiązują problem

Bardzo długo mnie ten zatkany nos męczył, w końcu jakoś się organizm przyzwyczaił. Warto obadać, czy nie ma uczulenia na cokolwiek innego typu drzewka albo coś do jedzenia, bo mi się wydaje, że to może nasilać problem.
Fun fact: po alkoholu to się tak nasila, że można mieć duszności całą noc i pół dnia. Nie ma tego w ulotce, ale sprawdziłam na sobie dla dobra ludzkości.

horr napisał(a):Mnie niestety nie dała rady uśpić, nawet w dawce 125mg :-|

Przy takiej dawce efekt usypiający znika w ciągu od dwóch dni do dwóch tygodni. Typowym nasennym jest 25 mg, większe dawki mają inny profil działania, 125 mg jest p/lękowe, 150-250 mg p/psychotyczne w lekkich psychozach, 300 i więcej p/psychotyczne w schizofrenii.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez oblivion 28 sie 2016, 18:09
cyklopko, miałaś mdłości po tym leku?
"In a gentle way, you can shake the world." - Mahatma Gandhi

przez cyklopka 28 sie 2016, 18:40
oblivion napisał(a):cyklopko, miałaś mdłości po tym leku?

Tylko na kacu. Normalnie to nie.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez pompea 28 sie 2016, 22:07
Drodzy eksperci:)!
Pytanko- czy kwetiapina w najniższej dawce 25 mg, branej nasennie, wpływa na poziom prolaktyny? Gdzieś czytałam, że w tak małych dawkach nie wpływa na dopaminę ( w więc pośrednio i prolaktynę), ale chciałabym potwierdzić.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

przez New-Tenuis 30 sie 2016, 15:03
Ja teraz biorę dawkę - 25 mg rano i 25 mg wieczorem Ketrelu. Dodatkowo (tzn. to raczej Ketrel jest dodatkowy) rano biorę 150 mg wenli - Velaxin. Jak się czujecie po kwetiapinie? Dotąd przez rok brałam tylko 25 mg na noc, ale ostatnio bardzo kiepsko się czułam i lekarz mi zwiększył dawkę. Przez pierwsze kilka dni po tej tabletce byłam bardzo ospała, zmęczona, teraz jest lepiej. Czuję jego "tonujące" działanie.

Sortuj wg