KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez the_new_hope_not 21 maja 2016, 17:13
Czy komuś udało się utrzymać wagę przy stosowaniu kwetiapiny? Czy komuś udało się schudnąć? Pytam osoby, na które kwetiapina działa zamulająco, bo jeśli nie działa zamulająco to chyba w ogóle słabo działa na konkretną osobę, więc tego efektu tycia nie ma. Myślę o dawkach od 25 do 100mg na noc, bo to wg mnie jedyne sensowne ilości dla w/w pacjentów.
the_new_hope_not

przez fobik123 22 maja 2016, 15:55
Mam kwete tabsy po 300 mg SR.Czy działa ona jakoś na lęki,jak tak to w jakiej dawce?.Dodam że olanzapina nie działa u mnie na lęki.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez cyklopka 22 maja 2016, 17:24
fobik123, 300 to działanie głównie p/psychotyczne, ale komponenta p/lękowa jest, gdyż lek ogólnie stabilizuje nastrój.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ketrel-Kwetiapina, jak długo w organizmie

przez powerball 06 cze 2016, 01:13
Witam!
Krótko i zwięźle- Jak długo będzie utrzymywał mi się ketrel/kwetiapina od momentu odstawienia całkowicie leku? Brałam lek 3 i pół roku z krótką przerwą(2 m-c). Dawki wahały się między 25-50mg i miesiąc przed odstawieniem brałam po połówce 25 mg. Próbowałam znaleźć informacje w necie, ale okres połowicznego rozpadu etc. to czarna magia dla mnie. nie ma klarownych, zrozumiałych wzorów. Interesuję mnie po jakim czasie w przypadku brania przez tak długo(to ma znaczenie, co nie? :lol: ) stężenie w organizmie wyniesie 50%, a po jakim czasie CAŁKOWICIE pozbędę się leku z organizmu?

Drugie pytanie to przez ile tygodni, miesięcy, lat będą utrzymywały się zmiany wprowadzone przez lub dzięki temu lekowi w moim organizmie? Czy może kwetiapina działa podobnie jak antydepresanty i wykazuje trwałe zmienianie ... tego i owego w mózgu? :mrgreen:

przez Lord Kapucyn 06 cze 2016, 01:41
W teorii- kwetiapina posiada okres biologicznego półtrwania 7 godzin, więc gdy zażyjesz tabletkę Ketrelu 50mg, kwetiapina uwolni się z postaci leku, wchłonie się, zostanie rozprowadzona po organizmie (Tmax osiąga po 1,5-2 godzinach)- to licząc od tego momentu stężenie kwetiapiny odpowiadające przyjętej dawce po 7 godzinach zostanie zredukowane o 1/2, po następnych 7 godzinach o 1/4, po kolejnych 7 godzinach o 1/8 itd. (cały czas w stosunku do wartości początkowej). Pozostaje jeszcze kwestia metabolitów- jej główny metabolit (norkwetiapina) ma okres biologicznego półtrwania 9-12 godzin. W praktyce zależy to od wielu czynników- wieku, płci, genetyki, %BF w organizmie, sprawności wątroby czy nerek, indywidualnej aktywności cytochromu P450 itp. Nawet jeżeli substancja opuści krwiobieg to może być jeszcze przez jakiś czas wykrywalna w moczu czy ślinie, poza tym taki lek może być nawet przez kilka miesięcy wykrywalny podczas analizy włosów.

powerball napisał(a):Drugie pytanie to przez ile tygodni, miesięcy, lat będą utrzymywały się zmiany wprowadzone przez lub dzięki temu lekowi w moim organizmie? Czy może kwetiapina działa podobnie jak antydepresanty i wykazuje trwałe zmienianie ... tego i owego w mózgu?

Huh, to już pytanie z gatunku do jasnowidza. :D
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez powerball 06 cze 2016, 02:01
Huh, to już pytanie z gatunku do jasnowidza. :D

Jakiego jasnowidza :evil: są leki które leczą objawy i są leki które leczą przyczyny :-|

przez buszujacywtrawie 06 cze 2016, 02:29
fobik123 napisał(a):Mam kwete tabsy po 300 mg SR.Czy działa ona jakoś na lęki,jak tak to w jakiej dawce?.Dodam że olanzapina nie działa u mnie na lęki.

U mnie też olanzapina nie działa na lęki

przez Lord Kapucyn 06 cze 2016, 02:49
Może doprecyzuję-
powerball napisał(a):Drugie pytanie to przez ile tygodni, miesięcy, lat będą utrzymywały się zmiany wprowadzone przez lub dzięki temu lekowi w moim organizmie? Czy może kwetiapina działa podobnie jak antydepresanty i wykazuje trwałe zmienianie ... tego i owego w mózgu?

Na pytanie zadane w ten sposób nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Owszem- w obrębie farmakoterapii istnieje leczenie etioterapeutyczne (przyczynowe) i leczenie symptomatyczne (objawowe). Ale pomysł, aby kwetiapina miała być etioterapeutykiem wydaje się dość wątpliwy. Podobnie jak w przypadku lwiej części dyskutowanych w tym dziale leków. Wiedza na temat *dokładnej* etiopatogenezy całej gamy chorób/ zaburzeń psychicznych oraz mechanizmu działania leków psychotropowych, w nich wykorzystywanych, jest w najlepszym razie w powijakach, wciąż wiemy zbyt mało. Poza tym nie jestem do końca pewien jakie przyczyny (i ewentualnie jakiej choroby/ zaburzenia) miałyby wyeliminować niskie dawki kwetiapiny. Dawki rzędu 25-50mg są stosowane off-label przy 'leczeniu' bezsenności oraz zaburzeń lękowych (np. GAD)- gdzie niewątpliwie wykazują skuteczność do pewnego stopnia. Przy takich dawkach dominuje powinowactwo kwetiapiny do receptora histaminowego H1 oraz serotoninowego 5-HT2a- których blokada/ obniżenie aktywności przejawia się w postaci działania przeciwlękowego i nasennego. Ale jest to działanie stricte doraźne. Raczej nie zaleca się stosowania niskich dawek kwetiapiny w dłuższej perspektywie (>30 dni), gdyż rodzi to poważne wątpliwości i zastrzeżenia co do bezpieczeństwa takiego postępowania (m.in. mam na myśli zespół metaboliczny X).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22510671

Tym niemniej wśród wielu klinicystów taka praktyka jest powszechna. Nie wszystkie agencje/ komitety medyczne patrzą na to przychylnym okiem.

Jeżeli jesteśmy przy długotrwałych efektach to istnieją pewne obawy, że przewlekłe zażywanie kwetiapiny może w rzadkich przypadkach doprowadzić do wystąpienia zaćmy.
http://pubs.sciepub.com/ajms/2/2/3/

W teorii jak każdy neuroleptyk może też prowadzić do wystąpienia dyskinezy późnej, z tym że w przypadku kwetiapiny jest to akurat wysoce nieprawdopodobne zważywszy, że EPSy wywołuje w minimalnym stopniu, a w niskich dawkach jej powinowactwo do receptorów dopaminowych D2/D3 jest nieistotne klinicznie.

(ta pacjentka akurat przyjmowała kwetiapinę w dawkach przeciwpsychotycznych)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4153865/
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez powerball 06 cze 2016, 02:58
Lord Kapucyn napisał(a):Jeżeli jesteśmy przy długotrwałych efektach to istnieją pewne obawy, że przewlekłe zażywanie kwetiapiny może w rzadkich przypadkach doprowadzić do wystąpienia zaćmy.

Dobrze, że niedawno byłam u okulisty :great:

Poczytam o tym metabolizmie X dzięki za odpowiedź

przez pneum 09 cze 2016, 20:31
the_new_hope_not, biorę 25-50mg na noc od naprawdę długiego czasu i kweta w ogóle nie wpłynęła na moją wagę
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez AtroposIsDead 09 cze 2016, 20:34
pneum napisał(a):the_new_hope_not, biorę 25-50mg na noc od naprawdę długiego czasu i kweta w ogóle nie wpłynęła na moją wagę

Kwetiapina działa w tak niskich dawkach? o_0
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez pneum 09 cze 2016, 20:45
AtroposIsDead, jedynie nasennie
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez AtroposIsDead 09 cze 2016, 20:47
pneum, aaa, rozumiem :)
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez Lusesita Dolores 10 cze 2016, 17:01
Zmniejszyłam ketrel do 600mg
:)
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Sortuj wg