KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez aniapoz90 12 kwi 2016, 18:38
Carica Milica napisał(a):aniapoz90, na większości recept tego typu specyfików jest adnotacja o możliwości przybraniu/utracie wagi.

No wiem, na pramie mam napisane, że zmniejsza apetyt, Ketrel, że zwiększenie masy ciała. No ale to sam lek powoduje tycie, czy to, że będę się objadać bez opamiętania?

przez liptint 12 kwi 2016, 18:43
chce się jeść po kwetiapinie. Sczególnie jak biorę wieczorem to rano zawsze mam ochotę na słodkie.

przez aniapoz90 12 kwi 2016, 18:46
No mi się ZAWSZE chciało jeść czy to przed braniem leku czy w trakcie stosowanie. Moje pytanie brzmi czy to po leku się tyje czy przez to,że chce się jeść i je się bez opamiętania? Bo to dla mnie różnica. :)

-- 12 kwi 2016, 18:47 --

liptint napisał(a):chce się jeść po kwetiapinie. Sczególnie jak biorę wieczorem to rano zawsze mam ochotę na słodkie.

jaką dawkę przyjmujesz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez liptint 12 kwi 2016, 18:49
po leku mam ochotę na słodycze więc po nie sięgam co kończy się dodatkowymi kg

metabolizm jest też zwolniony więc się tyje. Proste

przez aniapoz90 12 kwi 2016, 18:53
liptint napisał(a):po leku mam ochotę na słodycze więc po nie sięgam co kończy się dodatkowymi kg

metabolizm jest też zwolniony więc się tyje. Proste

a jaką dawkę przyjmujesz?

przez liptint 12 kwi 2016, 18:58
600mg no i wszystko jasne :D

przez aniapoz90 12 kwi 2016, 19:16
liptint napisał(a):600mg no i wszystko jasne :D

ooo kochana :D to ja przy Tobie prawie nic... 75mg dziennie.
a żarcie ostro się pilnuje wiec mam nadzieje, że dużo nie przytyje, pozdrawiam!

przez Carica Milica 12 kwi 2016, 22:47
aniapoz90, po kwecie nie utyłam, w ogóle mnie nie ruszyła, ale maksymalnie przyjmowałam 50 mg pinexetu. A z pilnowaniem jedzenia, to ciężka sprawa, ja też to próbowałam robić przy depakine, ale jak lekarz mi dowalił dawką 900 mg, to wystrzeganie się na nic się zdawało. Wpierdalasz i tyle. :D Później ciężka praca, aby odzyskać dawną sylwetkę. No ale nie wyglądam teraz, jak wieszak. :mrgreen:
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez aniapoz90 13 kwi 2016, 08:51
Carica Milica napisał(a):aniapoz90, po kwecie nie utyłam, w ogóle mnie nie ruszyła, ale maksymalnie przyjmowałam 50 mg pinexetu. A z pilnowaniem jedzenia, to ciężka sprawa, ja też to próbowałam robić przy depakine, ale jak lekarz mi dowalił dawką 900 mg, to wystrzeganie się na nic się zdawało. Wpierdalasz i tyle. :D Później ciężka praca, aby odzyskać dawną sylwetkę. No ale nie wyglądam teraz, jak wieszak. :mrgreen:

Tak Depakina t jakieś ścierw... co ja się naczytałam o tym t masakra... włosy wypadają, tyje się na potęgę masz takie skutki uboczne?

Rozbawiłaś mnie :D to mam nadzieje, że ja p 75mg nie pwinnam mieć problemu. :) Z tym, że na ultce jest, że się zwiększa masa, a nie apetyt i dlatego zaczęłam się zastanawiać czy tyjesz po leku, czy tyjesz b zaczynasz żreć? :D

przez Carica Milica 13 kwi 2016, 10:29
aniapoz90, nie biorę już depakine od dwóch miesięcy. Żaden dodatkowy włos mi nie wypadł. A dopiero przy dużej dawce tego leku, czyli 900 mg, przytyłam. A ruszałam się codziennie - ćwiczenia, bieganie, ale nie potrafiłam zapanować nad głodem - dwa podwieczorki, trzy kolacje i ciągle chce się jeść. Plusem było to, że do rozmiaru 32/34 nie musiałam już nosić paska. :mrgreen: Już zrzuciłam, ale ze dwa jeszcze planuję.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez aniapoz90 13 kwi 2016, 10:32
:mrgreen:
Carica Milica napisał(a):aniapoz90, nie biorę już depakine od dwóch miesięcy. Żaden dodatkowy włos mi nie wypadł. A dopiero przy dużej dawce tego leku, czyli 900 mg, przytyłam. A ruszałam się codziennie - ćwiczenia, bieganie, ale nie potrafiłam zapanować nad głodem - dwa podwieczorki, trzy kolacje i ciągle chce się jeść. Plusem było to, że do rozmiaru 32/34 nie musiałam już nosić paska. :mrgreen: Już zrzuciłam, ale ze dwa jeszcze planuję.

No to drobniutka jesteś! Zazdroszczę! Czytałam dużo na temat depakiny i mnóstwo ludzi pisało, że traci włosy, i tyje. Dzięki za odpowiedź na temat Ketrela, liczę na to, że przy mojej dawce nie przytyje. Niektórzy biorą nawet 800 mg.

przez pneum 13 kwi 2016, 10:48
Ja po godzinie od wzięcia 25mg kwetiapiny tak zamulam, że potrafię zasnąć na stojąco, jak Wy możecie brać tak wysokie dawki? :shock:
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez joaszka 13 kwi 2016, 11:23
Carica Milica napisał(a):aniapoz90, nie biorę już depakine od dwóch miesięcy. Żaden dodatkowy włos mi nie wypadł. A dopiero przy dużej dawce tego leku, czyli 900 mg, przytyłam. A ruszałam się codziennie - ćwiczenia, bieganie, ale nie potrafiłam zapanować nad głodem - dwa podwieczorki, trzy kolacje i ciągle chce się jeść. Plusem było to, że do rozmiaru 32/34 nie musiałam już nosić paska. :mrgreen: Już zrzuciłam, ale ze dwa jeszcze planuję.

Juz zrzuciłaś?! Niezła jestes. Mi sie udało dopiero 2kg zrzucić, a depakiny nie jem już czwarty miesiąc. Zjebała mi tarczycę (niedoczynność) więc dlatego tak powoli to idzie. Eh

-- 13 kwi 2016, 11:25 --

pneum napisał(a):Ja po godzinie od wzięcia 25mg kwetiapiny tak zamulam, że potrafię zasnąć na stojąco, jak Wy możecie brać tak wysokie dawki? :shock:

Dawkę mamy wprost proporcjonalną do zj3bania mózgu xD
A tak poważnie, to ja biorę 200, ale to jest o przedłużonym uwalnianiu, więc rozumiesz. Nie ładuję sobie do krwioobiegu od razu 200, tylko to się przez 24h uwalnia. Muszę sprawdzić, jakie jest stężenie terapeutyczne, bo w sumie nie wiem.
joaszka

przez cyklopka 13 kwi 2016, 11:40
aniapoz90, ja przytyłam tylko jak miałam łączoną mirtę z kwetą, ale to była głównie woda, więc po zmniejszeniu dawki mirty i odrobinie ruchu wróciłam do stałej wagi.

pneum, działanie farmakologiczne zmienia się w zależności od dawki. Mała dawka działa nasennie, średnia p/lękowo i częściowo p/depresyjnie, duża p/psychotycznie i stabilizująco nastrój.
To nie jest tak, że po 200 mg jestem 8 razy bardziej śpiąca niż po 25 mg ;)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Sortuj wg