KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Arasha 18 kwi 2015, 00:38
arnibarni napisał(a):Czy Ketrel można brać doraźnie nasennie ? Czy lepiej brać go codziennie ? Chodzi tylko o działanie nasenne

Ja biorę jako dodatek do mirty nieregularnie. To znaczy, jak nie muszę, to nie biorę, a jak nie zasnę na mircie, to dobieram 50 mg kwetiapiny ;)
Nie zauważyłam, żeby było większe zamulenie po mircie plus kwecie niż po samej mircie :? Samej kwety nie próbowałam :bezradny: ( ale nie wyobrażam sobie odstawić po 7 latach Mirtagen )

laden napisał(a):Jaka jest dawka nasenna kwetiapiny, a scislej rzecz ujmujac kventiaxu?

Widzę, że nadal masz problemy ze snem :? Tak jak Ci dziewczyny napisały 25 - 50 mg działa nasennie ( na mnie lepiej 50 mg ).
A na co konkretnie masz przepisaną tę setkę ? Bo to taka trochę dziwna dawka ... ja się nie najlepiej czułam, chociaż mnie po niej zwalało :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez laden 18 kwi 2015, 04:01
Arasha napisał(a):
laden napisał(a):Jaka jest dawka nasenna kwetiapiny, a scislej rzecz ujmujac kventiaxu?

Widzę, że nadal masz problemy ze snem :? Tak jak Ci dziewczyny napisały 25 - 50 mg działa nasennie ( na mnie lepiej 50 mg ).
A na co konkretnie masz przepisaną tę setkę ? Bo to taka trochę dziwna dawka ... ja się nie najlepiej czułam, chociaż mnie po niej zwalało :?

Ta setke przyjmuje na noc. Szczerze to nie wiem na co dokladnie mi przepisal ten kventiax, bo to juz bylo ponad dwa miesiace temu. Z tego co pamietam skarzylem sie na leki, niepokoj. Byc moze na to mi przepisal, a byc moze na sam sen - na bezsennosc tez sie skarzylem. Sam nie wiem.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez cyklopka 18 kwi 2015, 19:56
Arasha napisał(a):Nie zauważyłam, żeby było większe zamulenie po mircie plus kwecie niż po samej mircie

Polecam dorzucić jeszcze 3 Dębowe Mocne :twisted: :twisted: :twisted:
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 18 kwi 2015, 20:01
laden, to spróbuj zmniejszyć dawkę kwetiapiny o połowę i zobaczysz, jak działanie nasenne i jak się będziesz czuł. Zawsze możesz wrócić do tego, co bierzesz teraz ( a masz tego sporo ) ;)

cyklopka, ja mam takie zamulenie od wielu lat, że już większe być nie może :bezradny: A z alko to tylko cydr :mrgreen:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez cyklopka 18 kwi 2015, 20:19
Mnie się pierwszy raz w życiu film urwał i światło zgasło, tak mi się nasiliły uboki.

Koledze się dzisiaj odgrażałam, że mu kiedyś wrzucę do piwa, jak nie będzie chciał z nami iść. Nie załapał aluzji :P
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez elfrid 18 kwi 2015, 20:32
Nie macie wrażenia, że na kwetiapinie dochodzi do odkładania i gromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu? Nie chodzi mi chodzi o dodatkowe kilogramy, bo jakoś nie tyje, ale mam wrażenie, że w niektórych częściach ciała przybywa tkanki tłuszczowej.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Arasha 18 kwi 2015, 21:40
cyklopka, pamiętam. Opisywałaś ;)

elfrid, po dawce typowo nasennej, czyli 50 mg nie mam takiego wrażenia ;) A Ty ile bierzesz ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez arnibarni 18 kwi 2015, 22:17
Siemka.Wczoraj wzięłem sobie 25 mg kwetiapiny na noc ale żeby jakoś mocno usypiała to nie bardzo.Za to nie było żadnego zmulenia dzisiaj,a co najlepsze bardzo dobrze sie czułem w ciągu dnia bardzo dobre samopoczucie,dużo energii,jakiś luz ogólny.Na pewno sobie tego nie wkręcam.Czyżby to była zasługa kwetiapiny ? a może sertralina zaczęła działać z pełną moća po 3 miesiącach ? Czy może po prostu naprawiły mi sie styki ? :D Mam nadzieje ze więcej takich dni mnie czeka :)
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez elfrid 18 kwi 2015, 22:32
Arasha biorę 200mg póki co
pregabalina, wenlafaksyna

przez cyklopka 18 kwi 2015, 22:45
elfrid napisał(a):Nie macie wrażenia, że na kwetiapinie dochodzi do odkładania i gromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu? Nie chodzi mi chodzi o dodatkowe kilogramy, bo jakoś nie tyje, ale mam wrażenie, że w niektórych częściach ciała przybywa tkanki tłuszczowej.

To gdzie tyjesz raczej zależy od twoich predyspozycji i być może tego co jesz, bo czytałam, że dieta obfita w węglowodany idzie w brzuch.
I Miss Forum

przez huśtawka 19 kwi 2015, 01:19
cyklopka napisał(a):
elfrid napisał(a):Nie macie wrażenia, że na kwetiapinie dochodzi do odkładania i gromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu? Nie chodzi mi chodzi o dodatkowe kilogramy, bo jakoś nie tyje, ale mam wrażenie, że w niektórych częściach ciała przybywa tkanki tłuszczowej.

To gdzie tyjesz raczej zależy od twoich predyspozycji i być może tego co jesz, bo czytałam, że dieta obfita w węglowodany idzie w brzuch.

I dieta bogata w piwo też idzie w brzuch :mrgreen:
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Arasha 19 kwi 2015, 01:22
arnibarni napisał(a):Siemka.Wczoraj wzięłem sobie 25 mg kwetiapiny na noc ale żeby jakoś mocno usypiała to nie bardzo.Za to nie było żadnego zmulenia dzisiaj,a co najlepsze bardzo dobrze sie czułem w ciągu dnia bardzo dobre samopoczucie,dużo energii,jakiś luz ogólny.

Mnie by każdy taki dzień cieszył :great:

arnibarni napisał(a):Czyżby to była zasługa kwetiapiny ? a może sertralina zaczęła działać z pełną moća po 3 miesiącach ?

Trudno powiedzieć ... musisz pobrać przez jakiś czas, to będziesz mógł stwierdzić. Wiem, że człowiek chciałby już, od razu, a to nie zawsze tak działa :? Tym bardziej każdy taki dzień cieszy ;)

arnibarni napisał(a):Czy może po prostu naprawiły mi sie styki ? :D

Fajnie to zabrzmiało ;)

elfrid, a jak długo ? Z czym łączysz ?

huśtawka, :lol:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez kazimierz61 19 kwi 2015, 12:26
Ja biorę 200mg. rano i 200mg.wieczorem kwetaplexu oprócz trzech antydepresantów i ma mnie to wyciągnąć z depresji w ChADzie, ale od dłuższego czasu nie mam postępów w leczeniu jedynie spanie mi się poprawiło, we wtorek idę do lekarza, liczę na kolejne zmiany.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Arasha 19 kwi 2015, 13:15
kazimierz61, a co bierzesz oprócz tego ? Bo jakoś nie miałam okazji ostatnio Cię zapytać :? Cieszę się, że ze spaniem lepiej, bo wiem, że miałeś problem ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg