KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez laden 17 mar 2015, 01:48
Arasha, W jakim sensie nie czulas sie soba?
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez gianna solei 18 mar 2015, 00:01
elo napisał(a):nieslusznie! pytanie jaka dawke masz zalecona bo chyba nie przeciwpsychotyczna?

Mam 200 mg...

przez absolulu 21 mar 2015, 21:35
Dark Passenger Widzę że bierzesz ten lek. Biorę obecnie wenlę z mirtą, ale po tym mixie tylko bym spał. Myśle o zmianie na fluo + kwetiapina. Jaka dawka kwety będzie dobra na sen i objawy nerwicowe (lekkie OCD, obsesje, lęki) ? I czy lepiej brać tę o przedłużonym uwalnianiu czy IR ? Będę wdzięczny za wskazówki.
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 21 mar 2015, 21:48
absolulu napisał(a):Jaka dawka kwety będzie dobra na sen i objawy nerwicowe (lekkie OCD, obsesje, lęki) ? I czy lepiej brać tę o przedłużonym uwalnianiu czy IR ? Będę wdzięczny za wskazówki.

Dawkę ci ustali lekarz, nie ja, ale faktem jest, że ta o przedłużonym działaniu ma trzymać równy poziom całą dobę, a zwykła będzie mocniej działać niedługo po podaniu, czyli biorąc przed snem będzie prościej uzyskać efekt nasenny.

Teraz biorę 200 mg, spania mi to nijak nie reguluje, ale prawie w ogóle już nie myślę, jak idę między ludzi, że oni mnie nie chcą, nagadują się przeciwko mnie, albo jak ktoś nie ma czasu ze mną porozmawiać, to nie myślę, że mnie znielubił w ciągu 10 minut.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez cytrynka84 21 mar 2015, 23:11
absolulu, 25-50mg,zwykła kwetiapina.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Arasha 21 mar 2015, 23:30
laden, ja to brałam nasennie doraźnie i tak mniej więcej do pół godziny od zażycia miałam uczucie jakiegoś odrealnienia, dziwne to było i nie czułam się z tym komfortowo
( dopóki nie zasnęłam ;) )

-- 21 mar 2015, 22:32 --

absolulu, a jaką dawkę mirty bierzesz ? Masz problemy ze snem ? Może nie trzeba od razu zmieniać obu leków ...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez kazimierz61 21 mar 2015, 23:55
Ja już na kwetiapinie jadę ze cztery lata najpierw Ketrel, potem ketipinor a teraz kwetapleks XR 400mg.w połączeniu z asertinem, lerivonem i sulpirydem i dodatkowym cloranxenem daje niezłą mieszankę. Czuję się po nich trochę przymulony do południa, a popołudniu jest lepiej, wieczorne leki pozwalają mi lepiej zasypiać. Jakoś mam wrarzenie że mi na tą depresję nie pomagają już mam pełne trzy tygodnie zażywania tego zestawu leków i oczekuję na poprawę i jakoś jej nie zauwarzam. Boleję nad tym bardzo bo to już 3 miesiące w tej depresji, we wtorek idę do doktorki liczę na zmiany.

-- 22 mar 2015, 07:10 --

Wydaje mi się że powinienem mieć zwiększone antydepresanty żeby wyjść z tego doła.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez elfrid 22 mar 2015, 09:16
cyklopka, ale kwetiapina działa na Ciebie przeciwdepresyjnie, czy bierzesz ją solo, czy to dodatek na jakieś urojenia prześladowcze?

-- 22 mar 2015, 09:19 --

absolulu napisał(a):Dark Passenger Widzę że bierzesz ten lek. Biorę obecnie wenlę z mirtą, ale po tym mixie tylko bym spał. Myśle o zmianie na fluo + kwetiapina. Jaka dawka kwety będzie dobra na sen i objawy nerwicowe (lekkie OCD, obsesje, lęki) ? I czy lepiej brać tę o przedłużonym uwalnianiu czy IR ? Będę wdzięczny za wskazówki.

To może lepiej najpierw zmień wenla na fluo i zobacz różnicę, a dopiero później mirtę na kwetiapinę. PS Nie wydaje mi się, żeby kwetiapina w jakiś sposób działał na lęki. Na sen działają już małe dawki. Jako dodatek przeciwdepresyjny do SSRI 100-200mg
pregabalina, wenlafaksyna

przez huśtawka 22 mar 2015, 13:27
cyklopka,
Czytam i widzę że mam takie same objawy jak Ty.Ostatnio w pracy jest źle bo też cały czas mam wrażenie że ktoś mnie obgaduje,że jak tylko nie wywiążę się na 100% ze swoich obowiązków(a jestem bardzo krytyczna wobec siebie) ,to mam wrażenie że wszyscy to widzą i komentują to,że jeśli tylko ktoś się do mnie nie uśmiechnie to znaczy że jest na mnie zły a ja zaczynam szukac powodów do tego...Biorę tylko 50 mg Kwetaplex SR-tak zostało po pierwszej wizycie u psychiatry.Do tej pory zwiększałam tylko Lamotryginę...Myślisz że Kwetaplex ma takie działanie przeciwlękowe ?Chociaż nie wiem czy u mnie to tylko lęki czy jakieś mini urojenia...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez absolulu 22 mar 2015, 17:08
Arasha, Biorę 45mg, startowałem z 15mg bo na wenli w ogóle nie dało się zasnąć w nocy i działa na inne uboki (jadłowstręt, nudności). W sumie to minęło już 8 tyg. I tak jak mirta dobrze się komponowała do czasu z sertraliną - tak na wenli to nie mogę się zwlec z łóżka. Nie mogę ogarnąć jak kogoś ten lek może aktywizować :D

elfrid, Kwetiapina wydaje się mieć dobry profil receptorowy na uboki związane z przyjmowaniem ssri i dobre działanie na sen jako skutek uboczny. Jest parę badań, które wykazały skuteczność w leczeniu GAD

http://www.mp.pl/artykuly/81095

przez cyklopka 22 mar 2015, 17:34
elfrid, zaczęłam od niedużych dawek mirty p/depresyjnie, potem były obie na raz, p/depresyjnie i p/lękowo. Teraz już zeszłam z mirty i objawy depresji ustąpiły. Natomiast zwiększamy dawkę kwety, żeby ruszyć też zaburzenia osobowości, które w przeciwieństwie do depresji są stałe, no i te objawy psychotyczne.

-- 22 mar 2015, 16:42 --

huśtawka, ma działanie p/lękowe i p/psychotyczne. W schizofrenii się bierze jeszcze większe dawki.

Urojenia a natrętne myśli czasem trudno odróżnić, ale mają inny mechanizm powstawania.

Ja teraz na pewno lepiej oceniam sytuację, pracuję też nad tym na terapii, żeby skupiać się na prawdziwych relacjach, a nie ich rozwinięciem w głowie.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Arasha 22 mar 2015, 18:08
absolulu, w takim razie to nie mirta winna, a bardziej wenla :? A dlaczego zrezygnowałeś z sertry ? Przestała działać ?
Ja też swego czasu brałam 45 mg, ale to jest naprawdę duża dawka i może powodować otępienie. Skoro rozważasz spróbowanie fluo, to może połącz ją z mniejszą dawką mirty
( ja na początku leczenia dostałam taki zestaw i dobrze się sprawdzał ). Trudności z wstawaniem mogą wynikać z większej dawki mirty, nie wenli, bo wenlafaksyna raczej aktywizuje. Ale jeżeli ze względu na uboki po wenli zwiększyłeś dawkę mirty, to może warto jednak rozważyć póki co zmianę wenli. Kwetiapinę zawsze można dołączyć dodatkowo ( małe dawki działają nasennie ), ale póki co nie ma sensu szaleć z ilością leków.
Moim zdaniem lepiej jest wymienić jeden lek i zobaczyć, jaki będzie efekt ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez absolulu 23 mar 2015, 22:24
Jeszcze do niedawna myślałem że to może być wina wysokiej dawki mirty, ale na mniejszej było podobnie. Widocznie wenla w ogóle mi nie podchodzi. Sertralinę brałem łącznie jakiś rok i chyba działanie osłabło - dlatego zmieniłem.

przez Lord Kapucyn 29 mar 2015, 20:26
absolulu napisał(a):Dark Passenger Widzę że bierzesz ten lek. Biorę obecnie wenlę z mirtą, ale po tym mixie tylko bym spał. Myśle o zmianie na fluo + kwetiapina. Jaka dawka kwety będzie dobra na sen i objawy nerwicowe (lekkie OCD, obsesje, lęki) ? I czy lepiej brać tę o przedłużonym uwalnianiu czy IR ? Będę wdzięczny za wskazówki.

Kiedyś dłuuuugo brałem fluoksetynę+kwetiapinę(IR). Bardzo sobie chwaliłem ten mix. Teraz biorę tę o przedłużonym uwalnianiu i ma być ona teoretycznie "lepsza" jeżeli chodzi o o występowanie skutków ubocznych(znaczy mniej i rzadziej) i dawać mniejszą "zmułę"/"otępienie" na drugi dzień po zażyciu. Typowo na spanie styknie już 25-50mg IR, ja brałem 100mg, a moja dziewczyna z 1/2 mojej masy ciała 50mg- i oboje nas ścinało, zgon pół godziny po zażyciu. Mając porównanie, na sprawy lękowe i depresję imho lepsza jest XR 150-300mg.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg