KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Yvonne 13 wrz 2014, 21:46
swistak2112 dzięki... Po prostu mam ChAD&BPD i już sama nie wiem co będzie dla mnie najlepsze w połączeniu z kwasem walproinowym. Czemu wybrałbyś kwetiapinę?

Widzę, że jest tu dużo osób, które się orientują w neuroprzekaźnikach/receptorach/etc., dlatego Wasza wiedza jest dla mnie bardzo ważna... pliz. :uklon: Bo ja już dłużej nie wytrzymam tego co się ze mną dzieje. :why:

Chlorprothixen mi zapisała mi nowa lekarka, mówiąc ze jak będę zażywać w dawkach 1x15/1x15/1x50 przez dłuższy czas to powinnam być bardziej wyciszona, ale muszę go zażywać trochę bo on dopiero dobrze działa po jakimś czasie zażywania. Na razie jednak efekt jest taki, że ja tego wyciszenia nie czuje tylko mnie zmiata. Nawet nie chodzi o senność, ale o to poczucie tego, że niby napięcie schodzi, ale bardziej na zasadzie uwięzienia tego napięcia do tego stopnia, że czuje jak telepie mną w środku, ale mogę tego wyładować. Po przebudzeniu chodzę jak zamroczona i nie mogę wstać z łóżka. Ech...
Ketrel zażywałam wcześniej tylko na noc, na sen. Na sen działał na mnie rewelacyjnie i budziłam się po nim wypoczęta, ale brałam małe dawki. Nie wiem bo się nie znam, na ile jego działanie utrzymywało się w ciągu dnia. Czy w razie czego powinnam go zażyć jeszcze w ciągu dnia? Czy zwiększyć dawkę nocną? Zaczęłam mieć jednak niższe ciśnienie i obawiałam się, że to od niego i odstawiłam. No i wzmożony apetyt - to mnie zastanawia, czy po dłuższym czasie stosowania on przejdzie, ten apetyt?
Zolafren zażywałam wcześniej i tylko na noc, na sen. Ogólnie działał na mnie dobrze, waga nie leciała w górę. Ciężko mi było go zacząć, ale potem już było ok.
Po tych dwóch ostatnich w ciągu dnia byłam spokojniejsza. Ale tak fajnie spokojniejsza. Bardziej zrównoważona. :P

Zastanawiam się po prostu, który neuroleptyk na co działa i który z nich będzie lepiej oddziaływał na te moje cholerne zaburzenia, czyli ułatwiał zasypianie, usuwał agresję, a raczej impulsywność i łagodził napięcie. Ale nie robił ze mnie zombieee....
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez swistak2112 13 wrz 2014, 22:08
Neuroleptyki nie nadają się do usuwania impulsywności, frustracji, dysforii. Ich profil działania powoduje zobojętnienie. Mają one wiciszać objawy pozytywne a zwłaszcza redukować objawy negatywne Do celów o jakich piszesz służą leki normotymiczne. Np. lamotrygina czy karbamazepina lub walproinian sodowy. Na lęki wolnopłynące działa dobrze gabapentyna. Na napady lękowe to SSRI np. sertralina.
Ja chlorprothixenu na dzień bym nie brał, może za wyjątkiem jakis myśli samobójczych. Ogólnie nowe neuroleptyki mają największe zzalety za dnia, w czasie aktywności. Na noc- mogą iść stare. Nie robi to większej róznicy, jak się je zażyje np. o 19. Do rana przestaną działać.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez elo 16 wrz 2014, 18:51
elfrid napisał(a):elo, masz objawy psychotyczne albo negatywne?

nienienienienienienie nigdy zadnych
elfrid napisał(a):może to border?

ojezu chcialabym
elfrid napisał(a):barsinister, ok, luzik, w podpisie miała f42, więc myślałem, że f20 to świeża sprawa

sie zgadza jest dosc swieza (biorac pod uwage ze te pierwsza mam od ponad 6 lat)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez guernone 17 wrz 2014, 10:43
Będę starał się namówić p. na powrót do kwety. Powiedzcie jak jest z dostępnością Symquel XR 300 mg?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez JużTuByłem 17 wrz 2014, 12:12
Odstawiam ketrel i jest strasznie.Nudności,ból głowy.Jakie wy macie skutki podczas odstawanie tego lekul?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez barsinister 18 wrz 2014, 03:53
JużTuByłem napisał(a):Odstawiam ketrel i jest strasznie.Nudności,ból głowy.Jakie wy macie skutki podczas odstawanie tego lekul?

u mnie koszmarne, rzyganie, stan psychotyczny, chyba inaczej się nie da tego nazwać, nie byłem w stanie jarzyć na tyle, żeby znaleźć listek kwety i zażyć ponownie - na szczęście nie mieszkam sam

jak dla mnie najgorsze objawy odstawienne EVER - zjazdy z SSRI to było przedszkole przy tym

przy odstawianiu bardzo powolnym (-25mg na dzień czy trzy dni) było w miarę ok, ale w sumie - 3 tygodnie wyjęte z życia
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez depas 18 wrz 2014, 05:17
A mi się zawsze wydawało że neuroleptyki odstawia się bez problemu. Mam nadzieję że nie będę miał aż takich jazd kiedy przyjdzie odstawić amisulpryd...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Patryk29 18 wrz 2014, 09:08
JużTuByłem napisał(a):Odstawiam ketrel i jest strasznie.Nudności,ból głowy.Jakie wy macie skutki podczas odstawanie tego lekul?

W jakich dawkach to brales??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez JużTuByłem 18 wrz 2014, 16:30
Brałem 100mg, dwa tygodnie temu zredukowałem dawkę do 50 mg od 2 dni jestem na zero ,nie biorę w ogóle kwetiapiny.Dzisiejszej nocy wypaliłem sztukę zioła żeby zasnąć.W dodatku zauważyłem ,że zioło zredukowało mi ból głowy,nudności.Dziś jest troche lepiej ,ale dalej boli mnie łeb kure.wsko i na bełty cały czas mi się zbiera.Alko żadnego nie piję na spanie,benzo nie biorę ,bo idę zaniedługo na odwyk,alko niechce ,bo to to samo co benzo.Ziołem się "zaleczam".Chyba lepiej zioło,niż następny chemiczny lek.Zioło mam swojskie ;) Spałem 12 h i czuję się wyspany tylko skutki uboczne mi doskwierają.
Rośnie w siłę"

przez Po prostu maciek 18 wrz 2014, 16:34
U mnie Ketrel zszedł z menu już na dobre. Szkoda bo czasem smaczny byl :mrgreen:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez JużTuByłem 18 wrz 2014, 17:26
Jak długo odstawiałeś,jaką dawkę brałes ? Nagle odstawiłeś? Uboki duże ?
Rośnie w siłę"

przez Po prostu maciek 18 wrz 2014, 17:27
JużTuByłem napisał(a):Jak długo odstawiałeś,jaką dawkę brałes ? Nagle odstawiłeś? Uboki duże ?

Brałem 50 tkę ze 3 miechy. Odstawiłem jakieś 2 tygodnie temu. 0 uboków 8)
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez elo 18 wrz 2014, 19:08
jtb jak dlugo brales i co do tego?

jesli chodzi o odstawienne to w porowaniu do takiego rispoleptu naprawde nie jest zle i licze na to ze do konca tak pozostanie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Patryk29 23 wrz 2014, 12:57
JużTuByłem napisał(a):Brałem 100mg, dwa tygodnie temu zredukowałem dawkę do 50 mg od 2 dni jestem na zero ,nie biorę w ogóle kwetiapiny.Dzisiejszej nocy wypaliłem sztukę zioła żeby zasnąć.W dodatku zauważyłem ,że zioło zredukowało mi ból głowy,nudności.Dziś jest troche lepiej ,ale dalej boli mnie łeb kure.wsko i na bełty cały czas mi się zbiera.Alko żadnego nie piję na spanie,benzo nie biorę ,bo idę zaniedługo na odwyk,alko niechce ,bo to to samo co benzo.Ziołem się "zaleczam".Chyba lepiej zioło,niż następny chemiczny lek.Zioło mam swojskie ;) Spałem 12 h i czuję się wyspany tylko skutki uboczne mi doskwierają.

Ja bralem kiedys ketrel, ale takich akcji nie mialem, ziolo dobre na wszystko :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg