KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez khaleesi 11 cze 2014, 12:04
slow motion, zażywasz na spanie ten lek? odstawiaj stopniowo bo to neuroleptyk. zmniejszać pomału. A co na to M? Ile masz tych tabletek?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez estera1 11 cze 2014, 13:15
Marian paździoch a co teraz bierzesz a sen?

przez slow motion 11 cze 2014, 13:20
niestety napisał(a):slow motion ja dopiero co odstawilam. Po 2 latach. Nie było źle. Chociaż wcześniej kilka razy próbowalam odstawic i nic. Teraz się udało. Trzeba przetrwać 2-3 bezsenne noce/lub slaby/kiepski sen, a po tym już z górki. Jestem bardzo zadowolona, ze przez to przeszłam. pozdr.

dzięki! może lepiej spróbować już teraz....
muszę przyznać, że uzależniłam się psychicznie. to pierwszy lek po którym śpię, a rano budzę się wypoczęta.

-- 11 cze 2014, 12:21 --

khaleesi napisał(a):slow motion, zażywasz na spanie ten lek? odstawiaj stopniowo bo to neuroleptyk. zmniejszać pomału. A co na to M? Ile masz tych tabletek?

tak-na sen 50 mg. Od M dostałam ten lek(miał zapasy, bo dostawał od lekarza za free) teraz delikatnie mi sugeruje, żeby odstawić.
Mam jeszcze na około 3-4 miesiące.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 11 cze 2014, 13:44
slow motion, spokojnie odstawiaj. Jak bierzesz teraz 50 mg to spróbuj zmniejszyć na 25mg i nadal zazywaj potem zejdziesz z leku całkiem.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Lusesita Dolores 11 cze 2014, 16:00
czy dawka 200mg ketrelu może powodować niedoczynność tarczycy?? Wyszła mi niedoczynność a lekarz rodzinny kazała sprawdzić czy leki które przyjmuje tego nie powodują
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez barsinister 11 cze 2014, 16:20
Ahma napisał(a):czy dawka 200mg ketrelu może powodować niedoczynność tarczycy?? Wyszła mi niedoczynność a lekarz rodzinny kazała sprawdzić czy leki które przyjmuje tego nie powodują

u mnie wywołała (lekką bo lekką, ale tak)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Tiber_Septim 13 cze 2014, 16:02
Czy branie samej kwetiapiny, w dawce 75mg, bez "wspomagania" antydepresantami może pogarszać nastrój lub wywołać epizod depresyjny w ChAD? Jakie są Wasze doświadczenia? Mam brać kwetiapinę wieczorem i sertralinę rano, ale sertraliny nie biorę bo boję się że mnie wykastruje. Póki co czuję się dobrze ale kwetiapinę biorę dopiero drugi dzień. Może dobre samopoczucie to też efekt odstawienia escitalopramu który bardziej mi szkodził niż pomagał.

przez wieslawpas 14 cze 2014, 22:18
mam brac 50 mg symqela na noc, czy ten lek czyms sie rozni od znango mi wczesniej ketleru?

przez Popiół 14 cze 2014, 23:03
wieslawpas, niczym, moim zdaniem lepsza w tym celu będzie mirtazapina lub mianseryna.

-- 14 cze 2014, 23:31 --

w leczeniu zaburzeń snu
Popiół

przez wieslawpas 15 cze 2014, 03:32
Popiół, biore mirtazapine tez, dawniej dwie tabletki teraz jedna.

przez Chada 18 cze 2014, 00:59
Tiber_Septim napisał(a):Czy branie samej kwetiapiny, w dawce 75mg, bez "wspomagania" antydepresantami może pogarszać nastrój lub wywołać epizod depresyjny w ChAD? Jakie są Wasze doświadczenia? Mam brać kwetiapinę wieczorem i sertralinę rano, ale sertraliny nie biorę bo boję się że mnie wykastruje. Póki co czuję się dobrze ale kwetiapinę biorę dopiero drugi dzień. Może dobre samopoczucie to też efekt odstawienia escitalopramu który bardziej mi szkodził niż pomagał.

Zdecydowanie tak kwetiapina w takiej dawce może pogłębić depresję,popychać w nią ale czy sama wywołać to nie wiem na pewno działa mocno depresjogennie.Dlatego jest stosowana z antydepresantami w depresji jako lek dodatkowy.Działa na depresję w Chad przy czym również stabilizuję nastrój.Dziwne że sertralina kastruję jeśli już to zdecydowanie mniej niż np.paroksetyna,citalopram bo to zabijacze libido i odczuć przy seksie.Mnie sertra nie kastrowała wręcz dłużej mogłem a przyjemność taka sama więc na + :lol:

Lamotrygina 150mg

przez coma 18 cze 2014, 14:45
Mam zwiększoną dawkę do 200mg, jestem zdziwona, że prawie nie jestem senna po tym, ale muszę przyznać, że jest trochę "lepiej" - napęd się trochę zmniejszył, koncentracja się poprawiła, nie latam już jak głupia, i tylko czasem mam słowotok.
PEACE & LOVE

przez Tiber_Septim 18 cze 2014, 17:43
Zdecydowanie tak kwetiapina w takiej dawce może pogłębić depresję

Póki co (tydzień stosowania) czuję wręcz poprawę. Z tym że dawkę rozłożyłem sobie na dwie części - 50mg biorę o godz 23, a 25mg będąc w pracy, między 13 a 15. Bo po południu zacząłem odczuwać silny niepokój i ruchową nadpobudliwość (szczególnie "świerzbiły" mnie nogi),... Raz nawet naszedł mnie potężny, paniczny lęk - to wtedy właśnie zacząłem brać kwetiapinę także po południu. Oprócz tego też czasem "wspomagam się" mianseryną, również braną wieczorem, ale około godz. 20. W różnych dawkach, od 10 do 30mg, w zależności od samopoczucia - traktuję ją jak używkę.

przez coma 26 cze 2014, 20:05
jeszcze więcej ketrelu, nie chcę już :why:
PEACE & LOVE

Sortuj wg