KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 10:24
elfrid, tak się zastanawiam, co bezpieczniejsze: kwetiapina czy karbamazepina ;) Karba ponoć coraz bardziej wychodzi z łask ze względu na znaczne obciążenie wątroby. Choć sam od zawsze ciekaw byłem, jak na mnie zadziała. Ale obecnie dla mnie gabapentyna jest teraz uniwersalnym lekiem.
Marian_Paździoch

przez niestety 23 maja 2014, 12:49
odstawił ktoś z Was kwetiapine całkiem? nie zastępując innym lekiem? Czy sen powrócił? Po jakim czasie kwetiapiny nie ma w organizmie?

Od 2 nocy nie biorę. Sen nadchodzi ok 2 w nocy i bardzo słaby... jednak jest.

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 13:17
Ja odstawiłem całkowicie. Z 300mg zszedłem na 150 (za pomocą preparatu o przedłużonym uwalnianiu) i po paru dniach do zera. Próbowałem spać bez czegokolwiek nasennego ale po prostu nie umiem, od 3 lat nie umiem. Kwetiapina bezsenności nie wyleczy, może ją zaleczyć co najwyżej, zamaskować. U mnie po jakimś czasie brania paroksetyny sen się zawsze normuje. Przy innych SSRI tego nie mam, dlatego paro jest dla mnie tak uniwersalnym lekiem ;)
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niestety 23 maja 2014, 13:19
no właśnie...ale ja nie chcę brać już leków. Kwetiapine brałam 2 lata. U mnie bezsenność nie była objawem, stała się skutkiem ubocznym po SSRI i tak została.
Chciałabym jeszcze kiedyś spać bez leków

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 14:52
Po jakim SSRI? Po dużej dawce paroksetyny byś całymi dniami spała :D
Marian_Paździoch

przez elfrid 23 maja 2014, 17:28
Marian_Paździoch napisał(a):elfrid, tak się zastanawiam, co bezpieczniejsze: kwetiapina czy karbamazepina ;) Karba ponoć coraz bardziej wychodzi z łask ze względu na znaczne obciążenie wątroby. Choć sam od zawsze ciekaw byłem, jak na mnie zadziała. Ale obecnie dla mnie gabapentyna jest teraz uniwersalnym lekiem.

Być może karbamazepina obciąża wątrobę, ale neuroleptyki ryją metabolizm, a lit z kolei tarczycę i nerki. Każdy lek ma swoje uboki niestety.
Kiedyś brałem samą pregabalinę (podobno lepsza wersja gabapentyny) i niestety w dłuższej persepktywie nie stabilizowała nastroju. Na Twoim miejscu obawiałbym się, czy sama gabapentyna wystarczy jako stabilizator. Połączenie gaby+paro pewnie będzie skuteczne na lęki i nerwicę; tylko co z resztą?
Swoją drogą zobaczymy jak się sprawdzi pod tym względem karbamazepina brana przez dłuższy okres.

-- 23 maja 2014, 17:30 --

niestety, a jaką dawkę kwetiapiny brałaś? Najlepiej stopniowo schodzić, aż dojdzie się do połówki 25mg. Może spróbuj pobrać zolpidem albo nasenne benzo przez tydzień po całkowitym odstawieniu kwetiapiny, żeby organizm tak tego nie odczuł.
pregabalina, wenlafaksyna

przez niestety 23 maja 2014, 18:31
SRRI brałam wszystkie właśnie poza paroksetyny. Źle znosiłam i nie chce wracać. W moim przypadku antydepresanty zupełnie się nie nadawały.

Rok brałam 200-300mg, przez ostatni rok 100mg, czasami 50mg. Teraz kilka dni 25mg i od 2 nic. Dzisiejszą noc jeszcze "spróbuję" - później sama nie wiem może faktycznie połówka 25mg... Poza tym, że nie śpię w nocy wszystko jest dobrze.

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 18:38
Obecnie schodzę z lamotryginy i właściwie nie czuję żadnej różnicy między dawką 200 a 100. Schodzę dość szybko i zero jakichkolwiek skutków odstawiennych. Obecnie jadę na paro + gaba i jestem zadowolony. Jestem spokojny, wyciszony, koncentracja całkiem niezła.
Marian_Paździoch

przez elfrid 23 maja 2014, 19:42
To nie kwestia jednej doby, a kilku miesięcy. Podobnie z antydepresantami. Działają Ci na lęk, ale w dłuższej perspektywie pogorszą przebieg CHAD. Chociaż to też zależy od obrazu choroby - czy bardziej górki czy dołki.

-- 23 maja 2014, 19:46 --

niestety, Ja dzisiejszą noc spróbuje bez kwetiapiny. Wczoraj zmieniłem na karbamazpinę, ale o 1:00 wziąłem 100mg kwety bo nie mogłem zasnąć.
Brałaś kwetę tylko na problemy ze snem czy też depresję, lęki?

przez niestety 23 maja 2014, 20:50
Lamo 200mg odstawili mi z dnia na dzień w szpitalu i nic zupełnie się nie zadziało.

Kwetiapine dostałam 2 lata temu na CHAD, którego niewątpliwie nie mam jak orzekł ostatni lekarz. Póżniej brałam właśnie na sen. Rozmowy z lekarzami o bezsenności tak mnie wkurzają, że sama postanowiłam spróbować odstawić.
U lekarza pytam: czy mogę odstawić? - jak pani chce to tak? - jak mam to zrobić? - przestać brać? - tak nagle? - tak. - ale wtedy nie mogę spać. - to wtedy proszę brać...

przez Tańczący z lękami 23 maja 2014, 21:04
niestety, ostatni wers Twojej wypowiedzi bezbłędny :lol:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 23 maja 2014, 21:50
niestety, to z powodu bezsenności byłaś w szpitalu?

przez niestety 24 maja 2014, 09:49
Nie, bezsenność była tylko skutkiem uboczny leków których w ciągu niecałych 2 miesięcy wypróbowali na mnie 9.
3 noc bez ketrelu i nareszcie zasnęłam - i to bardzo szybko. Co prawda przebudzałam się średnio co 2 godziny ale zaraz znowu zasypiałam. Jednak jestem po nocy mocno zmęczona, więc nie wiem czy to efekt odstawienny czy pogoda [duszno okropnie całą noc było i teraz też]

przez elfrid 24 maja 2014, 10:23
niestety, Ja pierwszą noc bez kwetiapiny zasnąłem koło 2. Ale dość szybko od położenia się do łóżka. Też po przebudzeniu jestem zmęczony i nie wiem czy to efekt karbamazepiny czy czegoś innego.

Sortuj wg