KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 11:13
Nad litem od dawna się zastanawiam, gdy nie będę musiał brać SSRI to spróbowałbym litu. Kwetiapinę dalej biorę - 300mg, choć chciałbym zwiększyć do 400. Zobaczymy co dzisiaj lekarz powie. Wróciłem do tradycyjnej wersji, bo na XR nie mogłem spać i - uwaga - na XR zacząłem tyć. Powrót do normalnej kwetiapiny i od razu parę kilogramów mniej.
Marian_Paździoch

przez elfrid 08 kwi 2014, 17:38
Marian_Paździoch, jesteś pewien, że to tycie jest powiązanie z kwetiapiną XR? Przecież w międzyczasie zmieniałeś dodawałeś różne inne leki, typu mianserynę, mirtazapinę itp.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 18:49
Jakiś czas temu odłożyłem mirtazapinę, która w moim przypadku i tak nie dodawała mi ani kilograma i nie zwiększała apetytu. Pozbyłem się jej, wylądowała w kiblu, co by mnie nie kusiło mieszanie lekami. Od tygodnia jestem na zwykłej kwecie i kilogramy same lecą w dół. A na każdym leku apetyt mam ten sam i jem taką samą ilość kcal codziennie. Nie wiem jak to możliwe, ale odsunięcie wersji XR z leczenia spowodowało nagłe znikanie centymetrów w pasie ;) Obecny zestaw leków mi bardzo pasi i nie mam zamiaru niczego zmieniać. Nawet branie benzodiazepin jest zbędne, więc nie ma co narzekać.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 08 kwi 2014, 19:01
Marian_Paździoch, a bierzesz te 300mg zwykłej kwetiapiny na noc, czy dzielisz na dwie dawki?
ps a jak się sprawuje paroksetyna w połączeniu z lamotryginą i kwetiapiną?

przez Weiss 08 kwi 2014, 19:09
elfrid widze, ze nie wytrzymales na topi ;) to ja jestem mistrz haha jestem na setce juz pare dni i czuje sie super :mrgreen: fakt na tych niskich dawkach miotalo mna przez ten miesiac okropnie ale teraz jest spoko, tak mozna zyc.

przez khaleesi 08 kwi 2014, 19:11
Ten lek jest tylko na schizofrenie?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 19:16
elfrid, biorę 300 na noc, od samego początku leczenia. Raz wziąłem z ciekawości 200mg to rano wróciło rozdrażnienie i ogólnie pojęty wkurw. Poza tym 300mg ładnie mnie usypia i nie wybudzam się w nocy. Śpię ok. 8 godzin i budzę się wypoczęty. Paroksetyna ładnie komponuje się z resztą leków, dodaje mi lekkiej motywacji i mogę iść do ludzi bez uczucia stania "za szybą".
khaleesi, ten lek jest stosowany z powodzeniem w ChAD jako stabilizator nastroju. Niektórzy i bez ChAD biorą 200-300mg na depresję, jeśli np. SSRI nie przynoszą efektu terapeutycznego. Ale branie tak wysokich dawek wiąże się z dużymi kosztami, chyba że lekarz jest ugodowy i wpisze Ci ChAD w papiery. Lekarze często tak robią, bo nie uznają faktu, że leki pomagające w różnych zaburzeniach refundowane są np. tylko w schizofrenii. Jak chodzisz prywatnie to o tej diagnozie lewej wiesz tylko Ty i Twój lekarz.
Marian_Paździoch

przez elfrid 08 kwi 2014, 19:21
Marian_Paździoch, czas półtrwania zwykłej kwetiapiny to 8h. masz szczęście, że odczuwasz jej działanie przez cały następny dzień.

-- 08 kwi 2014, 19:21 --

khaleesi, no niestety. ile można brać coś na siłę. uboki po topi niestety nie przechodziły. ale fajnie, że u ciebie zaskoczył

przez khaleesi 08 kwi 2014, 19:22
Marian_Paździoch, w chadzie występuje psychoza? to jest lek który ma działanie Działanie : przeciwpsychotyczne.Wskazania: Ostre i przewlekłe zaburzenia psychiczne, w tym schizofrenia.
Czyli co refundacja jest tylko mając te depresje,chad i schizofrenia a reszte niech sobie płaci pacjent 100 % i nastepny albo zapłaci odpowiednio 70 zł na wizycie prywatnej i wykupi lek bo napisze pacjentowi w karcie że ma tą chorobę psychiczną by było taniej ale czy to nie wychodzi na to samo bo za prywatną wizyte też trzeba płacić :lol:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 19:23
Myślę nad przejściem na 400mg. Wczoraj taką dawkę zażyłem na noc i dzisiaj świetnie się czuję: wyciszony, stonowany. Więc może to 100mg dodatkowe spróbuję brać rano, zobaczymy.
Marian_Paździoch

przez khaleesi 08 kwi 2014, 19:26
Marian_Paździoch, a to nie jest czasem neuroleptyk co można się nabawić dyskinezy :?:
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 19:32
khaleesi, to jeden z najbezpieczniejszych neuroleptyków. Pomijam, że długotrwałe zażywanie może np. negatywnie wpływać na cholesterol, choć nie jest to reguła. Kilka dni temu robiłem badania i wyniki mam wzorcowe. Ale biorę ten lek może jakieś niecałe 4 miesiące, nie pamiętam. Możliwe więc, że za jakiś czas negatywnie wpłynie na któreś z wyników badań krwi.
Mnie kwetiapina nie muli, a poprawia koncentrację i wycisza odpowiednio. Zresztą od zawsze neuroleptyki działały na mnie lepiej niż leki SSRI.
Marian_Paździoch

przez Lusesita Dolores 10 kwi 2014, 19:57
ile kosztuje ketrel na R?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Maggda92 10 kwi 2014, 20:01
Ahma, http://www.doz.pl/leki/p468-Ketrel tu możesz sprawdzić,
Maggda92

Sortuj wg