KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez elfrid 29 mar 2014, 14:03
ilfra888yy8, zależy na co. Na sen powinien zadziałać od razu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ilfra888yy8 29 mar 2014, 14:03
nawet jesli sie bierze 2x25? trzeba czekac nadzialanie?
Ostatnio edytowano 29 mar 2014, 14:13 przez ilfra888yy8, łącznie edytowano 1 raz

przez wieslawpas 29 mar 2014, 20:29
ilfra888yy8, trzeba czekac bo to idzie przez caly uklad trawienny, ketrel to tak po godzinie powienn dzialac.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 01 kwi 2014, 17:34
Od kiedy leczę się kwetiapiną biorę wysokie dawki witamin B6 i C - wyczytałem, że to może niwelować neuroleptykowe zmęczenie, lekko obniżać prolaktynę. Od tygodnia witamin nie biorę i od kilku dni jestem wykończony fizycznie.
Marian_Paździoch

przez xstokrotkax 05 kwi 2014, 21:26
Witam mam pytanie na temat leczenia kwetiapiną, od 4 lat choruję na CHAD od 3 lat jestem na kwetiapinie bywało różnie.. wiadome początki były najgorsze w chwili obecnej od prawie 10 miesięcy uznałam, że będe zażywać połowę dobowej dawki i to tylko na noc jest to 200mg, z różnych przyczyn tak postanowiłam i czuję się znacznie lepiej-chwili obecnej jestem w remisji - ale nie do konca jestem pewna czy dobrze zrobiłam, obawiam się ze moze to źle się skończyć. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Moje drugie pytanie to czy do konca życia będę musiała juz na stałe funkcjonować z ketrelem bądz jakims innym lekiem. Z góry dziękuje za odp.

przez elfrid 05 kwi 2014, 21:40
xstokrotkax, a czemu postanowiłaś zmniejszyć dawkę? ze względu na skutki uboczne?
zawsze możesz wrócić do leku jak coś się złego zacznie dziać. nie jest tak, że musisz go brać dla zasady do końca życia

przez xstokrotkax 05 kwi 2014, 21:48
tak własnie dlatego, czuje się z tym troche źle, ponieważ nie przyznałam się do tego mojemu lekarzowi, który na ostatniej wizycie uznał poprawę i z 400mg zmniejszył mi dawkę do 300mg(100na dzień- 200na noc) i teraz tak sie zastanawiam moze wróce do zaleceń lekarza i będę brać 300mg ale tylko na noc, bo jednak te skutki uboczne w ciągu dnia są uciążliwe. 'Jeśli coś się złego zacznie dziać' -zazwyczaj jest juz za pozno... :(

przez Marian_Paździoch 05 kwi 2014, 23:00
xstokrotkax, wszystko zależy od indywidualnego przebiegu choroby. W moim przypadku 300mg jest w sam raz, niweluje rozdrażnienie i pacyfikuje mnie w wystarczającym stopniu.
Marian_Paździoch

przez xstokrotkax 05 kwi 2014, 23:13
w sumie to masz rację, a 300mg zażywasz tylko na noc? pytam juz tak tylko z ciekowości...

przez elfrid 06 kwi 2014, 07:25
xstokrotkax, zależy na jakie skutki uboczne się skarżysz? Jest kwetiapina o przedłużonym uwalnianiu w postaci Symquel XR 300mg. Wtedy całą dawkę możesz brać na noc. Ale równie dobrze może się okazać, że i 200mg będzie utrzymywać Cię w remisji.
Są pewne sygnały ostrzegawcze na które możesz reagować np zmniejszona potrzeba snu. To fakt, który zawsze możesz obiektywnie stwierdzić.

przez Marian_Paździoch 06 kwi 2014, 09:06
xstokrotkax, tak całość na noc. Tak jak elfrid mówi, jest wersja o przedłużonym uwalnianiu, świetna moim zdaniem, ale dla mnie ma jedną wadę - nie usypia mnie. Wróciłem więc do klasycznej kwetiapiny (Ketileptu) i teraz śpię jak dziecko.
Marian_Paździoch

przez xstokrotkax 06 kwi 2014, 12:37
moje skutki uboczne są dość dziwne niepokój lęk i to w dosyć prostych sytułacjiach życiowych nie dawałam rady go powstrzymać, brałam wtedy doraźnie afoban - który mnie tylko jeszcze bardziej otumaniał niż pomagał.. doszłam do takiego momentu że bez afobanu nie wychodziłam poprostu z domu, a i lęk był tak duży nawet z toaletą miałam problem(w pewnym momęcie myślałam ze mam cos nie tak z pęcherzem, jednak częste wizyty w toalecie były na tle nerwowym) A dłuższy pobyt w jakimś miejscu bez możliwości skorzystania z niej przerażał mnie! Dlatego zrezygonowałam z dziennej dawki i było duużo lepiej. A inne skutki uboczne z którymi się juz pogodziłam to przybranie na wadze, problemy z cerą, kiepski stan włosów i zastanawiam się czy ten lek ma wpływ na hormony?
PS. aa i czasami problemy z pamięcią , myśleniem, koncentracją . Czasami mi się wydaję że zamiast mózgu mam papkę hehe ;)

przez miko84 06 kwi 2014, 12:50
xstokrotkax ten lek może mieć wpływ np. na prolaktynę, która zaburza działanie hormonów płciowych. Twoje skutki uboczne są dość przykre, ale są spotykane przy stosowaniu leków tego typu (wiem, że to nie jest żadne pocieszenie).
miko84

przez xstokrotkax 06 kwi 2014, 12:57
no niestety zachciało mi się chorować;) ma wpływ na prolaktynę tz. ?? kurcze czy jest coś co moze w jakims stopniu zachamować skutki uboczne? czytałam na tym forum, że ktoś zażywa witaminę b6 i c , a może jakieś leki osłonowe by coś wskórały? przepraszam za tyle różnych pytań ale poprostu nie znam się na tym i gubię się w tym wszystkim

Sortuj wg