KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez eurydyka1 21 mar 2014, 20:27
ilfra888yy8, ja biorę 100mg kwetiapiny i zauważyłam, że dd jest większe..ale może to nie ma wpływu, już sama nie wiem gdzie szukać przyczyny :bezradny: w każdym razie setka na pewno nie znosi dd, a 200mg wzięłam raz i nigdy więcej tego nie zrobię...kołatanie serca, zamazany, nierealny obraz rzeczywistości (tak jakby moja codzienna derealka pomnożona przez 10), trudności w złapaniu oddechu..dlatego raczej będę się przerzucać na miansę/mirtę.

przez ilfra888yy8 21 mar 2014, 20:44
a moze tak byc ze z polaczenia tych dwoch mi przejdzie.... citaxin niby tez jest na wychwyt serotoniny...jeszcze teraz mi sie nasililo po ketrelu

przez Marian_Paździoch 21 mar 2014, 22:01
Kwetiapina w większych dawkach może powodować kołatanie serca, obniżenie ciśnienia, zasłabnięcia. Dlatego dawkę zwiększa się stopniowo a lek zażywa leżąc już w łóżku. Polecam wersję XR (o przedłużonym uwalnianiu), zero skutków ubocznych.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ilfra888yy8 22 mar 2014, 08:46
a w jakim czasie sri powinny pomoc na dd...ja juz 6 tyg biore

przez Marian_Paździoch 22 mar 2014, 16:25
U każdego trwa to inaczej. U mnie paroksetyna po 12 tygodniach pokazała swoją potęgę przeciwlękową ;) Citralopram który bierzesz jest słabszy, ale to nie znaczy, że gorszy. Na DD często dostaje się paroksetynę, bo działa najmocniej na lęki z wszystkich SSRI.
Marian_Paździoch

przez ilfra888yy8 22 mar 2014, 17:30
własnie o taka odpowiedz czekalam bo myslalam ze po takim leku z sri mija jakos szybciej......dzieki za odpowiedz

-- 22 mar 2014, 16:31 --

Czyli paroksetyna na dd u cb zadzialala po 12 czy na lęki?

przez Marian_Paździoch 22 mar 2014, 17:54
DD = lęki. Im mniejsze lęki tym mniejsza DD. Paroksetyna już po 5 tygodniach wyraźnie zmniejszyła u mnie poziom derealizacji.
Marian_Paździoch

przez ilfra888yy8 22 mar 2014, 20:29
u mnie chyba depersjonalizacje zmniejszylo z 4 na 5 tydzien,,,,,,,

-- 22 mar 2014, 19:30 --

ale teraz po paru dawkach ketrelu jakby dr zwiekszone.....moze tak byc ?

przez Marian_Paździoch 22 mar 2014, 22:44
Pytanie do zjadaczy wersji XR - nie myśleliście, by brać ją rano? U mnie nie powoduje żadnej senności, a na 2-3 godz po łyknięciu fajnie wycisza.
Marian_Paździoch

przez ilfra888yy8 23 mar 2014, 10:17
Marian Marian_Paździoch, czy moze byc na poczatku brania ketrelu dr zwiekszone .....? Bo widze ze masz juz troche wiedzy na ten temat....:(

przez Marian_Paździoch 23 mar 2014, 11:39
Przy nowym leku wszystkie objawy na początku mogą być nasilone. Ale dawanie neuroleptyku (kwetiapiny) na start w leczeniu derealizacji to leczenie od dupy strony. Leczenie DD zaczyna się od mocnych środków przeciwlękowych. Rozumiem, gdyby Twoja DD była wynikiem psychotycznych objawów, ale jeżeli jest wynikiem lęków to rozpoczynanie leczenia od środków na schizofrenię/manię jest bez sensu. Nigdy nie zrozumiem lekarzy. Pewnie któremuś z jego pacjentów kwietiapina siadła i zmniejszyła DD, to automatycznie daje ją innym. Weź poproś go o paroksetynę, a jak nie da to idziesz do innego lekarza i mówisz mu, że bierzesz 40mg paroksetyny na DD i po sprawie. Jest masa sposobów, jak wyciągnąć od lekarzy konkretny lek i zrobić w ch*ja tych konowałów. Moje leczenie DD też lekarz rozpoczął od citalopramu, ale poza skutkami ubocznymi nie czułem żadnego działania przez 2 miesiące. Dopiero paroksetyna zmniejszała poziom derealizacji. Wiem, że to straszne uczucie, szczególnie na początku, ale to zawsze mija. Mnie najbardziej pomagało bieganie - bieg od 30 minut w górę niwelował uczucie DD do zera.
Marian_Paździoch

przez ilfra888yy8 23 mar 2014, 12:03
u mnie narazie nie jest tak zle....przed 5 tyg po citaxinie byla poprawa ....teraz tez nie jest zle tylko ze mam dziwny obraz jak patrze ....taki zlewajacy....i dlatego tez pytalam czy moze sie nasilis po ketrelu. Dostalam ketrel, bo w wielu przypadkach wykazywal lepsze dzialanie na leki i dd niz ssri,,,,,teraz mnie zalamales ...ja dostalam dd wlasnie po odstawieniu paro :(

przez Marian_Paździoch 23 mar 2014, 12:15
Jeżeli dostałaś DD po odstawieniu paro to wróć do niej. Ketrelu spróbuj nie brać, bo obniżenie dopaminy może dodatkowo pogorszyć Twój nastrój.
Marian_Paździoch

przez elfrid 23 mar 2014, 13:36
Marian_Paździoch napisał(a):Pytanie do zjadaczy wersji XR - nie myśleliście, by brać ją rano? U mnie nie powoduje żadnej senności, a na 2-3 godz po łyknięciu fajnie wycisza.

Też się nad tym zastanawiałem. U mnie również kwetiapina nie działa już nasennie. Ale bardziej chciałem podzielić tą tabletkę (da się) i brać rano i wieczorem po 150mg. Ale jak definitywnie przestałem brać antydepy to już tego uczucia wyciszenia nie ma bo cały czas jestem wyciszony, więc zostawiłem tak jak jest.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg