KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez pppablo 25 lut 2014, 16:46
Witajcie
Moja diagnoza to depresja z zaburzeniami lękowymi. Od ponad miesiąca biorę Trittico w dawce 150 mg przed snem. Lęk się trochę wyciszył ale cały czas non stop myślę, analizuje, wyszukuje sytuacji w których mój lęk może się wybić. A głównie boję się …Schizofrenii. Lekarka i psycholog mi powiedziały, że to nie schizofrenia ale ja doszukuje się w sobie kolejnych objawów (chyba za mocno naczytałem się o tej schizofrenii). No i dziś Pani Psychiatra kazała mi dołączyć Ketrel w dawce 25 mg na noc. Zgooglowałem i już lęk i panika, że to lek właśnie na schizofrenię. Proszę powiedzcie czy ktoś z Was bierze ten lek w podobnych zaburzeniach do moich?
Pozdrawiam

przez miko84 25 lut 2014, 16:53
Poczytaj o ZOK.
miko84

przez pppablo 25 lut 2014, 16:58
no tak, ZOk to chyba ja mam, ale czy tym Ketrelem to się leczy? Bo mega się zestresowałem sytuacją kiedy boję się Schizofrenii i na tym punkcie mam non stop jazdy, a dostaję lęk którym leczy się Schizofrenię.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 25 lut 2014, 17:15
Leczy się ZOKi neuroleptykami.
miko84

przez pppablo 25 lut 2014, 17:30
kurde a na ulotce tego leku tylko że schizofrenia i inne zaburzenia psychotyczne, co wywołało u mnie wręcz paraliż ze strachu.

przez miko84 25 lut 2014, 17:36
Nie bój się, sporo osób to "je" a nie ma schizo.
miko84

przez pppablo 25 lut 2014, 17:55
A czy mozecie mi powiedzieć, czy ten lek ma dużo skutków ubocznych? Ogólnie bardzo ostrożnie podchodzę do takich leków. Dałem sie namówić na Triitico, bo już nie dawałem sobie rady z lękami. A teraz widzę że mam dodać "większy kaliber". Jakiś czas temu brałem krótko Arketis, ale strasznie zniosłem ten lek. Ciężke objawy na poczatku (wyolbrzymiony lęk) i w trakcie brania, ochoty na seks brak, a jak juz do czegoś doszło to albo problem z erekcją albo nie mogłem osiągnąć orgazmu. Podpowiedzcie jak to jest z Ketrelem.

przez miko84 25 lut 2014, 18:30
Nie pytaj mnie o neuroleptyki... Niech się wypowie ktoś kto je bierze. Myślałeś może nad zmianą lekarza? :pirate:
miko84

przez syntex 25 lut 2014, 18:33
@pppablo moje skutki uboczne podczas rocznego brania są następujące:

- spłyca uczucia
- zmniejsza libido do 0
- cały dzień przymulony chodzę i co chwile śpię
- wrażenie spadku IQ o 70%
- ogólnie po tym nic nie cieszy, nawet muzyka
- akatyzja

Może ci to w czymś pomoże, nie bierz jeżeli możesz nie brać, pzdr

przez pppablo 25 lut 2014, 18:35
no co Ty? aż tak źle? to chyba zacisnę zęby i moje problemy będę leczył na razie psychoterapią i Tritiico.

przez Marian_Paździoch 25 lut 2014, 19:15
Moje skutki uboczne na 300mg kwetiapiny:
- poranna suchość w ustach

Tyle.
Wersja XR jest zajebista. Sen jest łagodny, ale bez wybudzeń. Rano pobudka bez najmniejszych problemów. Cały dzień jestem stonowany, nastrój na jednolitym poziomie (czego w działaniu normalnej wersji brakowało). Dalsza recenzja XR za tydzień.
Marian_Paździoch

przez pppablo 25 lut 2014, 19:43
ja już zacząłem sobie tworzyć scenariusze, że może moja diagnoza to jednak schizofrenia, tylko że lekarka widząc to jak boję się schizofrenii, bała mi się to powiedzieć prosto w oczy, więc dała po prostu lęk na schizofrenię. Chociaż ta dawka jest bardzo mała bo 25 mg na dobę

przez miko84 25 lut 2014, 19:52
Jak 25 mg to na pewno nie masz schizofrenii :pirate:
miko84

przez Marian_Paździoch 25 lut 2014, 20:06
25mg to dawka wyłącznie nasenna. Chory na schizo zwykle sam sobie tej diagnozy nie stawia, bo nie wie, że jest schizofrenikiem. To co piszesz bardziej przypomina nerwicę natręctw, ale nie mnie diagnozować, porozmawiaj o tym z lekarzem. Po prostu wmawianie sobie chorób czasami okazuje się NN.
Marian_Paździoch

Sortuj wg