KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez elfrid 21 lut 2014, 18:29
syntex napisał(a):Rano 100mg i 200mg na noc, arypiprazol brałem i nie mogę po tym zasnąć więc odpada, a czym różni się wersja xr (przedłużone uwalnianie) w praktyce od zwykłej? jak to odczuję?

przede wszystkim bierzesz jedną dawkę 300mg na noc - 3,4godziny przed snem. Nie ma porannej dawki, więc nie ma zmulenia i senności w dzień - jeśli już to znikoma. U mnie Symquel XR 300 mg sprawdził się świetnie, odczułem dużą różnicę po przejściu na kwetiapinę w formie o przedłużonym uwalnianiu. Działanie bardziej wyważone i zrównoważone. brainster też chwalił na forum.
Obecnie z kwetiapiną biorę z niewielką dawkę lamotryginy, ale powyższą różnicę odczułem jeszcze przed jej włączeniem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 22:08
Od poniedziałku będę brać wersję XR. Właśnie ciekawiło mnie, jaki czas przed snem brać XR, skoro normalna wersja po 30 minutach ścina mnie z nóg.
Marian_Paździoch

przez Chaotic 22 lut 2014, 13:04
A ja parę dni temu weszłam na dawkę 100/dobę. Jakoś szybko to zwiększanie dawki postepuje :?
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 22 lut 2014, 13:09
Chaotic, przypomnij swoją diagnozę.
Chętnie napisałbym kilka zdań o kwetiapinie, ale ilekroć coś pochwalę, potem się pierdzieli ;)
Marian_Paździoch

przez elfrid 22 lut 2014, 14:19
Marian_Paździoch napisał(a):Chaotic, przypomnij swoją diagnozę.
Chętnie napisałbym kilka zdań o kwetiapinie, ale ilekroć coś pochwalę, potem się pierdzieli ;)

A co się pierdzieli? Może się pierdzieli, bo często zmieniasz antydepresanty? Jak już wjedziesz na stała dawkę wenli, która będzie działać przeciwlękowo, powinno być bez jakichś zmian.
Ja obecnie biorę 300 mg kwetiapiny i 50mg lamotryginy (uboki się zmniejszyły, trochę mnie zmotywowała) i jest pytę jeża :D Żadne sztucznie uspokajające benzo i sztucznie pobudzające antydepy nie powodują takiej równowagi i dobrego nastroju constans. :great: :great: :great:
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 22 lut 2014, 14:40
Nie o to chodzi. Po prostu nie lubię chwalić danego leku, żeby nie zapeszyć :P - chciałem pochwalić kwetiapinę, ale się powstrzymałem z tego właśnie powodu ;)
Jedyne co mogę, to podpisać się pod Twoimi dwoma ostatnimi zdaniami ;)
Na poniedziałek zamówioną mam w aptece wersję XR. Mam nadzieję, że zadziała jak trzeba, bo przy klasycznej wersji mam wrażenie, jakby popołudniu działanie leku słabło. A dzielić dawki na dwie nie mogę, bo najzwyczajniej w świecie po każdej dawce zasypiam.
Kwetiapiny i lamotryginy nie ruszam. 225mg wenli to najlepsza kombinacja dawki+leku, która na mnie działa przeciwlękowo. Za parę dni wskoczę na 150, tydzień później na 225 i na tych trzech lekach w stałej dawce pozostanę - mam nadzieję - jak najdłużej.
Marian_Paździoch

przez Chaotic 22 lut 2014, 21:09
Marian_Paździoch, border
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

przez Marian_Paździoch 23 lut 2014, 18:28
Od jutra łykam wersję XR, zdam relację. Nie wiem dlaczego, ale w przeciągu ostatnich kilku dni gorzej mi się wstaje i śpię po 2 godziny dłużej niż zawsze, mimo że dawki nie zwiększałem.
Marian_Paździoch

przez syntex 23 lut 2014, 19:33
A i jeszcze sahara, wy też tak macie? czasami tak suszy, że o język można zapałki odpalać :P

przez Marian_Paździoch 23 lut 2014, 19:36
Normalka. Pijesz, pijesz i ch*j to daje. Mnie pomaga guma do żucia.
Kwetiapina rzeczywiście mogłaby się sprawdzać w depresjach jednobiegunowych, u osób które nie reagują na SSRI, tylko pytanie, ile kasy musiałaby taka osoba wyłożyć, by kupować nierefundowaną kwetę w dawce 200-300.
Marian_Paździoch

przez syntex 24 lut 2014, 11:19
Zajada Pan już XR, Panie Paździoch?

przez Marian_Paździoch 24 lut 2014, 12:01
Dzisiaj wieczorem łyknę pierwszą tabletkę, karwasz twarz ;) Będę zdawał relacje :)
Marian_Paździoch

przez syntex 24 lut 2014, 12:56
Wywiozą Pana nogami do przodu na Bonifratrów :mrgreen:
Oczywiście żarcik, czekam na relację pzdr. ;)

przez Marian_Paździoch 24 lut 2014, 13:10
tekst z Bonifratrami uwielbiam :D
barsinister, po jakim czasie od łyknięcia tabletki XR pojawia się u Ciebie senność?
Marian_Paździoch

Sortuj wg