KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez depas 12 lut 2014, 15:28
Orientujecie się czy kwetiapina w formie XR jest refundowana do leczenia zwykłej depresji, czy tylko w CHAD?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez barsinister 12 lut 2014, 17:53
żadna z postaci nie jest i długo nie będzie refundowana w depresji, tylko ChAD i schizofrenia
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 13 lut 2014, 04:19
Ale kwetiapina np. Symquel jest przynajmniej oficjalnie zarejestrowana jako leczenie uzupełniające "depresji jednobiegunowej" w politarapii z lekiem przeciwdepresyjnym w dawkach 150mg-300mg. Najtańszy nierefundowany odpowiednik kwetiapiny Ketilept 100mg (60 tabetek) kosztuje 51 zł, czyli porównywalnie z lekami przeciwdepresyjnymi np. z escitalopramem, dużo taniej niż valdoxan, wellbutrin i trochę drożej niż wenlafaksyna - zakładając, że optymalną dawką będzie 200mg/d.

-- 13 lut 2014, 04:41 --

Marian_Paździoch napisał(a):Odpuściłem sobie wczoraj kwetiapinę. Skutek? Co godzinę mam inny nastrój, od mega dołów do radości. Widać jakieś tam działanie stabilizujące jest. Gdy w pełni się rozkręci, zmniejszę lamotryginę albo w ogóle wywalę. I tak próby wątrobowe mam powyżej normy, im mniej leków tym lepiej. Poza tym lamo stępia funkcje poznawcze.

Chyba faktycznie coś w tym jest skończyła się próbka Symquelu XR którą dostałem od lekarza, a zamówienie na doz.pl nie zostało jeszcze dostarczone do apteki. Skutek - brak zażycie kwetiapiny - nocna aktywność (sic). Przynajmniej ogarnąłem mieszkanie, zrobiłem pranie, i ulepiłem pierogi ze szpinakiem na cały tydzień, mniam:D :D :D

-- 13 lut 2014, 04:47 --

Myślę, że po miesiącu brania kwetpiany w dawce 300 mg, mogę pokusić się o pierwszą nieśmiałą i wstępną ocenę. Po części okazała się strzałem w dziesiątkę, świetnie stabilizuje, powoduje równowagę dystans i spokój w myśleniu. Wady - brak mi energii życiowej, inicjatywy, kreatywności. Nie ma to jednak charakteru depresyjnego zmęczenia i ociężałości, nie ma też objawów depresyjnego nastroju - ten utrzymuje się w granicach normy.
PS Jestem ciekawy jak kwetpina spisałaby się na depresję u kolegów-forumowiczów w politerapii z lekiem przeciwpderesyjnym.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 13 lut 2014, 12:08
elfrid, no właśnie wyczytałem gdzieś że jest zarejestrowana w terapii depresji jednobiegunowej, zastanawiałem się więc czy może też być z tego powodu refundowana.
U mnie pomysł dorzucenia kwetiapiny pojawił się z dwóch powodów. Po pierwsze jeszcze przed zmianą wenli na paro zacząłem mieć co raz większe problemy ze snem, wstawanie o 4-5 nad ranem, a bywało że nawet i o 3. Sam sen przerywany i niespokojny, a jednak niewiele go potrzebowałem. No a ostatnio zaliczyłem długi weekend u kolegi i po raz pierwszy od wielu lat spróbowałem dość mocnych i raczej dużo używek i do dziś nie mogę dojść do siebie. Lęki skoczyły w górę, nastrój przeciwnie, sen zupełnie się rozsypał. Teraz właśnie przydałby mi się baklofen, niestety zdążyłem już cały zużyć.
Mam wizytę za 2 tygodnie, nie powiem doktorowi o używkach ale powiem że od dłuższego czasu jest nie tak ze spaniem i zobaczymy co on na to. Dodam że miałem w domu Ketrel 25mg ale mniej niż 3 tabletki zupełnie na mnie nie działały nasennie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 13 lut 2014, 12:34
Jeśli już brać kwetiapinę to 200 mg.

przez depas 13 lut 2014, 12:41
Tak, też wolałbym spróbować wyższej dawki i przekonać się jaki by to dało efekt p-depresyjny ewentualnie. Oczywiście odstawiwszy uprzednio flupentiksol.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 13 lut 2014, 12:46
W każdym razie jedynym lekiem, który bym odradzał to lamotrygina. Objawy grypopodobne, swędzenie, nasilony lęk od pierwszej tabl.

przez depas 13 lut 2014, 13:06
Ten lek mnie akurat nigdy nie interesował, zresztą po co kiedy mam topiramat. Chociaż topi ostatnio płata mi figle, w tym sensie że mam dziwny nawrót początkowego nieprzyjemnego uboku to znaczy drętwienie twarzy, bardzo nieprzyjemna sprawa i nie wiem dlaczego po takim czasie znów tego doświadczam.
Mignęła mi lamotrygina w Twoim podpisie przez moment - w jakim celu ją właściwe dokładałeś?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 13 lut 2014, 13:43
Kwetiapina świetnie mnie stabilizuje, dystansuje, mam poczucie równowagi nastroju i otoczenia. Jednak brak mi energii, inicjatywy. Chciałem dołączyć 10mg paroksetyny, ale w kontakcie tel. lekarka powiedziała żebym najpierw spróbował lamotryginy dla jej działania antydepresyjnego ewentualnie topiramatu (resztki mam w domu) a o LPD mamy pomyśleć na marcowej wizycie.. Ale chyba nie przetrzymam uboków lamo i zostanę na samej kwetiapinie lub dołączę paro/topi. Jakoś lekarka będzie musiała to przeżyć :D . Tym bardziej, że lamo solo się u mnie nie sprawdziła w lecie ubiegłego roku.
W każdym razie podstawą mojego leczenia jest oczywiście kwetiapina. Teraz kwestią wtórną jest lek-dodatek na w/w niedogodności. Czy z grupy stabilizatorów, czy jednak antydepresant.
Uważam, że kwetiapina w dawce 150-300mg może być świetna z aktywizującym antydepresantem. W moim przypadku to każdy antydep (paro, miansa), u Ciebie raczej wenla, sertra niż paro.

przez miko84 13 lut 2014, 13:52
Nie czujesz aktywizującego działania kwetiapiny? Bo działa w pewien sposób noradrenalinowo.
miko84

przez depas 13 lut 2014, 13:54
Przez ten weekendowy wyskok moje sampoczucie nie jest takie jak powinno być i na pewno nie czas na jakieś większe przemeblowanie. Do tej pory wszystko było ok tylko ten nienormalny sen i ogólne nic-mi-się-nie-chcenie (od urodzenia, z przerwami). Mam nadzieję że w ciągu tych 2 tygodni do wizyty dojdę do siebie na tyle żeby wiedzieć już na czym stoję. Jeśli będzie trzeba zasugeruję kwetiapinę nasennie, ale to są koszta... myślę o zwykłym Tisercinie również, chociaż to syf jest.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez barsinister 13 lut 2014, 14:14
elfrid napisał(a):W każdym razie jedynym lekiem, który bym odradzał to lamotrygina. Objawy grypopodobne, swędzenie, nasilony lęk od pierwszej tabl.

nie miałem ani jednego z tych objawów (wchodziłem bardzo powoli, + 25 mg co dwa tygodnie)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 13 lut 2014, 14:47
barsinister, też zacząłem od 25mg. Zobaczymy. W obwodzie mam paroksetynę. Ostatecznie lekarka przeboleje. :D Chyba rozumiesz czemu próbuję coś dołożyć, sam podjąłeś próbę z moklobemidem. Kwetiapina jest świetna (stabilizacja, równowaga,dystans), ale przydałoby się coś co dodaje energii. Najłatwiej byłoby LPD, ale to zawsze sztuczny napęd, co wyraźnie odczuwam przy LPD z każdej grupy.
miko84, kwetiapina mnie nie aktywizuje. barsinister chyba też nie. Pamiętam, że lamotrygina troche aktywizowała kiedy w lecie brałem ją solo. Ale kiepsko stabilizowała.

przez Asmo 13 lut 2014, 16:55
Elfrid widze ze krazysz wokol mojego zestawu:
Obecnie:
200 lamo (od 8 miechow)
75 kwety ( od 1 miecha)
10 paro (od 1 miecha)
I od miesiaca jest istna rewelacja. Opisalem szczegolowo w dziale chad mozna znalesc moje posty.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

Sortuj wg