KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez elfrid 11 lut 2014, 00:52
barsinister, a ile godzin śpisz na dobę?
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 11 lut 2014, 02:42
9-10 godzin dziennie (jest postęp, było 10-11), na XR chcę jeszcze trochę skrócić
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 11 lut 2014, 07:48
Też mogę potwierdzić, że XR jest git. Nie ma tej zamuły i skoków po zażyciu porannej (niższej) i wieczornej (wyższej dawki), przez co ma się poczucie, że lek działa stabilnej. Śpię tyle samo tj. 6-7 godzin. Kwetiapina nie działa na mnie nasennie.
barsinister, 9-10 to dużo. Może jednak jakiś antydepresant w małej dawce by pomógł. Z dwoma stabilizatorami nie powinno być problemu. Tylko LPD środka np. escitalopram, paroksetyna może sertralina. Czyli bez wyraźnego wpływu na napęd jak moklobemid, fluoksetyna, bupropion; bo prawie zawsze pojawi się uczucie destabilizacji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 11 lut 2014, 09:01
Sertraliny się raczej nie poleca ze względu na jej działanie dopaminowe.
miko84

przez elfrid 11 lut 2014, 12:21
Działanie dopaminowe ujawnia się przy max dawkach sertraliny

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

przez miko84 11 lut 2014, 12:30
Nie zawsze.
miko84

przez Marian_Paździoch 11 lut 2014, 15:59
Ja tam sertralinę biorę i cuda się nie dzieją.

barsinister, jak rozumiem, mimo że jest to wersja XR, nadal można po niej spać w nocy? Nie niweluje senności całkowicie? Kuszą mnie Wasze pozytywne opinie, pogadam z lekarzem o tej wersji leku. Jednak zależy mi na tym, by jakiekolwiek działanie nasenne było, bo bez niczego na sen zasypiam o 2 i budzę się o 5 i tyle z mojego snu, a w dzień chodzę jak zombie (a odstawiam mirtazapinę, która usypiała mnie świetnie).
Marian_Paździoch

przez elfrid 11 lut 2014, 18:41
Marian_Paździoch, jest działanie nasenne, ale trzeba brać 4godziny przed snem. Maxymalne stężenie kwetiapiny we krwi podawanej w formie XR to 6 godzin. Bierzesz o 20 idziesz spać koło północy.

-- 11 lut 2014, 18:42 --

miko84 napisał(a):Nie zawsze.

a czujesz u siebie jakieś to dopaminowe działanie sertraliny? Jest jakaś różnica w kontekście innych SSRI?

przez miko84 11 lut 2014, 19:20
Tak czuję, więcej energii, lepsza koncentracja, mniejsza senność, brak spadku libido (jak przy innych SSRI).
miko84

przez elfrid 11 lut 2014, 19:22
miko84, czyli jednak przechodzi Ci ta anhedonia nawet na SSRI?

przez Po prostu maciek 11 lut 2014, 19:26
U mnie ketrel sie całkowicie nie sprawdził. Miałem po nim jakieś dziwne jazdy, wcale mnie nie usypiał na ataki złości tez nie działał. Odrzuciłem go zatem.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez miko84 11 lut 2014, 19:28
Nie bardzo. Energia, koncentracja, brak senności, o libido wspomniałem ale nie jest ono najlepsze, chodziło mi o to, że nie ma aż takiego spadku jak np. na paroksetynie.
miko84

przez elfrid 11 lut 2014, 19:41
miko84, no to lipa. Ja mam przebłyski takiej autentycznej remisji, nie jest idealnie, ale widzę, że na kwetiapinie idzie to w tym dobrym naturalnym kierunku <a nie (hipo)mania-normotymik-(sub)depresja vel.zglebowanie>. Ostatecznie ocenie ten lek po 12tyg, bo leki brane jako stabilizatory nastroju moim zdaniem wymagają więcej czasu i cierpliwości. Wobec tego namawiam Cię, o czym już wiesz, to leków innych niż tymoleptyki; bo jak sam widzisz, mimo max dawek + wytrwałości w braniu, nie odnoszę rezultatów.

przez Marian_Paździoch 11 lut 2014, 23:18
Ja po kwetiapinie też jakoś bardziej naturalnie się czuję, tak jak by momentami wracało "dawne ja". Mniejszy zapał do podróży, które ostatnio są moimi hobby, ale powrót do zajmowania się muzyką, co robiłem przez długi czas, zanim pojawił się problem z zaburzeniami. Pełną ocenę leku wydam za dwa miesiące. W któryś dzień pominąłem dawkę i tego żałuję, pojawiło się coś a'la stan mieszany.
Nie rozpaczam z tego powodu, że jest to neuroleptyk. Skoro SSRI działają tylko przez pewien czas i to głównie na lęki, kwetiapina jest jakimś kompromisem.
Marian_Paździoch

Sortuj wg