KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez elfrid 06 lut 2014, 19:08
miko84, Zbadaj krew po tych 120mg mianseryny. Ryzyko agrunalocytozy przy tak wysokiej dawce jest już całkiem spore.
Kwetiapina wycisza, stabilizuje, a jednocześnie zapobiega (oby, oby) objawom depresji w zakresie nastroju i napędu. I tyle. Ale to bardzo dużo. Stabilny nastrój w sensie równowagi afektu i psychomotoryki to podstawa i cel leczenia CHAD. Także nie ma tu żadnego niezdrowego entuzjazmu (to nie ta grupa leków, to nie modafinil, metylofenidat, po których rozpisuje się o fantastycznym przywróceniu do życia i jego odczuwaniu). Natomiast wyniki badań umożliwiły rejestrację kwetiapiny w leczeniu depresji jednobiegunowej w połączeniu z LPD, jako augmentacja oraz wykorzystując własne właściwości (norkwetiapina, 5HT2). I na to warto zwrócić uwagę osobom, które pomimo licznych kuracji LPD solo i w politerapii nie osiągają zadowalających efektów terapeutycznych.
Także wracając do entuzjazmu, to widzę go raczej po Twojej stronie. Pamiętam Twoje wypowiedzi odnośnie rewelacji połączenia SSRI+mianseryna, bo leki te brane razem miały dawać więcej i działać inaczej niż każdy z osobna. Prawie codziennie i w każdej wiadomości pojawiał się ten motyw. Podobne zachwyty odnośnie tianeptyny czy agomelatyny. A jednak, jak się okazało leki po raz kolejny nie działają.
Nadto czytając i analizując Twoje wypowiedzi sprawiasz wrażenie osoby trochę niestabilnej, rozchwianej, dokładnie analizującej siebie, swoje ciało, wszystkie objawy. Stąd uważam, że leki stabilizujące typu karbamazepina, kw.walproinowy, kwetiapina jako dodatek do LPD są bardzo wskazane.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 06 lut 2014, 20:18
Hmmm, nawet ja w obecnej fazie depresji mimo wszystko staram się odwrócić uwagę od myślenia o leczeniu. Skupiania się na tym, jak czuję się w danym momencie, analizowania siebie, czy dzisiaj jest poprawa w stosunku do tego, jak było kilka dni temu. Nie sprawdzam, czy akurat w tej chwili minęła anhedonia czy pojawiły się objawy OCD i czym są spowodowane, bo może akurat lek jest zły a poprzedni był dobry.
Gdybym robił to wszystko, życie przepłynęłoby mi między palcami. Nawet będąc w marnym stanie wolę robić cokolwiek innego, niż czytanie o receptorach czy zastanawianie się, jaki lek by teraz przetestować. Ciężko zwalać wszystkie objawy zaburzeń na źle działające leki. Bez sensu liczyć na to, że znajdzie się złoty środek na wszystkie objawy i to taki bez skutków ubocznych. Już samo pójście na kompromis w leczeniu jest konieczne, a co dopiero jakakolwiek praca nad sobą, robienie dla siebie czegokolwiek. Bez sensu stwierdzać "o, ten lek jest fajny, bo znosi u mnie anhedonię, ale OCD jak były tak są, trzeba znaleźć coś innego".
Nie lubię terapeutów, ale w miesiącach gdy moja anhedonia sięgnęła zenitu, dostałem od psycholożki zjebę, że tak narzekam na odejście od swoich hobby i brak radości z nich, a nawet choć raz nie spróbuję porządnie, czy aby na pewno jest tak jak uważam. Jedyna dobra rada jaką od psychoterapeutów usłyszałem. Zacząłem próbować, raz jeden, drugi (lipa, nadal to samo), aż za piętnastym czy dwudziestym jakaś przyjemność z działania się pojawiła. Może wynikała też odwrócenia uwagi od rozmyślania na temat leków i leczenia, wtedy psychika się trochę odciążyła od nawału zamartwiania. W każdym razie - jeśli ktoś nie jest np. w głębokim chadowskim, wegetatywnym dole (który wysysa z człowieka ostatnie siły do podniesienia nogi z łóżka, a myśli skupiają się wokół śmierci) może zacząć robić COKOLWIEK, niż analizować siebie i obserwować reakcję na leki. Nie walę tu rad typu "weź się do roboty to przestaniesz myśleć o głupotach", ale zdawanie się wyłącznie na farmakologie jak widać nie zawsze skutkuje, ba - może pogłębiać niechciany stan.
Marian_Paździoch

przez miko84 07 lut 2014, 09:44
elfrid badałem krew i wszystko jest idealnie. Tobie też radzę badać krew na kwetiapinie.

Po kolegach widzę, że po prostu idziecie na kompromis. No cóż, Wasza decyzja. Ja mam swoje życie, a farmakologia to moja pasja, ja to po prostu lubię :) Tak czy owak, zdrowia życzę :)
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 07 lut 2014, 18:27
miko84, ale jaki kompromis?
PS Farmakologia to Twoja pasja, ale w teorii czy praktyce? :shock: Chyba nikt nie bierze leków dla zabawy.

przez miko84 07 lut 2014, 18:33
Nie leki stricte tylko ich działanie, te wszystkie receptory i inne bajery :) Leki biorę bo muszę, bez nich czuję się gorzej. Próbowałem odstawiać różne leki i nawet te parszywe SSRI pozwalają lepiej funkcjonować.
miko84

przez elfrid 07 lut 2014, 19:03
miko84, git. Ja też lubię sobie czasem poczytać. Nie tyle o receptorach, bardziej o charakterystyce zastosowania poszczególnych leków, efektach, badaniach porównawczych. Ale to raczej wynika z faktu, że sam je biorę. Ostatnio pochyliłem się nad neuroleptykami.
W każdym razie, grunt żeby nie kręcić się w kółko w braniu leków. Po tylu nieudanych kuracjach antydepresantami, powinieneś otworzyć się na leki z innych grup. Kiedyś z kolei byłeś strasznym przeciwnikiem politerapii. Ale to Twoja decyzja, a właściwie powinna być Twojego lekarza.

przez macieywwa 08 lut 2014, 13:27
Przez ostatnie piec dni zdychałem,totalne zwarzywienie..nie bylem w stanie nic mądrego napisać.
A dziś od rana czuje sie nawet znośnie,pomijajac 1.5h zaraz po przebudzeniu nie wiem czy to zasługa kwetiapiny która biorę od 22stycznia czy możne powrót do dawki 150wenli..
Ostatnio edytowano 08 lut 2014, 13:30 przez macieywwa, łącznie edytowano 1 raz
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Marian_Paździoch 08 lut 2014, 13:28
Bałem się, że mirta z połączeniu z kwetiapiną uśpią mnie na pół dnia. Na szczęście budzę się po 8 godzinach i bez większych problemów mogę podnieść się z łóżka.
Marian_Paździoch

przez barsinister 08 lut 2014, 18:30
zazdroszczę, na mircie i kwetiapinie spałem 12-13 godzin dziennie
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez hooain 10 lut 2014, 16:42
po totalnym ścięciu i autodiagnozie z derealem odstawiam ketrel. po wizycie jestem, wyszłam z receptą na nową panienke, która przepieści umysł: karbamazepina. adieu
ତ୍କୃ

przez slow_down 10 lut 2014, 17:33
Dostałeś karbamazepinę na derealizację? Jeszcze się z tym nie spotkałem, a sam męczyłem się z derealizacją około roku, powoli mija.
slow_down

przez hooain 10 lut 2014, 17:45
slow_down, kwete brałam ponownie po odstawce na rosnącą maniakalność, mieszkanke normalnych uboków z derealem dostałam po powrocie do niej, więc główny problem nie siedzi w tym. neurotop włączony został na standard z wahaniami nastroju. dereal/deperso nie lecze, bo nie odczuwam, chociaż podobno doświadczam. tego stanu kurevsko nie rozumiem
ତ୍କୃ

przez slow_down 10 lut 2014, 20:19
Ja też nie rozumiem, ale jestem do niego przyzwyczajony od jakiegoś roku.
slow_down

przez barsinister 10 lut 2014, 22:34
wersja XR jest w pytkę, łatwiej się wstaje, ładne wyrównane działanie, poleca się
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Sortuj wg