KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Marian_Paździoch 04 lut 2014, 12:51
eurydyka1, na 200mg. Przypuszczam że na 300 byłoby jeszcze lepiej. Wcześniej próbowałem różnych kombinacji, brałem citalopram, perazynę, paroksetynę, trazodon, wenlafaksynę, mianserynę, mirtazapinę, amitryptylinę i jeszcze kilka innych leków. Najlepiej zadział mix miansa+sertralina, to był punkt zwrotny, ale kwetiapina derealkę zniszczyła niemal do zera.
Marian_Paździoch

Odp: Re: KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketip

przez eurydyka1 04 lut 2014, 13:04
Marian_Paździoch napisał(a):eurydyka1, na 200mg. Przypuszczam że na 300 byłoby jeszcze lepiej. Wcześniej próbowałem różnych kombinacji, brałem citalopram, perazynę, paroksetynę, trazodon, wenlafaksynę, mianserynę, mirtazapinę, amitryptylinę i jeszcze kilka innych leków. Najlepiej zadział mix miansa+sertralina, to był punkt zwrotny, ale kwetiapina derealkę zniszczyła niemal do zera.

Dzieki za odpowiedz, bede probowac przekonac psychiatre do zmiany taktyki w moim leczeniu (wreszcie...), bo na wenli zapadam sie w coraz wiekszy dol i dd...dzis zaczynam brac setke ketrelu, przepisala mi to niby na sen (bo ani 25, ani 50 nic mi nie dawalo, na 75 mg czasem na pare godzin zasypiam, ale chcialabym wreszcie przespac cala noc...), ale mam rowniez nadzieje na dzialanie chociaz troche niwelujace dd..moze zaryzykuje i sprobuje sama 200mg, no zobacze...wenle najchetniej bym wrzucila do wc, ale boje sie ze byloby jeszcze gorzej (jeszcze?!?). No nic, dzieki.
Dzis zasnelam po 4, pospalam do 8, rewelaaacja :/

przez Marian_Paździoch 04 lut 2014, 14:24
Duże dawki kwetiapiny będą Cię kosztować. Refundacja jest tylko w ChAD i schizofrenii.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Chaotic 04 lut 2014, 19:06
elfrid napisał(a):A na co ta kwetiapina? I czemu doraźnie?

Dostałam na razie w razie niepokoju i bezsenności i na lęki,, które ostatnio znów wróciły. Ale mam póki co najmniejszą dawkę.
Tez wspomniałam o depersonalizacji i wtedy to dostałam
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

przez elfrid 04 lut 2014, 19:31
Chaotic, Może warto spróbować wyższych dawek. Od 150mg kwetiapina ma działać przeciwdepresyjnie jako leczenie wspomagające do antydepresantów.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Chaotic 04 lut 2014, 19:41
elfrid, Ja nie lekarz wiec wpływu na dawki nie mam ;) A poza tym odstawiono mi niedawno antydepresanty i chciałabym odstawienia za jakiś czas wszystkich leków całkowicie ;)
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

przez Marian_Paździoch 04 lut 2014, 20:00
Odpuściłem sobie wczoraj kwetiapinę. Skutek? Co godzinę mam inny nastrój, od mega dołów do radości. Widać jakieś tam działanie stabilizujące jest. Gdy w pełni się rozkręci, zmniejszę lamotryginę albo w ogóle wywalę. I tak próby wątrobowe mam powyżej normy, im mniej leków tym lepiej. Poza tym lamo stępia funkcje poznawcze.
Marian_Paździoch

przez barsinister 04 lut 2014, 20:12
po 4 dniach na wersji XR sen wyraźnie mniej głęboki, niestety z wybudzaniem się, za to zasypianie bezbolesne
fizycznie bez większych zmian, z oceną działania na psychikę i koncentrację się na razie wstrzymam
tragedii nie ma
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Marian_Paździoch 04 lut 2014, 20:25
Skoro XR nie ścina z nóg, trza będzie się na niego przerzucić, o ile zwiększę dawkę.
Marian_Paździoch

przez elfrid 04 lut 2014, 21:16
Mogę tylko potwierdzić, że kwetiapina w formie o przedłużonym uwalnianiu zmniejsza skutki uboczne - w szczególności nie odczuwa się działania sedatywnego i cholinergicznego. Równie dobrze jedną dawkę dobową można by brać rano.

przez Tańczący z lękami 05 lut 2014, 15:37
zastanawiam się jaka dawka kwety odpowiada 15mg mirty, jeśli chodzi o działanie antydepresyjne i nasenne?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 05 lut 2014, 17:35
Nasennie - wystarczy 25mg. Antydepresyjnie, podejrzewam że już 50mg lub nieco wyżej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 05 lut 2014, 18:05
dzięki depas, sytuacja u mnie wygląda tak, że lamo zwiększyć nie mogę, mimo że pomaga, bo trochę mnie ten lek uczula. Mirta nie uspokaja mnie tak, jakbym sobie tego życzył więc z braku laku chyba wejdę w kwetę prędzej czy później. Chcę, żeby to cholerstwo wyrównało sen, obniżyło kortyzol, zniwelowało napięcie i pobudzenie, słowem, żeby wzięło ten irracjonalny stres, do którego teoretycznie nie ma podstaw.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 05 lut 2014, 18:41
Tańczący z lękami, przeciwdepresyjne 150-300mg, stabilizująco w zależności od stanu 200-800mg.
Jeśli nadal masz problemy ze snem, odczuwasz napięcie i lęk; to Twój zestaw chyba się nie sprawdza?

Sortuj wg