KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez macieywwa 01 lut 2014, 14:23
elfrid napisał(a):macieywwa, A poza kwetiapiną zażywasz coś jeszcze?

tak,od pazdziernika lamo 100,wenla obecnie 75 bylo 150 tak sie zastanawiam czy jednak nie powinienem wrocic na 150..ogulnie jestem bardzo cierpliwym człowiekiem jednak bywaja chwile kiedy moja cierpliwosc jest wystawiona na ciężka próbę.
Czekam cierpliwie aż kwetiapina sie rozkręci, bo cóż mi pozostało...w tym momencie juz tylko szpital..
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez elfrid 01 lut 2014, 14:52
macieywwa, ale co obecnie Ci dolega? Objawy depresji? Masz zdiagnozowanie CHAD?
pregabalina, wenlafaksyna

przez macieywwa 01 lut 2014, 15:02
elfrid, Niestety mam diagnoze...chad mieszany, obecnie epizod depresji umiarkowany..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 01 lut 2014, 15:07
macieywwa, ja bym poza kwetiapiną podniósł wenlafaksynę. przynajmniej na trochę. w połączeniu z lamotryginą i kwetipiną raczej nic się nie wydarzy.
Sam staram się zrezygnować z antydepresantów. Ale prędzej czy później przychodzi fizyczne zmęczenie i psychiczne wyczerpanie i sięgam po paroksetyne. Co dziwnie nawet ten sedatywny SSRI dodaje mi energii i motywacji.
Są teorię, że antydepresanty są nieskuteczne w depresji w przebiegu CHAD. Jednak większość piśmiennictwa twierdzi (co zdaje się potwierdzać parktyka), że antydepresanty w depresji dwubiegunowej mogą przynieść szybką ulgę i poprawę, jednak kosztem ryzyka zmiany fazy (kiedy brak stabilizatorów) i pogorszeniem rokowań w przyszłości.

przez macieywwa 01 lut 2014, 15:40
elfrid, we wtorek mam wizyte u P,zaproponuje abyśmy jednak wrócili do wenli 150..wlasnie po obniżeniu dawki na 75 i dodaniu kwetiapiny zaczęły sie te huśtawki.Moim prowadzącym lekarzem jest dosc mloda kobieta ok 40tki wydaje sie byc bardzo oczytana i doświadczona we wszystkich nowościach o leczeniu chad,jak powiedziałem jej ze inny lekarz przepisał mi Absenor..tylko pokiwała glowa i odpowiedziała ze tym szajsem leczono chad w latach 80tych i abym lek wyrzucił do kibla ewentualnie zaniósł do apteki w celu utylizacji.
Jednak patrząc z perspektywy czasu,dzisiaj czuje sie dużo lepiej niz np.na początku stycznia..

przez elfrid 01 lut 2014, 15:55
macieywwa, bez wpadania w skrajności w skrajność. Kwas walproinowy podobno jest dość skuteczny, zwłaszcza w stanach podwyższonego nastroju. Przy epizodach mieszanych, gdzie dominuje dysforia i agresja zalecane są sedatywne stabilizatory, a nie np. lamotrygina. Oczywiście farmakologia poszła do przodu, są nowe leki ze wskazaniami w CHAD. Jednak CHAD CHADowi nie równy i w stanach mieszanych, lub przy częstej zmianie faz - w badaniach - większą skutecznością cieszą się starsze leki np. karbamazepina. Neuroleptyki (np. olanzapina, arypiprazol) i lit są z kolei wskazane w tzw. czystym CHADzie, gdzie w manii dominuje przede wszystkim euforia.

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 16:12
Moje "szczęście w nieszczęściu" (tak to ujmę) polega na tym, że w moim ChADzie dominują dołki, więc nie ma potrzeby mocnego pacyfikowania mnie. Przy branej od pół roku lamotryginie i od niedawna zażywanej kwetiapiny, mogę spokojnie stosować dwa antydepresanty, bez żadnego zagrożenia zmianą fazy.
Póki co kwetiapinę sobie chwalę. Jedyny skutek uboczny to poranny puls na poziomie 110, cóż. Propranolol daje radę (na szczęście mogę go stosować, bo nie mam niskiego ciśnienia). Cieszy mnie fakt, że po trochę ponad tygodniu zażywania, nie mam problemu z wstaniem z łóżka po 7 godzinach snu.
Marian_Paździoch

przez macieywwa 01 lut 2014, 16:33
elfrid, zaimponowałeś mi swoja wiedza...
byc moze absenor kazała mi zutylizować ze względu ze ja po prostu nie mam podwyższonego nastroju. i nie jest to lek dla mnie.Wiesz, każdy lekarz ma swoja filozofie leczenia a moj ma własnie taka a nie inna mojego przypadku a swoja droga chyba mi wspominała własnie o karbamazepinie.
.Twoj post uspokoil mnie troche na temat litu..nie pamiętam juz kiedy bylem w euforycznym stanie..balem sie ze jak pójdę do szpitala wlasnie tym lekiem będą próbowali mnie leczyc..

przez elfrid 01 lut 2014, 16:41
macieywwa, eee tam, nikt nie leczy nikogo na siłę. To, że idziesz do szpitala psychiatrycznego, nie oznacza, że nie musisz wyrazić zgody na leczenie (chyba, że jesteś ubezwłasnowolniony częściowo lub całkowicie, bądź zostałeś przyjęty bez zgody, ponieważ Twój stan zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu albo życiu i zdrowiu innych). Lekarze też wolą przepisać lek, do którego pacjent ma pozytywne nastawienie, bo to oznacza lepszą współpracę.

przez barsinister 01 lut 2014, 18:56
Marian_Paździoch napisał(a):barsinister, skutki uboczne XR są takie same jak zwykłej kwetiapiny, sądząc po ulotce z linka. Ciekaw tylko jestem czy są mniej nasilone.

Jeśli chodzi o charakterystykę leczniczą to są oczywiście identyczne, XR nie ma nic do rzeczy, po prostu zaktualizowano rozpiskę skutków ubocznych - porównaj sobie ten Symquel http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/IB/ ... -clean.pdf z Pinexetem http://leki.urpl.gov.pl/files/PINEXET_25.pdf (Pinexet ma starszą wersję tej rozpiski)

W skutkach ubocznych występujących bardzo często (czyli u więcej niż 1 pacjenta na 10) masz teraz rzeczy na które się skarżyłem - cholesterol i trójglicerydy oraz ciężkie objawy odstawienne
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez macieywwa 01 lut 2014, 22:31
dzisiejszy wieczór mogę smialo zaliczyć do jednego z najlepszych od trzech miesięcy pod względem samopoczucia..cos jednak ruszyło sie po dodaniu ketrelu..brak derealizacji,trzeźwy i czysty umysl i co najdziwniejsze nienaturalne pobudzenie,klucha w gardle..jakbym wciągnął konkretna kreskę kolumbijskiego towaru..czekam na rozwoj sytuacji bo jakos na spanie zupełnie sie nie zanosi :zonk:

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 22:53
U nie kwetiapina też zniosła derealizację całkowicie. Żaden inny lek tego nie zrobił, a próbowałem już wielu.
Marian_Paździoch

przez INTEL 1 01 lut 2014, 23:11
macieywwa napisał(a):dzisiejszy wieczór mogę smialo zaliczyć do jednego z najlepszych od trzech miesięcy pod względem samopoczucia..cos jednak ruszyło sie po dodaniu ketrelu..brak derealizacji,trzeźwy i czysty umysl i co najdziwniejsze nienaturalne pobudzenie,klucha w gardle..jakbym wciągnął konkretna kreskę kolumbijskiego towaru..czekam na rozwoj sytuacji bo jakos na spanie zupełnie sie nie zanosi :zonk:

Martwi mnie klucha w gardle. Mogę śmiało powiedzieć że to był pierwszy tak zdecydowany objaw od ktorego wszystko się zaczęło...Potem to już była lawina
...nie mam podpisu...

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 23:57
Moje kochane zaburzenia też zaczęły się od kluchy, ucisku w klatce a skończyły na ChADzie :lol: Nie no, a tak poważnie, to jest to objaw jak każdy inny ;)
Marian_Paździoch

Sortuj wg