MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy memantyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
0
Brak głosów

Nie
1
100%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez miko84 15 lut 2014, 10:14
Coś te leki przeciwdepresyjne działające na NMDA są zarzucane. Chyba jednak skutki uboczne lub działanie nie są takie dobre. Np. AstraZeneca zarzuciła w 2013 roku prace nad Laniceminą właśnie ze względów skutków ubocznych, braku wystarczającej skuteczności.
miko84

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Vizir 15 lut 2014, 16:18
miko84 napisał(a):Coś te leki przeciwdepresyjne działające na NMDA są zarzucane. Chyba jednak skutki uboczne lub działanie nie są takie dobre. Np. AstraZeneca zarzuciła w 2013 roku prace nad Laniceminą właśnie ze względów skutków ubocznych, braku wystarczającej skuteczności.

AstraZenca, Lanicemina, ZencaAstra, Lanicemina - miko , halo :D obudź się z tego amoku XD wiemy że wiązałeś nadzieje z tym lekiem w swojej sprawie, ale niestety, musisz jakoś żyć po ogłoszeniu tej druzgocącej wiadomośći :D

Ponad to nie wiem czy zarejestrowałeś ostatni breaking-news o którym byłem uprzejmy napisać , że antagoniści NMDA w posiadaniu których obecnie znajduje się cywilizacja ludzka, która może awansuje z 0 poziomu rozwoju wg. skali Kardaszewa podczas gdy chociaż jedna osoba z tego forum będzie jeszcze żyła, mają działanie depresjogenne !!! Ludzie, którzy mieli okazje je zażywać - albo nie czuli różnicy w kwestii zaburzeń depresyjnych, bądź czuli obniżenie nastroju i nasilenie depresji - oczywiście to tylko subiektywne relacje.

Kalebx3 napisał(a): I w owej blogosławionej chwili pomysłałem sam sobie " Jezu , chyba tak zajebiście cudnie to będę sie czuł przed smiercią tylko " , a i fajna instrumentariuszka się tam kręciła to też sobie pomyśląłem ,żeby ja tutaj właśnie i zaraz poderwać , umówic się ,,, bo to wszystko przecież takie dziecinnie proste jak w przedszkolu , nawet nie ma się co zastanawiać> .Ów stan pamiętam bardzo szybko minął , więc nie były to żadne opoidy , raczej jakiś ogłupiacz przedoperacyjny.Kumacie co to moglo być?,,, chyba nie relanium :lol:

Marek 1977 napisał(a):Ketamina
Szybko działający środek znieczulający ogólnie, będący pochodną fencyklidyny, substancji należącej do grupy środków psychodysleptycznych, określanych również jako halucynogeny. Mechanizm działania nie jest w pełni wyjaśniony. Ketamina jest antagonistą receptorów muskarynowych w OUN, niekompetycyjnym antagonistą receptorów NMDA pobudzanych przez L-glutaminian, jak również oddziałuje z receptorami opioidowymi m, oraz s.

The biology of obsessive–compulsive disorder primarily involves[vague] the brain regions of the striatum, the orbitofrontal cortex and the cingulate cortex. People with OCD evince increased grey matter volumes in bilateral lenticular nuclei, extending to the caudate nuclei, while decreased grey matter volumes in bilateral dorsal medial frontal/anterior cingulate gyri.[1][2] These findings contrast with those in people with other anxiety disorders, who evince decreased (rather than increased) grey matter volumes in bilateral lenticular / caudate nuclei, while also decreased grey matter volumes in bilateral dorsal medial frontal/anterior cingulate gyri.[2] OCD involves several different receptors, mostly H2, M4, NK1, NMDA, and non-NMDA glutamate receptors.[3] The receptors 5-HT1D, 5-HT2C, and the μ opioid receptor exert a secondary effect.[clarification needed] The H2, M4, NK1, and non-NMDA glutamate receptors are active in the striatum, whereas the NMDA receptors are active in the cingulate cortex.
The activity of certain receptors is positively correlated to the severity of OCD, whereas the activity of certain other receptors is negatively correlated to the severity of OCD. Activity of the histamine receptor (H2); the Muscarinic acetylcholine receptor(M4); the Tachykinin receptor (NK1); and non-NMDA glutamate receptors are positively correlated with symptom severity in OCD. Associations for which activity is negatively correlated with severity include the NMDA receptor (NMDA); the Mu opioid receptor (μ opioid); and two types of 5-HT receptors (5-HT1D and 5-HT2C). The central dysfunction[clarification needed] of OCD may involve the receptors nk1, non-NMDA glutamate receptors, and NMDA, whereas the other receptors could simply exert secondary modulatory effects.

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez sylvek 17 lut 2014, 14:18
Vizir, sporo rzeczy ale nic nielegalnego, m.in niektóre tryptaminy (4-aco-dmt, 5-meo-mipt), fenyloetyloaminy (2c-p, 2c-c) oraz jeden raz NBOMe (25i). Największa zaleta psychodelików jest niewątpliwie indukowanie wyjątkowej plastyczności umysłu która utrzymuje się nawet do 2 tyg po zażyciu. Nie wiem dokładnie jak wygląda twoje OCD ale u mnie to jest tak - zwróce uwagę choćby na jedną rzecz którą "karmi" się moje OCD (mam ROCD a treścią mysli obsesyjnych są też fantazje,) i wtedy zaczyna się ciąg wycięczających psychicznie i fizycznie myśli z których każda ma coraz mniej związku z poprzedniczką. Nawet jeśli siłą woli powstrzymam obsesje to działa to tylko na chwile, czasem nawet nie orientuję się kiedy do nich wracam. Po psychodeliku jest inaczej. Mam niezwykle elastyczny tok myślenia i nawet jeśli pojawi się jakaś obsesja, mogę ją bezproblemowo zatrzymać a co więcej mam mozliwość dostrzeżenia w psychice jej przyczyn co pozwala na jej całkowite wyeliminowanie. Dodatkowo psychodeliki poprawiają uwage (wszystko na co ją zwrócisz staje się dla umysłu bardzo ciekawe), inteligencje i kreatywność. Niestety aby osiągnąc zadowalajce rezulaty potrzebne są duże dawki ("mocno" wg. skali na erowidzie) i musisz mieć odpowiedni S&S bo po 10-20 godzinnym bad tripie (2c-p) będzie gorzej niz przed. Niedawno się o tym przekonałem.

ewidencja też jest, obadaj sobie
http://ajp.psychiatryonline.org/article ... eid=164498 - case report
http://www.maps.org/research/psilo/azproto.html
https://wiki.dmt-nexus.me/w/images/1/1a ... nd_ocd.pdf
http://www.currentpsychiatry.com/articl ... b713c.html

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6210694.stm

gdzieś zagineły mi dwa badania w których koncentrowano się na mechanizmie działania (m.in aktywacja jakiegoś obszaru i upregulacja NMDA zwierających NR2b które są kluczowe dla funkcjonalnej plastycznosci mózgu). Bede w lepszym stanie to je podrzuce i jeszcze coś naskrobie

dodam ze moje OCD wykazuję cechy uzaleznienia behawioralnego. Naltrekson w niskiej dawce oraz levodopa bardzo podkręcały obsesje (po kabergolinie ani MPH tego nie było)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Kalebx3 17 lut 2014, 21:13
Niestety aby osiągnąc zadowalajce rezulaty potrzebne są duże dawki ("mocno" wg. skali na erowidzie) i musisz mieć odpowiedni S&S bo po 10-20 godzinnym bad tripie (2c-p) będzie gorzej niz przed. Niedawno się o tym przekonałem.

O Boniu , Bad tripy , na sama myśl robi sie galareta w gaciach . Ja Ci dziękuję za takie leczenie ,,, bo wiesz to jest wielkie ryzyko czy akurat osiągnmiesz oświecenie , czy wpadniesz w dno piekieł . Mi tam kwasy , ani grzybki do leczenia juz niepotrzebne ,walę w takie przyjemności. Teraz MXE , a potem, Iboga .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Vizir 25 kwi 2014, 21:54
Witam, aktualizacja odnośnie 3miesięcznego testu z memantyną w dawce dobowej 2x10mg 0-0-2 . Ogólnie w kwesti OCD w moim przypadku lek gów..o warty, ale to podobnie jak sertralina 200mg/d , fluwoksamina 200mg/d , moklobemid 750mg/d :P - więc nie ma się co sugerować. Lek za to bardzo zauważalnie (w moim subiektywnym odczuciu w porównaniu do piracetmau i innych nootropowych wynalazków) poprawia , jasność umysłu i automatyczne zaskakiwanie rzeczy, które powinny być wyszukiwane z pamięci na bieżąco bez naszej , ze tak powiem pracy ;) Nie sądze , żeby ludziom z Altzheimerem wiele pomógł, ale zawsze lepiej spróbować niż nie spróbować jeżeli ma się możliwość.

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez devnull 26 kwi 2014, 01:28
HEHE, próbowałem tego leku, pamiętam jak 5 lat temu błagałem psychiatrę by mi go przypisał, no i przypisał mi go, strata czasu.
Też kierowałem się tym, że oddziałuje na NMDA i mnie to nakręciło, niestety bardzo się zawiodłem, wydałem masę kasy na tego
typu eksperymenty, m.in z Pregabaliną, Gabapentyną, Pramipeksolem i wieloma innymi rzeczami które paradoskalnie mogły pomóc, nic nie pomogło,
a nawet niektóre z nich wywołały dziwne skutki uboczne, nie pamiętam już dokładnie jakie, bo na tej przestrzeni lat brałem masę leków i jeśli nie pomogło
to poszło w zapomnienie.

No ale próbujcie, jeśli widzicie w tym nadzieję.

W podpisie mam 4 moich ulubionych leków pod każdym względem, a szukałem rozwiązań na różne sposoby ponad 10 lat,
aktualnie nie ma dla mnie niczego lepszego.

Czekam niecierpliwie co zrobi Lundbeck z Wortioteksyną, która pojawi się w maju tego roku, niestety cena za ten lek jest taka jak za 2g najlepszej kokainy (260$).
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez wisnia80 26 kwi 2014, 10:35
Marek 1977 napisał(a):Jak podaje wiki noopept ma 1000razy większą moc niz piracetam,ponadto oddziałuje na neurotrofiny.

Brałeś piracetam albo noopept ?

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez Vizir 28 kwi 2014, 15:38
zaqzax-3 napisał(a):HEHE, próbowałem tego leku, pamiętam jak 5 lat temu błagałem psychiatrę by mi go przypisał, no i przypisał mi go, strata czasu.
Też kierowałem się tym, że oddziałuje na NMDA i mnie to nakręciło, niestety bardzo się zawiodłem, wydałem masę kasy na tego
typu eksperymenty, m.in z Pregabaliną, Gabapentyną, Pramipeksolem i wieloma innymi rzeczami które paradoskalnie mogły pomóc, nic nie pomogło,
a nawet niektóre z nich wywołały dziwne skutki uboczne, nie pamiętam już dokładnie jakie, bo na tej przestrzeni lat brałem masę leków i jeśli nie pomogło
to poszło w zapomnienie.

No ale próbujcie, jeśli widzicie w tym nadzieję.

W podpisie mam 4 moich ulubionych leków pod każdym względem, a szukałem rozwiązań na różne sposoby ponad 10 lat,
aktualnie nie ma dla mnie niczego lepszego.

Czekam niecierpliwie co zrobi Lundbeck z Wortioteksyną, która pojawi się w maju tego roku, niestety cena za ten lek jest taka jak za 2g najlepszej kokainy (260$).

A na co dokładnie vpierd..sz taką tabetkową paszę ? :D

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez depresja24h 25 gru 2014, 13:40
Czy komus przepisal lekarz memantyne na depresje?

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez hashim 09 cze 2015, 18:25
U mnie ten lek ma skłonność do powodowania dwóch, trzech nocy z minimalną ilością snu, wyczytałem że potrafi stymulować histaminergicznie i zastanawiam się co począć, bo ogólnie sporo energii łape na tym leku i stwierdzam, że to kolejne dobre odkrycie w moim leczeniu, tylko ten sen.

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez zzYxx 10 cze 2015, 21:42
Co ciekawe, pewna osoba pozbyła się objawów negatywnych dzięki niej.
The Walking Dead.

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez hashim 11 cze 2015, 19:49
Mnie się wydaje, że korzystne działanie w przypadku objawów negatywnych jest związane z upregulacją receptorów nikotynowych(kluczowe w objawach negatywnych) przez memantynę. Memantyna niestety (dla mnie) aktywuje przekażnictwo histaminergiczne i mam problemy ze spaniem.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21057059

Psychopharm masz jakąś teorię w tym temacie?

Wypróbuje klonidyne do memantyny, bo memantyna mi pomaga,a klonidyna będzie na spanie.
Jeśli nie zadziała to będe musiał dorzucić mirtazapine do memantyny albo innych antagonistów h1.

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez mariaga 06 sie 2015, 18:26
ja bralam ten lek przez kilka miesiecy... fobia sie uspokoila i przez rok bylo ok, potem znowu musialam do tego wrocic... nie przepadam za tym lekiem, bo jednak swoje w organizmie robi - ebix apteka warszawa polecila mi, jednak z umiarem. I umiar jest najwazniejszy, wole robic przerwy w dawkowaniu - ulotka tutaj: http://aptekagold.pl/ebixa-tabl-10mg-x-56.html chyba ci tego nie powie, ale ja wole robic nawet roczne przerwy, by przy okazji zdrowe komorki sie ogarnely :))

MEMANTYNA (Ebixa,Axura)

przez najs10 27 sie 2016, 15:37
To jak to wkońcu jest z tą memantyną? Poprawia czy pogarsza funkcje poznawcze? Bo zmyliła mnie wypowiedź jednego z użytkowników a mam zamiar ją wypróbować.

sylvek napisał(a):Memantyna, jesli się nie mylę, wykazuje słaby antagonizm NMDA czyli pogorszy szeroko pojętą umiejętność uczenia, pamięć i część funkcji wyższych

Sortuj wg