GABAPENTYNA (Gabagamma,Gabax,Neurontin,Neuran,Symleptic)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
6
75%

Nie
2
25%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

przez Marian_Paździoch 08 sty 2014, 23:23
elfrid, CHAD? Taką oficjalną etykietkę dostałeś? Napisz mi proszę coś na ten temat na PW.
Marian_Paździoch

przez elfrid 09 sty 2014, 13:07
Marian_Paździoch, napisałem
norma_baker, jasne, dajmy lekowi czas, ale miejmy w zanadrzu alternatywę. topiramat podobno jest skuteczny w obniżaniu masy ciała w szczególności po lekach właśnie typu depakine, olanzapina.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 09 sty 2014, 13:15
elfrid, i uważasz że masz CHAD?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 09 sty 2014, 13:17
Sorry, ale jak elfrid ma ChAD to ja jestem terrorystą i idę wysadzić pałac kultury, a funkcję moda oddaję amfce.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 09 sty 2014, 13:19
Dark Passenger napisał(a):Sorry, ale jak elfrid ma ChAD to ja jestem terrorystą i idę wysadzić pałac kultury, a funkcję moda oddaję amfce.

A ja zakonnicą w burdelu :lol: :mrgreen:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marian_Paździoch 09 sty 2014, 15:26
ChAD nie oznacza konieczności występowania manii, w czasie których życie to jedna wielka impreza. Tylko On i jego lekarz znają historię choroby, więc skoro oboje się z tym zgadzają, to tak jest i niech tak zostanie. Tym bardziej, jeśli leczenie w tym kierunku pomoże.
Marian_Paździoch

przez elfrid 09 sty 2014, 17:05
ladywind, Dark Passenger, w podpisie podałem diagnozę pod kątem oceny leku wyłączne - bo forumowicze biorą np. neuroleptyki na stabilizację, psychozę, objawy somatyczne, problemy ze snem. Sama diagnoza nie podlega formowej dyskusji.

-- 09 sty 2014, 17:07 --

Dark Passenger napisał(a):Sorry, ale jak elfrid ma ChAD to ja jestem terrorystą i idę wysadzić pałac kultury, a funkcję moda oddaję amfce.

I tak zrób - oddaj funkcję moderatora komuś innemu. Nie wiedziałem, że tak dobrze się znamy. Ja Cię tu internetowo nie diagnozuję i oczekuję wzajemności w tym zakresie. Zwłaszcza moderator powinien znać pewne granice i standardy na forum psychologicznym.

-- 09 sty 2014, 17:10 --

ladywind napisał(a):elfrid, i uważasz że masz CHAD?

bez komentarza. Nie do mnie należy diagnoza. Swoje zdanie nt. powiedziałem lekarce.

przez Marian_Paździoch 09 sty 2014, 18:43
elfrid, wiesz, byłem tu jakiś czas temu pod innym nickiem. Po pewnym czasie zmieniono mi diagnozę/wpisano nową i też pojawiły się różne komentarze na ten temat. Mam wrażenie, że niektórzy uważają się za specjalistów ds. psychiatrii, bo pod tym kątem "przeczytali cały internet". Inni też popisują się swoją wiedzą na temat działania leków, receptorów itp (co na mnie robi wrażenie - naprawdę) a dzięki temu są w stanie postawić diagnozę na podstawie Twoich postów. Dlatego też nawet nie mam ochoty ujawniać swojej diagnozy i przebiegu leczenia - unikam w ten sposób irytacji podczas komentarzy sypanych pod moją osobą. Dla własnego więc dobra jestem tu Marianem Paździochem i nie traktuję na poważnie żadnego tekstu widniejącego obok mojego nicka.
Nawet osobie, którą znam osobiście i nie przez internet, nie postawiłbym żadnej diagnozy ani nawet nie powiedział niczego typu "masz depresję" - to jest rola tylko i wyłącznie relacji pacjent-lekarz. Jeśli widzisz kogoś depresyjnego, to nie stawiasz mu nawet domyślnej diagnozy, tylko polecasz kontakt ze specjalistą.
To samo tyczy się sposobu leczenia. Ktoś zrobi wielkie oczy, bo jakiś forumowicz ma ChAD a w podpisie trzy antydepresanty. Skoro ma, to znaczy że są one koniecznie i jest to leczenie dostosowane do tego a nie innego pacjenta. Każdy z nas to indywidualny przypadek.
Niektórzy popisują się wielką wiedzą na temat psychiatrii, zapominając o jednej wielkiej i podstawowej zasadzie - w tej dziedzinie medycyny depresję można leczyć lekami na schizofrenię - niech to będzie skrótem myślowym, odzwierciedlającym fakt, do jak różnych diagnoz można podawać zupełnie zaskakujące leki.

Kurcze, czasami mogłoby się wydawać, że to właśnie ludzie po przejściach i leczeniach psychicznych powinni wykazywać trochę choć pokory. Widocznie ten świat zadziwi mnie jeszcze niejednokrotnie.
Marian_Paździoch

przez elfrid 09 sty 2014, 18:54
Marian_Paździoch, Ironią losu jest to, że Ci którzy mają tą olbrzymia wiedzę o mechanizmach działania leków, najczęściej sami się leczą i mają największe problemy z dopasowaniem leków dla siebie.

przez ladywind 09 sty 2014, 19:00
elfrid, niepotrzebnie się tak uniosles

przez Marian_Paździoch 09 sty 2014, 20:03
elfrid, nie wiem jak to określić, może chcą odwrócić uwagę od swoich problemów, bo sobie z nimi nie radzą. Może zajęcie się problemami innych przyniesie im jakąś ulgę. Wiem, że to nieracjonalne, ale próżno by szukać w tym temacie racjonalnego wytłumaczenia takich zachowań.
Marian_Paździoch

przez ladywind 09 sty 2014, 20:07
Marian_Paździoch, czasem lepiej pomóc komuś ,jeśli się nie jest w stanie sobie

przez Lord Kapucyn 09 sty 2014, 22:36
elfrid, Ty po prostu jesteś jaś wędrowniczek po lekach(jak wielu tutaj, których dotyka zjawisko tachyfilaksji farmakologicznej) i jak chorągiewka na wietrze- jak Ci wiatr zawieje. Ale rozumiem Cię, bo sam kiedyś taki byłem. Prześledzić Twoje posty od 4 lat(czyli odkąd jesteś na forum)- to raz piszesz tak, raz inaczej, raz o tym samym leku wypowiadasz się w samych superlatywach, że na Ciebie działał śpiewająco, a za innym razem jedziesz po nim jak po podartej szmacie(jak chociażby było z paroksetyną). Ja miałem kilkanaście diagnoz- w tym takie kwiatki jak ChAD, schizofrenia prosta, osobowość dyssocjalna, borderline- niektóre wykluczające się wzajemnie albo były brane lekko mówiąc z dupy- na co inni specjaliści się pukali w czoło i uśmiechali z politowaniem na fachowość tamtych "specjalistów", którzy popełnili takie bzdurne diagnozy. Zbyt wielką wagę przykładasz do etykietek. Teraz jest moda na ChAD. Widzę, że co druga osoba co tu się leczy od lat i biadoli na forum przychodzi wreszcie po pewnym czasie z wszystko mówiącą i mającą zapewnić optymalne leczenie diagnozą- ChAD. Niestety ta diagnoza okazuje się lekko mówiąc ch... warta. Znałem faceta, któremu zmieniali co rusz diagnozę ze schizofrenii paranoidalnej na ChAD i vice versa przez kilkanaście lat(to to juz w ogóle jakaś groteska mylić ze sobą takie rzeczy). Po 20 latach się okazało, że facet nie miał ani schizofrenii paranoidalnej, ani ChAD.

Mam do Ciebie proste jak drut pytanie- jeśli leczysz się, jak sam to powiedziałeś "od lat" w pzp u jednego psychiatry- to nie uważasz, że jest on łagodnie mówiąc nieuważny(już nie mówię o niekompetencji, bo to nietaktowne, żeby laik zarzucał coś takiego specjaliście), że przez kilka lat nie zauważył on tak poważnego i dającego dość transparentne objawy zaburzenia psychicznego jak ChAD? A jeśli od lat leczyłeś się u kilku lekarzy i to ostatni to stwierdził- to ta diagnoza nawet mimu czasu trwania wizyty i analizy dokumentacji jest dość mocno wątpliwa? Nie odpowiadaj- to pytanie retoryczne.

Ja jak lekarzowi powiedziałem, że mi podejrzewali ChAD to tylko się popukał w głowę i powiedział, że mania(nie mówię o stanie mieszanym) daje charakterystyczne objawy- gonitwa myśli, milion pomysłów na minutę, nieprzespane noce, rozjazdy po kraju, zawierania różnych nowych znajomości, podejmowania różnych ryzykownych działań- np. zapieprzanie w mieście 200km/h, narkotyki, przygodne kontakty seksualne i libido jak u tygrysa bengalskiego. Może lekarz to specjalnie ostentecyjnie przekoloryzował, ale to mniej więcej oddaje istotę sprawy. Ile znasz osobiście osób z ChAD? Chociaż jedną. Ja kilka znam.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 09 sty 2014, 22:41
Dark Passenger,
skoro tu jestes miałbym małe pytanie bo troche jestem w kropce, zauwazylem ze poprawia mi sie po zwiekszeniu paro do dawki leczniczej 20mg i przez to zastanawiam się nad zmianą na ssri który kiedyś najlepiej działał na mnie, na sertraline i nie wiem czy ryzykować czy nie, z czego to wynika ze paro uznawana jest za ssri najbardziej sedatywny a sertralina za aktywizujący? przeciez ten wpływ sertraliny na dopaminę jest dopiero przy wysokich dawkach i to zresztą niewielki
ja potrzebuje ssri aktywizujacego a nie sedatywnego

Sortuj wg