GABAPENTYNA (Gabagamma,Gabax,Neurontin,Neuran,Symleptic)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
6
75%

Nie
2
25%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

przez elfrid 22 lip 2014, 21:39
swistak2112, karbamazepina jak na razie nie powoduje aż takiego wilczego głodu, a bardzo poprawiła mój stan po dodaniu do wenlafaksyny, więc chyba dam sobie spokój z dalszymi zmianami. Nawet jak wpływa na apetyt to chyba nie "psuje" metabolizmu jak między innymi kwetiapina, a to już duży plus.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 23 lip 2014, 14:57
elfrid, jest jeden taki lek, moim zdaniem idealny na Twoje dolegliwości. Nazywa się trittico. Niweluje skutki uboczne SSRI (to słynne nakręcenie), nie powoduje zwiększenia apetytu (u mnie go zmniejsza trochę). Solo pewnie za słabe na depresje, ale w duecie z SSRI widzę potencjał, luz, dystans, poprawę nastroju. Brakuje mi tylko usypiania w stylu mirty/miansy, ale jeśli nie masz problemu ze spaniem to nic tylko brać. Wiem, że kiedyś brałeś ale chyba solo. W duecie to może być strzał w "10" :mrgreen:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 23 lip 2014, 17:45
Tańczący z lękami, brałem z fluoksetyną, bez efektu. Stabilizatory są ok w połączeniu z LPD, ale te ich uboki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abrakadabra xx 26 lip 2014, 01:10
Na mnie to nie działa zbyt dobrze. Nie wiem jak określić to uczucie, coś w stylu ucisku na całe ciało a jednocześnie lekkiego pobudzenia. Wziąłem tylko jedną tabletkę ale uczucie jest tak nieprzyjemne że nie zamierzam czekać aż się rozkręci a może i nie.
abrakadabra xx

przez swistak2112 26 lip 2014, 20:08
elfrid napisał(a):swistak2112, karbamazepina jak na razie nie powoduje aż takiego wilczego głodu, a bardzo poprawiła mój stan po dodaniu do wenlafaksyny, więc chyba dam sobie spokój z dalszymi zmianami. Nawet jak wpływa na apetyt to chyba nie "psuje" metabolizmu jak między innymi kwetiapina, a to już duży plus.

Wadami karbamazepiny są:
- dużę interakcje z innymi lekami (wpływ na cytochrom), czasem reakcje są niebezpieczne
- wyraźny wpływ na podwyższenie prób wątrobowych i obraz krwi (ograniczenie granulocytów)

Z tych względów ten lek u mnie odpada, podobnie jak kwas walproinowy.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez elfrid 26 lip 2014, 23:43
swistak2112, akurat brak jakichkolwiek interakcji pomiędzy karbamazepiną a braną obecnie wenlą, także w tej kwestii nie ma żadnego problemu. Co do wątroby, nie ma nic za darmo, ale nie pije nawet małych ilości, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

przez kalikali1 19 wrz 2014, 11:07
Niech ktoś mi powie kto stosuje gabapentyne,chodzi mi o dawki typu 2X800mg czyli dosyć duże,jaką to ma skuteczność w porównaniu do pregabaliny-droższej i benzo typu alpra...klon?
Jest sens to stosować jako zamiennik benzo czy szkoda siana i wątroby bo słabe gówienko?
Jaki jest najtańszy odpowiednik na ryku tego? Chodzi mi o dawkę 800mg po 100 tabsów?
pozdro. :D

przez Sajkofaak 19 wrz 2014, 23:15
Ktoś z was potrafi porównać ten lek jeśli chodzi o działanie czy jest podobny do lamotryginy i jak ze skutkami ubocznymi w porównaniu z innymi stabilizatorami jakie występują po tym leku?
Choroba Afektywna Dwubiegunowa typ.II

Fluoksetyna 20mg
Lamotrygina 150mg

Bodymax plus

przez depas 20 wrz 2014, 17:39
kalikali1, skuteczność jest zbliżona do Pregabaliny, która jest bardzo droga ale czytałem opinie że przereklamowana. Na początku stosowania działanie może przypominać benzo, w dużych dawkach tym bardziej, ale szybko rośnie tolerancja na ten lek i to benzo-podobne działanie zanika. Jeśli szukasz leku działającego podobnie do benzo, sugerowałbym baclofen, który jest bardzo skuteczny i jednocześnie niedrogi. Używałem go zamiast benzo kilka miesięcy i zdecydowanie polecam.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 20 wrz 2014, 17:41
Sajkofaak, nie jest podobna do lamotryginy, nie wpływa na nastrój i nie stabilizuje go

przez kalikali1 20 wrz 2014, 20:01
Depas
A ja myslałem że na pregaline/gabapentyne tolerka nie skacze,jakby skakałą to ja /cenzura/ takie leki z tolerancją benzodiazepinową stosować dłuższy okres.
Baclofen stosowałem kiedyś i pamiętam że najlepsza byla dawka 25mg brana 2Xdoba.Po przyjęciu dawki 50mg mam nasilone lęki niestety ale te mniejsze dawki dzialają podobnie do benzo ale inaczej,no zobaczymy moze sie skusze na baclofen.

przez depas 21 wrz 2014, 16:53
Ja zaczynałem brać baclofen 3x10mg na dzień, po kilku miesiącach brałem 3x20mg. Takie były wskazania lekarza, w praktyce zdarzało mi się wrzucić na raz i z 80mg w ramach eksperymentów na sobie, ale to już są ilości prawie uniemożliwiające funkcjonowanie, acz całkiem przyjemne. Ale nie o to chodzi, to były sporadyczne przypadki. W normalnych, zaleconych dawkach działał baclofen świetnie, niwelując lęk i rozluźniając fizycznie i psychicznie jak benzo. Moim zdaniem baclo to o wiele lepszy pomysł niż gaba/pregaba. Co do tolerki na gabapentynę to wygląda tak, że bardzo szybko rośnie tolerka na te przyjemne, benzopodobne doznania, jednak właściwe działanie terapeutyczne powinno pozostać bez zmian, czyli stabilizacja nastroju i działanie przeciwlękowe.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez swistak2112 25 wrz 2014, 09:12
Ja po gabapentynie nie miałem żadnych "przyjemnych, benzodiazepinowych doznań". Brałem w dawkach od 800 do 3600 mg. Jest działanie p.lękowe (ale nie na napady lęku lub paniki), w większych dawkach działanie przeciwdysforyczne - ale nie jest to działanie stricte stabilizujące jak np. po lamotryginie czy karbamazepinie. Objawów ubocznych- mi nie daje ŻADNYCH.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez ewa3700 30 wrz 2014, 20:27
...bardzo ciekawych rzeczy się tu dowiedziałam. Nie mam nic do stracenia oprócz pieniędzy. Jeżeli ta gabapentyna choć w 50% zmniejszy mój lęk ciągły, to byłby sukces w moim przypadku. Fajnie, ze ten portal istnieje, dowiedziałam się masę rzeczy jak na kogo co działa. To jest bardzo pomocne.

Sortuj wg