RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

przez Ḍryāgan 11 lut 2016, 22:10
acherontia-styx, no to ukłony, ja nie mogłem się przyzwyczaić. Poza tym jak z myśleniem? Możesz funkcjonować, pracować?
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez acherontia-styx 12 lut 2016, 16:53
Ḍryāgan, si, pracuję normalnie i studiuję ;) tylko ja mam malutką dawkę - o,5 mg ;) na wyższej już było gorzej ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez jakub358 17 lut 2016, 02:14
Cześć!
Mam tylko objawy negatywne schizofrenii - żadnych pozytywnych.
Biorę od ponad 2 tygodni Risperon w dawce 0,5 mg.
Został mi on przepisany w celu ,,aktywizacji". Oto jak działa:

Pierwsza dawka - duże otępienie i zamulenie, jednak pozbycie się wszystkich złych myśli i pobudzona wyobraźnia.
Kolejne dawki - coraz lepiej; koniec zamulenia, działanie naprawdę aktywizujące - przyjemność wstawania z łóżka, brak złych myśli.
Po 8 dniu - nastąpiło załamanie i zacząłem odczuwać spowrotem wszystko to, co przed braniem leku, a nawet gorzej.
Od dnia ósmego, aż do dzisiaj czuję permanentny, bezpodstawny smutek - stan z którego nie potrafię wyjść. A także powróciły objawy negatywne.
Nie wiem, czy taki stan będzie się dalej utrzymywał przy braniu tego leku. W ogóle nie jestem pewien, czy jest on dla mnie dobrym rozwiązaniem.

Mam pytanie, czy warto brać ten lek, bo dzięki niemu zostanie u mnie naprawiony poziom tych wszystkich neuroprzekaźników (u mnie chodzi chyba o krótkotrwałą, do kilku tygodniu, terapie zachowań)?
Czy ten lek po prostu tylko zmniejsza poziom dopaminy i serotoniny i będę czuł się po nim już tylko gorzej? Czy może wróci stan taki, jak przy pierwszych dawkach?
Czy zamiast tego lepiej by było, gdybym brał Sertraline, przepisaną przez innego psychiatrę?
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez on23 13 mar 2016, 19:16
Witam wszystkich

Biorę rispolept w dawce 1 mg od 2 lat

Mam duży nawrót natręctw myśli jeslli chodzi o przeszlosc nie moge isc do przodu bo ciagle bladze po przeszlosci i ludziach ktorzy do nie dawna byli w moim zyciu
Do ilu mógłbym podnieść dawke by poczuć poprawe

Do tego biore. Mobemid 450mg na. Dobe

Prosze o podpiwiedz
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Michaśśś 06 kwi 2016, 07:58
Brałem ten lek po szpitalu i potem matka też cuciła bym go brał.Ale mój fiut całkiem przestał działać jakoś mechanicznie bo ochotę miałem nieziemską.i nawet zwalić konika sobie nie mogłem co lubiłem i teraz też czasem lubię czasem nie mam siły i mi się nie chcę.

przez robercik567 19 kwi 2016, 15:19
Czy ktos ma przepisany ten lek na leki. U mnie dzisiaj po risperidonie slyszalem glosy ten lek wylaczyl moje emocje I wycofal z zycia spolecznego. Kiedys bylem fajnym towarzyskim chlopcem ktory mial talent muzyczny pasje I lubil czytac ksiazki a teraz wszystko to u mnie zaniklo. Przyjmuje dawke 3mg I czuje sie otepialy przez to gowno.

przez Dobro 21 kwi 2016, 12:06
Byłem u psychiatry. Bo ucikełem z domu i miałem próbę samobójczą. Mam lęk gdy idę ulicą i mam wrazenie ze wszyscy mnie obserwują, i trzęsą mi się nogi. W ogole łatwo się stresuje. Psychiatra przepsiał mi Rispolept - po przeczytaniu opinii i skutków ubocznych gdzie ten lek obniża serotonine a gdy ja raczej bym jej potrzebował nawet nie wezmę na próbę tego leku do ust. Wolę się męczyć naturalnie niż farmakologicznie. Bo potem może już nie będzie dało sie tego cofnąć

przez kalikali1 21 kwi 2016, 17:54
Dobro, Jeśli twój lęk jest pokroju psychotycznego czyli podchodzącego pod schizofrenie to jak najbardziej ci rispolept pomoże.Jest to najsilniejszy lek na schizy nowej generacji.
Niestety kij ma dwa końce bo ten lek nasila i to dosyć mocno depresję i anhedonię.Będziesz miał wyjebane jaja po tym w dawce 4-6mg ale kosztem depresji.A jak chcesz mieć jeszcze bardziej wyjebane jaja na życie to dodaj do niego paroksetynę w dużej dawce,efekt gwarantowany :shock:

przez AlexCCC2 21 kwi 2016, 18:54
kalikali1 a jak rozpoznać "normalny" lęk od lęku pokroju psychotycznego?

przez kalikali1 21 kwi 2016, 19:20
Właśnie lęki pokroju fobii społecznej są bardzo podobne do tych schizofrenicznych.Dlatego lekarze dosyć często faszerują fobików społecznych neuroleptykami.Bo nie jest normalne jak idzie grupa młodych osób a ty srasz ze strachu jak masz ich minąć.Ja testowałem pare neuro i żaden mi nie pomógł bo moje lęki podchodzą pod fobie społeczną.
Aha i jeszcze dodam że w fobii społęcznej jest coś takiego jak krytycyzm wobec swoich lęków znaczy to że zdajesz sobie sprawe z tego że to twój mózg tak reaguje a nie obcy ludzie mają na to wpływ.Schizofrenicy nie mają tego i myślą że to wina innych ludzi a nigdy wytworu ich chorej głowy.

przez robercik567 30 kwi 2016, 00:11
Czy ktos mial halucynacje na dawce 3mg Risperidonu? Bo mi sie pojawiaja jakies kropki przed oczami I slysze glosy. I przy ruszaniu oczami Bola mnie oczy I nie docieraja do mnie dzwieki zadne bodzce zewnatrz

przez fobik123 30 kwi 2016, 16:55
Zastanawiam się żeby olanzapine zastąpić rispoleptem.Jak sądzicie warto czy lepiej na olanzapinie zostać?Olanzapinę biorę jako dodatek na moje OCD.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez elo 30 kwi 2016, 17:10
robercik567 napisał(a):Czy ktos mial halucynacje na dawce 3mg Risperidonu?

zero halunow co najwyzej zamazany obraz na 4mg

fobik123 napisał(a):Zastanawiam się żeby olanzapine zastąpić rispoleptem.Jak sądzicie warto czy lepiej na olanzapinie zostać?Olanzapinę biorę jako dodatek na moje OCD.

rispo jako dodatek na ocd sie nie sprawdzil u mnie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez fobik123 01 maja 2016, 16:20
Polecam rispolept jako dodatek do leczenia OCD.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Sortuj wg