RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

przez Marcin 1979 28 cze 2015, 15:56
Cześć Carmel rose ja przez ten lek miałem depresje i przytylem 10kg mam problemy ze snem tzn.kladlem się wcześniej a później poparu godz. Się budzilem i niemoglem juz spac. trochę mnie odrealnil a jeszcze muszę chodzic do pracy , jest ciężko bo mam rodzinę ale myślę że będzie już tylko lepiej

przez khaleesi 23 lip 2015, 18:52
Miałam ten lek zapisany ale bardzo krótko go zażywałam. Skutki uboczne w postaci dziwnych prądów i ruszania się rąk i nogi jak z waty.Musiałam do tego zażywać lek co miał to hamować. Odstawiłam bo nie dość, że nie pomagał mi w natręctwach to jeszcze mi organizm się buntował, prawie chodzić nie mogłam a jeszcze płaciłam 100 % odpłatności. Dla mnie lek SYF :!: :?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez kalikali1 24 lip 2015, 09:13
khaleesi, A jaką dawkę brałaś rispo?Mi dawka 4mg ładnie kosiła natręctwa,ale kosztem akatyzji i anhedoni.Ale nadal uważam ze jeśli chodzi o natręctwa to z neuro polecam rispo i olanzapine.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 24 lip 2015, 12:59
kalikali1, nie pamiętam bo to jakiś rok temu mi to zapisała ale podejrzewam, że ta najmniejsza.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez bmwfan 30 lip 2015, 13:36
Lekarka mi powiedziała, że to silny lek, że niemożliwe, żeby przestał działać(biorę w dawce 2 mg). Ale znów mi się dzieją takie rzeczy jak np. wrażenie imadła ściskającego moją głowę i takie tam, mam urojenia hipochondryczne. Zaproponowała, że można podnieść dawkę o np. 1 mg, ale nie jestem pewien czy zadziała. Czy komuś tak się zdarzyło, że risperidon nagle przestał działać?

przez Vengence 30 lip 2015, 13:55
bmwfan napisał(a):Lekarka mi powiedziała, że to silny lek, że niemożliwe, żeby przestał działać(biorę w dawce 2 mg). Ale znów mi się dzieją takie rzeczy jak np. wrażenie imadła ściskającego moją głowę i takie tam, mam urojenia hipochondryczne. Zaproponowała, że można podnieść dawkę o np. 1 mg, ale nie jestem pewien czy zadziała. Czy komuś tak się zdarzyło, że risperidon nagle przestał działać?

Ty sie tak zle czujesz, a lekarz zaproponowal zwiekszenie dawki, hehe /cenzura/ inteligencja lekarzy mnie normalnie rozbraja, na twoim miejscu zmienilbym ta idiotke na kogos bardziej kompetentnego z tej branzy. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez khaleesi 30 lip 2015, 14:24
Vengence, mnie też zaskakuje wysoka inteligencja tejże psychiatry. bmwfan, odstaw to w cholere i idz do innego lekarza
Mistrz Avatara

przez bmwfan 30 lip 2015, 16:33
No cóż, pod koniec sierpnia idę na Oddział Dzienny, zobaczymy co tam mi powiedzą, w razie gdyby objawy somatyczne były bardzo dokuczliwe mam lorafen 2,5 mg.

przez Malwa 5 21 sie 2015, 17:14
Witam Wszystkich, powiedzcie mi czy Ziperid substancja czynna Risperidon w dawce 2 mg na noc i 0,5 mg rano to duże dawki ? Mam stwierdzoną schizofrenię paranoidalną. Mi Pani doktor powiedziała że to małe dawki wogóle prawie znikome, natomiast ja nadal jestem grubsza i mam podwyższoną prolaktynę.

przez kalikali1 21 sie 2015, 17:40
Malwa 5, 2.5 mg to bardzo mało na schizę,dawki na schizę wynoszą 4-6mg.Być może lekarka chce dojść do tych 4mg.Niestety ale tycie występuje po tym leku,mniejsze niz na olanzapinie ale występuje.Jak dobrze tolerujesz ten lek to go bierz bo jest bardzo dobry na psychozy różne.

przez laden 21 sie 2015, 18:47
Ja mam 3mg przy zaburzeniach paranoidalnych, wiec to raczej malutka dawka jak dla Ciebie.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez Malwa 5 23 sie 2015, 19:14
Dzięki za odpowiedzi, doktorka w sumie to mi zmniejsza dawki gdyż chciałabym zajść w ciążę

przez kalikali1 24 sie 2015, 17:14
Po wypróbowaniu olanzapiny i risperidonu,stwierdzam że rispo jest lepszy na natręctwa.Już 2 mg lepiej działa w moim przypadku na natręctwa niż takie 20mg olanzapiny.

przez bmwfan 24 sie 2015, 17:31
kalikali1 napisał(a):Po wypróbowaniu olanzapiny i risperidonu,stwierdzam że rispo jest lepszy na natręctwa.Już 2 mg lepiej działa w moim przypadku na natręctwa niż takie 20mg olanzapiny.

Spróbuj kwetiapiny, ja będę naciskał swojego doktora na kwetę, olanzapina i rysperydon już sprawdzone w moim przypadku.

Sortuj wg