RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

przez vice versa 09 wrz 2014, 19:11
lonsdale napisał(a):Czy ktoś brał rispolept na myśli natrętne ? Pomogło ?

Biorę Risperidon (Risperon 1mg) na natręctwa. Właściwie został mi przepisany na kompulsje- rozdrapywanie skóry na twarzy i notoryczne zdzieranie strupów, ale sądzę, że pomaga również na natrętne myśli, które się u mnie dość często pojawiają. Zażywam 2 x dziennie rano i po południu po 1 mg. Niestety ciągle ma na mnie działanie nasenne- kleją mi się powieki, z trudem powstrzymuję oczy przed zamykaniem, czuję się tak jakbym obserwowała swoje życie z boku lub we śnie. Ponieważ jestem aktywna zawodowo, powoduje to u mnie zwolnienie tempa pracy.
Myślę, że Risperidon wzmacnia u mnie również działanie antylękowe przy równoczesnym zażywaniu wenlafaksyny.

Ostatnio, ponieważ cierpię również na bezsenność, dawkę popołudniową przełożyłam na noc i śpię po risperidonie jak niemowlę. Nie mam suchości w ustach, dość dobrze wstaję rano.

I zapomniałabym, ostatnio przytyłam kilka kilogramów i po przeanalizowaniu skutków ubocznych zażywanych leków, ustaliłam że sprawcą tegoż jest risperidon.

przez sannannej 29 wrz 2014, 00:08
Od dawna bardzo boję się leków. Kiedy lekarz zapisał mi Rispolept i Asertin, zaczęłam czytać w Internecie o tych lekach i byłam śmiertelnie przerażona, ale podjęłam decyzję, że będę je brać. Teraz jestem przerażona opiniami o tych lekach oraz tym, co się ze mną dzieje :( Nie wiem co robić. Bardzo się boję i nie wiem, czy mam dalej to brać, czy odstawić. Nie chcę już dłużej brać tych leków. Moimi jedynymi problemami było niepanowanie nad emocjami i obsesja na punkcie osoby. Nie mam psychozy. Co robić? Męczyć się z tym dalej czy odstawić? Chyba zwariuję! :cry:

przez Vizir 29 wrz 2014, 20:41
sannannej napisał(a):Od dawna bardzo boję się leków. Kiedy lekarz zapisał mi Rispolept i Asertin, zaczęłam czytać w Internecie o tych lekach i byłam śmiertelnie przerażona, ale podjęłam decyzję, że będę je brać. Teraz jestem przerażona opiniami o tych lekach oraz tym, co się ze mną dzieje :( Nie wiem co robić. Bardzo się boję i nie wiem, czy mam dalej to brać, czy odstawić. Nie chcę już dłużej brać tych leków. Moimi jedynymi problemami było niepanowanie nad emocjami i obsesja na punkcie osoby. Nie mam psychozy. Co robić? Męczyć się z tym dalej czy odstawić? Chyba zwariuję! :cry:

1) co się z tobą dzieje ? ("Teraz jestem przerażona opiniami o tych lekach oraz tym, co się ze mną dzieje")
2) jakie dawki bierzesz ?
3) "... i obsesja na punkcie osoby" - o co chodzi ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goryla Gorillas 01 paź 2014, 15:03
Jak to jest, że risperidon uchodzi za lek aktywizujący, a ludzie mówią, że to silny zamulacz i często powoduje obniżenie nastroju?

przez Vizir 01 paź 2014, 17:29
Goryla Gorillas napisał(a):Jak to jest, że risperidon uchodzi za lek aktywizujący, a ludzie mówią, że to silny zamulacz i często powoduje obniżenie nastroju?

Bo zwykli konsumenci, a nawet część lekarzy myli akatyzję z aktywizacją, ponad to aby zacząć mówić o uchodzeniu czegokolwiek za cokolwiek, trzeba obrać kontekst zakresu dawek o których rozmowa - bo mikrodawki LPP (np. 0,5mg/d) risperidonu mogą wykazywać działanie aktywizujące jak najbardziej przez blokowanie głównie autoreceptorów, nie wykazując dużego działania w stosunku do struktur umiejscowionych w postsynapsie, natomiast różnicowanie LPP pod wzgl. stopnia aktywizacji przy dawkach przeciwpsychotycznych jest zabiegiem podobnym do różnicowania stanu pacjenta pierdolniętego przez pociąg 100km/h i przez autobus 100km/h. Wiadomo , żeby nie poniżać lekarzy psychiatrów i już do reszty i nie sprowadzać ich zawodu do wypisywaczy recept na leczenie objawowe to tam się tworzy "wybory" dla pacjentów, całkiem jak WSI (których jak wiadomo już nie ma) nasze parlamentarne XD Pani psychiatra bedzie siedzieć, kiwać głową "tak , tak" , wybierać spośród niezliczonej ilości "nowocznesych" leków, "mamy wiele wariantów", możesz przełożyć z pkt A do B, z B do A możesz wybrać czy będziesz wyglądał jak nienormalny trząsł się jak galareta , napierdalał 22h/d minetę w powietrze i robił igłe magnetyczną powykręcanymi palcami, czy będziesz ważył 2paki , zdrapywał tłuszcz z włosów i ryja szpachelką, czy wyrosną ci cycki, czy wąsy (te 2 ostatnie to rzeczywiście jakiś wybór w zależności od tego jaka płeć XD). Podsumowując , aktywizować to mogą kilkukrotnie niższe dawki niż stosuje sie do leczenia przeciwpsychotycznego (juz nawet nie wspominam o pierwszej fazie "opanowywania objawów" cokolwiek to znaczy :D ).

przez seaw 13 paź 2014, 12:51
Biorę Rispolept w dawce dziennej 7,5 mg czy może on powodować brak emocji i odczuwania jakichkolwiek uczuć? Czuje się jak robot a biorę go już 3,5 miesiąca.
Klozapol 300 mg docelowo 600 mg

przez Bipolarny 13 paź 2014, 12:57
seaw napisał(a):Biorę Rispolept w dawce dziennej 7,5 mg czy może on powodować brak emocji i odczuwania jakichkolwiek uczuć? Czuje się jak robot a biorę go już 3,5 miesiąca.

Jednym krótkim słowem : TAK Brałem i czułem się tak samo jak zaprogramowany robot :lol:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez seaw 13 paź 2014, 13:04
To nie dobrze bo co to za życie ... :(

Brałem do niego Seronil ale spowodował on powrót objawów psychotycznych więc lekarz odstawił i zwiększył Rispolept.

przez Bipolarny 13 paź 2014, 13:07
seaw napisał(a):To nie dobrze bo co to za życie ... :(

Brałem do niego Seronil ale spowodował on powrót objawów psychotycznych więc lekarz odstawił i zwiększył Rispolept.

Wiesz nauroleptyków jest sporo a większość nowszych o niebo lepsze od rispo jeśli tylko by za działały pogadaj ze swoim sajko :)

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez slow_down 13 paź 2014, 15:03
W moim odczuciu najmniej w emocje i psychomotorykę ingeruje amisulpryd (Solian, Amisan). Właściwie nie czułem, że go brałem. Nie rozumiem, dlaczego lekarza ładują taką ilość leków, które ścinają z nóg. Mnie 0,5mg rispo ścina ostro z nóg. Po amisulprydzie nie czułem najmniejszej senności.
slow_down

przez Bipolarny 13 paź 2014, 15:13
slow_down napisał(a):W moim odczuciu najmniej w emocje i psychomotorykę ingeruje amisulpryd (Solian, Amisan). Właściwie nie czułem, że go brałem. Nie rozumiem, dlaczego lekarza ładują taką ilość leków, które ścinają z nóg. Mnie 0,5mg rispo ścina ostro z nóg. Po amisulprydzie nie czułem najmniejszej senności.

A co lekarzom zależy na człowieku on ma za zadnie wypisać receptę a pacjent niech się martwi :mrgreen: Gdyby tak co drugiego psychiatre nafaszerować jak kaczkę psychotropami to wtedy by się zastanowili co robią z ludźmi i im :mrgreen: Oni tego nie biorą oni tego nie czują :P

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Goryla Gorillas 13 paź 2014, 15:25
nie 0,5mg rispo ścina ostro z nóg.
Bo jesteś słaby :mrgreen: Ja po tej dawce miałem lekką zamułkę tylko. Dlatego ten lek następnym razem brałem już na noc.

przez seaw 13 paź 2014, 15:32
To pomyślcie sobie jak się czuje na 7,5mg.

przez Lusesita Dolores 13 paź 2014, 16:24
seaw, ja /cenzura/ 7,5 mg !!!!
mi wpychali 2 mg i nie mogłam funkcjonowac !!! dobrze ci radze odstaw to i zajmij sie np. modlitwą do Pana, to ci predzej pomoże
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Sortuj wg