RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

Długi czas brania neuroleptyków .

przez clone 27 sie 2011, 10:36
Ja zawsze myślałem, że pernazyna jest mocniejsza od rispoleptu.

przez PanMedialny 28 sie 2011, 15:33
Sam odstawiłeś.. to efekt za szybkiego zmniejszania dawki neuroleptyków.. a zarazem długotrwałego ich przyjmowania - dyskinezy późne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskineza_p%C3%B3%C5%BAna

Ale pocieszające jest, że jak wrócisz do zalecanej dawki, to wszystko minie.. ;-)

przez malwina77 29 sie 2011, 13:20
Ja biorę neuroleptyki już od ponad dziesięciu lat i mam po nich dyskinezy późne, na które przepisał mi neurolog Klozapol. Sporo pomaga, ale nadal mam drżące ręce i rzucam głową :(
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PanMedialny 31 sie 2011, 00:02
Malwina, opisz proszę kiedy u Ciebie wystąpiły? Odstawiłaś jakiś lek, zmniejszyłaś dawkę..?

przez malwina77 31 sie 2011, 06:48
Dyskinezy wystąpiły po około pięciu latach. Nie zmniejszałam dawek, bo musiałam wtedy brać wysokie. Lekarz myślał, ze na te mimowolne ruchy pomoże zmiana neuroleptyku, ale było tylko gorzej. Wreszcie przepisał mi Klozapol, który trochę na dyskinezy pomaga.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

RISPOLEPT (Risperidon)

przez hooain 31 sie 2011, 12:15
Psychiatra przepisał mi rispolept (roztwór) 1mg/ml. Sporo naczytałam się o tym, że rispolept to wyjątkowy szajs, który cytuję: "pozbawia osobowości i robi z człowieka bezwolną istotę, takie zombie." No i stało się, podobny szajs mam teraz w portach, towarzyszą mi wybitnie wielkie obawy przed przyjmowaniem go. Tym bardziej, że nie mam pojęcia bladego czy konieczny jest lek na m.in. stany psychotyczne, schizofrenię, gdy ja teoretycznie zeswatałam moje ja z nerwicą. Zdaję sobie sprawę z tego, że małe dawki, jak wyżej wspominano, mają zniwelować natręctwa, jednakże czy warto narażać się na skutki uboczne? Śmierdzę amatroszczyzną, proszę o oświecenie w farmakologii. Dodam jeszcze, że zaczęłam przyjmować asertin 50.
ତ୍କୃ

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Tlen 31 sie 2011, 12:19
Ja biorę rispolept od 5 miesięcy, obecnie w dawce 4mg na dobę i nie mam żadnych skutków ubocznych. Więc nie martw się na zapas. Musisz spróbować i wtedy okaże się jak reagujesz na ten lek.
Tłum, świat, a czasem nawet i śmierć ustępują przed człowiekiem, który wie dokąd zmierza, ale spychają z drogi dryfującego bez celu.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez hooain 31 sie 2011, 12:31
Przyznam się bez bólu, że jestem mięczakiem. Pytanie jeszcze jedno: różnica pomiędzy syropkiem a pigułami? Oprócz rzecz jasna stanu skupienia. Bezpieczeństwo, działanie, intensywność leku?
ତ୍କୃ

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Tlen 31 sie 2011, 12:35
Ja biorę w tabletkach. I nie wiem jaka jest lub może być różnica w działaniu.
Tłum, świat, a czasem nawet i śmierć ustępują przed człowiekiem, który wie dokąd zmierza, ale spychają z drogi dryfującego bez celu.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez hooain 31 sie 2011, 12:50
Jak mówi stare polskie porzekadło: raz kozie śmierć. Żegnajcie żebra, kości policzkowe i zalążku talii (których zresztą i tak nie widziałam parę dobrych lat), żegnajcie pozostałości trzeźwego umysłu i żegnaj świadomości moja! Przy okazji tego dramatycznego rozstania z dotychczasową egzystencją: jak ktoś na swoim życiowym koncie ma jakieś doświadczenia z rispoleptem w syropku, niech dokona przelewu, bo szlag mnie trafia i trawią mnie wątpliwości.
ତ୍କୃ

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Amon_Rah 31 sie 2011, 13:43
W syropku nie mam, bo bralem w tabletkach. Bralem trzyrotnie, raz niska dawke 1 mg, potem wyzsza 3 mg i na koncu jak wrocilem do Rispo, bralem 6 mg dziennie. Uwazam, ze to swietny lek jako wspomagajacy stabilizator, ladnie uspokaja i wytlumia agresje, natomiast na jego inne dzialania nie bede sie wypowiadal, bo ich nie znam, nie mam psychozy a nerwice wytlumiaja mi inne leki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

RISPOLEPT (Risperidon)

przez clone 31 sie 2011, 14:02
Ja po 6 mg na dobę dostałem dystonii. A inne skutki uboczne to poddenerwowanie, wewnętrzny niepokój i ślinotok.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Amon_Rah 31 sie 2011, 14:19
No na ogol trafia sie na temat tego leku na negatywne opinie, natomiast ja mam z nim wylacznie dobre doswiadczenia. Widocznie zaliczam sie do tych kilku % zadowolonych.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Michuj 31 sie 2011, 14:23
Amon_Rah, W przeciągu kilku dni będzie halo halo wielki świat :mrgreen: . Jestem ciekaw jaka będzie Twoja opinia. Chyba wiesz co mam na myśli. Jeśli nie, to też dobrze :twisted:
Michuj

Sortuj wg