RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

Re: RISPOLEPT / Rispolept Consta

przez Jednakowoż 13 lis 2010, 06:53
Spokojnie, na początku też miałem efekty uboczne. Zaczynałem od 0,5 mg, po chyba miesiącu wszedłem na 1 mg wieczorem. Ten 1 mg natychmiast mnie usypiał i przez pierwsze trzy dni miałem cały czas okrutne bóle głowy i mdłości. Potem przeszło i żadnych więcej skutków ubocznych nie było. Potem jednak okazało się, że jakoś specjalnie mi nie pomaga i poszedł w odstawkę.

1 mg to dawka naprawdę mała - w psychozach stosuje się minimum 4, a zazwyczaj więcej. Nie martw się na zapas.

przez Zenonek 13 lis 2010, 10:37
Guzik,

Neuroleptyki to sa leki na psychozy itp jednakze - czest sa niezastapione w nerwicach i w depresjach. Wszystko zalezy od przypadku.

przez Guzik 13 lis 2010, 20:11
też biorę mimo że to neuroleptyk bo się nie znam, ale byłam przerażona, dziś rano nie wzięłam bo musiałam wyjść z domu i czekał mnie dość ciężki dzień i bałam się że zasłabnę gdzieś w lesie i nie wzięłam ale tą nocną dawkę już wezmę i zobaczę jak reaguję i wtedy będę wiedziała czy wezmę rano czy nie, mam jutro szkołę a nie chcę być zmulona na wykładach tak okropnie no i co ważniejsze chciała bym dojechać a nie znowu umierać na podłodze.

[Dodane po edycji:]

Czy to możliwe abym już odczuwała działania ripso? Wczoraj udało się mi zasnąć, budziłam się ale nie zapadałam się tak, tzn tak jak by ale do jakiejś granicy, nie było to takie nieskończone w otchłań, i nie było paraliżującego lęku i serce mi nie wali tak beznadziejnie mocno tylko tak za mgłą jakoś spokojniej. Czy to mogło by znaczyć że on działa? Że niweluje mój lęk? :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Guzik 02 gru 2010, 13:44
Wykupiłam drugie opakowanie rispoleptu. Chyba na nim nie tyję, mogę spać bez leków nasennych (dochodzę do wniosku że nie mogłam spać przez te lęki), nie jest jakoś fantastycznie bo znów cierpię na bezmoc ale nie jest okropnie beznadziejnie jak było, w miarę normalnie funkcjonuję, nauka też jakoś idzie, mogę już czytać i myśleć, wciąż mam dzwiękobóle i wyrzucanie przestrzenne też nadal jest, lęki też mam, chyba potrafię być przygnębiona co mnie cieszy jakkolwiek to brzmi bo to lepsze niż absolutna obojętność i próżnia. We wtorek idę do lekarza i ciekawa jestem co powie. Denerwuje mnie fakt że aby jakoś normalnie funkcjonować muszę łykać ten rispolept, bo pomaga, serce moje usypia, i niweluje rozpad i falowanie i nie zapadam się w otchłań. Czuję kiedy przestaje działać bo ogarnia mnie lęk i się gromadzi do stanu trzęsień wewnętrznych pływania i mdłości i odchodzi kiedy nocną dawkę wezmę, czasem biorę wcześniej bo ten kontrast mnie męczy i boli ale wtedy nie mogę spać.

Czy powinnam powiedzieć lekarzowi że miast Ranperidonu brałam ten rispolept?

przez Guzik 03 gru 2010, 20:19
Ja płaciłam 10.14zł, dla osób z diagnoza schizofrenii 3.20zł kosztuje.
Pani w aptece uznała że w sumie to lepiej brać Rispolept niż Ranperidon bo Rispolept to oryginał.

przez abc123 04 gru 2010, 01:44
Zażywam rispolept od 2 tygodni. Po jakim czasie lek zaczyna działać? Kiedy odczuję poprawę?

przez Guzik 05 gru 2010, 03:16
Sama chciała bym wiedzieć, wyjadłam całe opakowanie i zastanawiam się czy może być jakoś lepiej i czy ten muł może minąć bo ja taki zjazd czuję nieprzyjemny, ja chyba po tygodniu zorientowałam się że chyba działa na lęki i uspokaja moje serce, i głowę i rozpływanie się i działa na inne dolegliwości, ale z tego co słyszałam to pewnie 2 miesiące trzeba brać aby poznać jak naprawdę działa lek.

abc123. Czujesz jakąkolwiek poprawę? Jakąkolwiek zmianę? Może ten lek na Ciebie nie działa? A może trzeba jeszcze poczekać?

przez abc123 05 gru 2010, 17:38
Guzik napisał(a):Sama chciała bym wiedzieć, wyjadłam całe opakowanie i zastanawiam się czy może być jakoś lepiej i czy ten muł może minąć bo ja taki zjazd czuję nieprzyjemny, ja chyba po tygodniu zorientowałam się że chyba działa na lęki i uspokaja moje serce, i głowę i rozpływanie się i działa na inne dolegliwości, ale z tego co słyszałam to pewnie 2 miesiące trzeba brać aby poznać jak naprawdę działa lek.

abc123. Czujesz jakąkolwiek poprawę? Jakąkolwiek zmianę? Może ten lek na Ciebie nie działa? A może trzeba jeszcze poczekać?

Zażywam go zaledwie 2 tygodnie więc to zdecydowanie za krótko by odczuć poprawę. Zazwyczaj po miesiącu, dwóch następuje poprawa, tak jest z psychotropami, na razie pod żadnym względem nie jest lepiej. Moje psychozy nie uległy osłabieniu. Ale efekty uboczne dają o sobie znać, przez pierwsze kilka dni czułam się okropnie, nie do życia. Teraz przyjmuje co dzień 2mg na noc jak idę spać, wtedy w ciągu dnia nie mam już śpiączki jaką ten lek u mnie powodował i inne efekty uboczne.
Dodam jeszcze że zażywam go 2 tygodnie i przytyłam już 3kg :/

przez Guzik 05 gru 2010, 21:09
Ojej! 3 kg?! Musze się zważyć, widzę że przytyłam, jestem większa ale może i więcej jadłam? Ja od kilku dni biorę dawkę poranną po południu kiedy już naprawdę czuję się źle a wieczorną późńym wieczorem, nie podoba się mi ten lek bo jakieś dziwne rzeczy się dzieją. A biorę malutką daweczkę, ale nie chcę chyba nawet takiej brać dłużej ale biorę bo czuję jakąś tam różnicę, czy nie mam prawa czuć? We wtorek będę wiedziała co dalej co z tym rispoleptem.

czy brał ktos z was rispolept?

przez maksinek 03 sty 2011, 19:35
lekarz przepisał mi lek o nazwie rispolept.W ulotce wyczytałm ze jest on na schizofrenie.U mnie jej nie zdiagnozowano.
Ostatnio edytowano 03 sty 2011, 19:42 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przenoszę i łączę z wątkiem w temacie.
maksinek

Re: czy brał ktos z was rispolept?

przez Korba 03 sty 2011, 19:39
maksinek, :szukam: post15843.html?hilit=rispolept#p15843

i to chyba nie jest właściwy dział do tego pytania.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Re: czy brał ktos z was rispolept?

przez Guzik 03 sty 2011, 20:08
maksinek napisał(a):lekarz przepisał mi lek o nazwie rispolept.W ulotce wyczytałm ze jest on na schizofrenie.U mnie jej nie zdiagnozowano.

Też brałam rispolept a nie mam zdiagnozowanej schizofrenii i byłam przerażona że mi lekarz przepisał ale mi przeszło (pewnie gdyby nie forum to bym nie zaczęła brać i jeszcze zmieniłabym lekarza). Niedługo znów zacznę brać.

przez taraxia 09 sty 2011, 18:20
wyrzucono moje posty poniewaz moderator uznal ze rispolet a ryspolit to jest to samo-a tak nie jest ,sa dwa odrebne leki na odrebne przypadlosci
tak wiec wklejam tutaj:czy bral ktos ryspolit?jak sie wtedy czul czy byla poprawa czy moze otumanienie i puste patrzenie przed siebie/efekt obecny ale jednak nieobecny?????prosze o odpowiedzi bo niewiem czy moja mama tak wlasnie ma reagowac na ten lek i czy jest on trafiony.
po zawale stwierdzono u niej chorobe schizofrenie...czy ktos mial robione potrojne badanie psychologiczne celem stwierdzenia trwalego obumarcia jakiejs czesci mozgu?

przez cytrynka84 09 sty 2011, 19:19
Rispolept i Rispolit to ten sam lek (risperidonum)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg