RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

przez Hadrianus 23 mar 2006, 00:16
Polecam ten lek każdemu kto ma problemy z nadmierną agresją (szczególnie podczas ataku / napadu lęku). :idea: Lek dostępny TYLKO z receptą wiec należy skonsultowac się z lekarzem. :!:

Rispolept

przez Mizer 10 cze 2006, 16:31
Brał ktoś?
a w ogóle XD jest ktoś z zaburzeniami psychotycznymi?XD bo widzę, że chyba ja chorują nacoś zupełnie innego.
czy zaburzenia schizoafektywne to też nerwica lękowa? :shock:

Rispolept

przez Simba 12 cze 2006, 17:31
Ja biorę, rano Bioxetin, a na wieczór przed spaniem Rispolept. :)

Co do leku Bioxetin to mogę powiedzieć, że czasem miewam myśli samobójcze. Na początku zażywania kręciło mi się w głowie...potem przestało...ale dziwne trochę, bo mój lęk przed ludźmi, a dokładniej przed różnymi sytuacjami życiowymi, wzrósł.

A jeśli chodzi o Rispolept to na mnie działa sypiająco po ok. 30 minutach. :)

Jestem dopiero 2 tygodnie od rozpoczęcia leczenia, więc skutków raczej nie widzę...poza nasilonym lękiem. Ale taka drobna ciekawostka...mogę podzielić mój lęk na 2 fazy: 1. jest wtedy, gdy jestem w domu i wiem, że muszę coś zrobić "na zewnątrz", chociażby na zakupy iść. Lęk mija w chwili ubierania się, zakładania butów itp. Ale w chwili wyjścia następuje 2 faza...też lęk, ale mniejszy w porównaniu do tego z 1. fazy...lęk z 1. fazy czasami nie pozwala mi wyjść.
Żyję w tempie 180BPM.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saci 12 lip 2006, 14:34
ja go bralem i powiem ze jak dla mnie to jest kich chyba ze lubisz przesypiac cale dni mialem zapisane 8 mmg czyli dawke konska tez mialem schizy ale mi przeszly dzieki sobie samemu i rodzine a nie dzieki lekom od czego masz te schizy samo istene czy po dragach ??
teraz mi zostala tylko nerwica i natrectwa jest to tylko z porownaniem ze schizofremia to jest przegiecie

przez anna1102 19 lip 2006, 20:56
Też choruję na zaburzenia schizoafektywne, typ depresyjny. Leczę się od 2002 roku. Nie mam szczgolnych osiągnięć, depresja wraca jesienią i wiosną, Czuje się wtedy okropnie. Nic mi się nie chce, najchętniej nie wychodziłabym z łóżka. To jest straszne!
Ania

przez Wypalony 28 sie 2006, 19:03
Ja bralem rispolept przez dluzszy czas. Na poczatku czlowiek usypia na stojaco, to samo przy zwiekszaniu dawki, ale mija po paru/parunastu dniach. W zasadzie dziala, mnie w kazdym razie ustabilizowal, prawdziwe problemy ze soba zaczalem miec jak przestalem go brac...

RISSET (Risperidon-Rispolept)

przez sowa 31 sie 2006, 00:00
Czy brał ktoś lek o nazwie RISSET?
Nie mogę znaleźć opinii o nim, a jestem ciekawa, bo od dzisiaj zaczynam brać
Dzięki za wszelkie komentarze
"Sitting in my room
I've got it bad
Crying for the moon
They think I'm mad
They say it isn't real
But I know what I feel... "

przez sowa 31 sie 2006, 11:51
Rafik dzięki
Podobno mam go brać na lęki i depresję, ale jak przeczytałam ulotkę sama się trochę zszokowałam bo on podobno jest na... schizofrenie? :shock:
"Sitting in my room
I've got it bad
Crying for the moon
They think I'm mad
They say it isn't real

SPERIDAN (Risperidon-Risset,Rispolept)

przez gabi82 03 wrz 2006, 20:27
Mam pytanko. Lekarz zalecil mi brac poł tabletki speridanu na noc. Niestety nie mam ulotki. Podobno maja dzialac przeciwlekowo, ale przeczytałam w interncie ze to lek na schizofrenie i przestraszyłam sie tego. Czy kotos z was brał go na lęki? Boje sie ze moze mi ten lek zaszkodzic.

przez sowa 23 wrz 2006, 13:09
Jestem po rozmowie z lekarzem. W moim przypadku risset ma spełniać rolę stabilizatora nastroju. W przypadku silnych lęków też się sprawdza.
Więc wszystko się wyjaśniło :D
"Sitting in my room
I've got it bad
Crying for the moon
They think I'm mad
They say it isn't real

przez ventolin 06 gru 2006, 17:39
speedcore terror, wiesz, ze branie rispoleptu jest chaniebne, nietolerowane spolecznie? prosze moderatorstwo o usuniecie tego jakze szkodliwego dla forumowiczow tematu :lol:
Podpis usunięty przez administratora.
*atrucha
zbanowany

Sortuj wg