MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Pablo5HT1 12 wrz 2014, 22:14
lunatic
Bo widocznie kiedyś nie miałeś nasilonych lęków to raz, dwa to, ze za każdym razem te leki działają inaczej, lub mogą działac inaczej. To jest skomplikowane bardziej bo, np, możesz miec w krwi jeszcze inne środki nawet w minimalnych stężeniach, poza tym, hmm ja ci powiem, nie lubie za bardzo antydepresantów typowych, czyli tej cąłej SSRI/ SSNRI/ moclobemid/ family , ja wiem co tam jeszcze np anafranil. Nie sa to np leki zauwaz skuteczne w dużych depresjach, oprócz kosmicznych dawek wenlafaksyny, zawsze jest na początku "odhamowanie", mnie sie wydaje że powinno byc odwrotnie na początku przyblokowanie i uciszenie a potem tzw kop. Zbytni kop na początku=nasilenie lęku, dosłownie zawsze. z innych leków tylko mirtazpina i mianseryna tego nie robią.

przez boogyman 14 wrz 2014, 02:35
Witajcie jest godzina 2:20 a ja się obudziłem i nie mogę zasnąć. Płaczę:( Moje życie wydaje mi się po raz kolejny bez sensu. Obecnie jestem na l4, mam lęki przed szukaniem nowej pracy, sam nie wiem czego chcę:( Tkwię ku..a w jakiejś beznadziei.
Mobemid biorę od 23 dni - już 2 raz do niego podchodzę. Chciałbym aby ten lek na mnie zadziałał - gdyż pomagał mi na funkcje sexualne, które po innych lekach są przychamowane. Pomagał - bo jak biorę go teraz to działa na ten sprawy wręcz odwrotnie.
Początkowo lek powodował u mnie ciut lepszy nastrój, ale nie był to efekt wow. Teraz jest po prostu tragedia- codziennie z rana budzę się z płaczem, zasypiam z mega lękami o swoją przyszłość, nie wiem co robić. Doraźnie biorę Ketrel (kwatiepinę) w dawce 25 mg. Trochę pomaga mi zasnąć w sytuacjach takich jak dziś.
Lęki po mobemidzie mam większe niż bez leków. A chyba lęki są moim największym problemem. Mam stwierdzoną osobowość unikającą.
Wysyłam obecnie CV- zapraszają mnie na rozmowy, a ja po prostu nie mam siły na nie chodzić. No nie mam siły. Unikam ich, jednocześnie wewnętrznie się dołując, że po raz kolejny dałem ciała, że znowu w życiu mi nie wyszło, że leki nic nie pomagają.
Nie wiem co stosować. Czuję że moklobemid będę musiał po raz 2gi odstawić. I teraz co 2 tygodnie przerwy przed innym lekiem. Tak czytalem na forum?

Doradźcie mi coś BŁAGAM!!!!
DOdam , że w tym roku brałem już następujące leki, po których nie widziałem żadnej poprawy: Trazodon (też na seksualne sprawy), Effectin (bo kiedyś na mnie działał- tym razem jakoś nie pomógł), Rispolept (chyba na uspokojenie), Coaxil, Lamotrix, obecnie Ketrel i Mobemid :(

Nie wiem już co robić, chyba o dziwo bez leków jest mi najlepiej:/ mimo wszystko , że nie jest dobrze.
Moja mama ma nerwicę, depresję i bierze z tego co kojarzę głównie Bioxetin -fluo, może u mnie by on podziałał.
Nie wiem co robić - mam nadzieję, że zaraz Ketrel mnie uspokoi i jakoś zasnę.
Pozdrawiam
Obecnie nic

przez lunatic 14 wrz 2014, 11:05
boogyman,
jak masz stany lękowe to ten lek nie jest za dobry bo jak sam zauważyłeś jeszcze bardziej je tylko nakręca
a w jakim sensie nie masz siły chodzić na rozmowy? chodzi o zmęczenie i brak energii? ja cos takiego mialem ale po dosć długim czasie jak przestał dobrze działać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 14 wrz 2014, 11:52
boogyman, jeżeli wycofanie jest głównym problemem fluo może pomóc. Dodaje motywacji i pewności siebie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez boogyman 14 wrz 2014, 20:19
No dokładnie moim największym problemem jest brak motywacji, brak chęci do wyzwań do podjęcia działań i brak wiary w siebie. Nie chodzę na rozmowy gdyż uważam że stanowiska na które aplikuję wymagają jednak ode mnie jakiejś motywacji i chęci do działania a takiej nie posiadam. Najchętniej dostałbym pracę prostą i niestresującą. Jak długo muszę czekać aby zacząć zażywać inny lek np. fluo (bioxetin).
Co myślicie o takich lekach jak : Xanax, Lorafen, Afobam.... benzo ogólnie . Może któryś z tych leków by na mnie podziałał doraźnie, bo naprawdę się męczę:/
Obecnie nic

przez wredny 14 wrz 2014, 21:48
boogyman, na jakiej dawce jesteś? Przy wskoczeniu na 450mg miałem podobne objawy do twoich. Teraz znowu próbuje moklobemidu, właśnie dziś jest drugi dzień na dawce 450mg. Póki co brak zmian na lepsze. Spore zmęczenie i senność, ale na szczęście lęków nie ma.
Benzo doraźnie zadziała, możesz spróbować.

przez mio85 15 wrz 2014, 18:15
boogyman napisał(a):No dokładnie moim największym problemem jest brak motywacji, brak chęci do wyzwań do podjęcia działań i brak wiary w siebie. Nie chodzę na rozmowy gdyż uważam że stanowiska na które aplikuję wymagają jednak ode mnie jakiejś motywacji i chęci do działania a takiej nie posiadam. Najchętniej dostałbym pracę prostą i niestresującą. Jak długo muszę czekać aby zacząć zażywać inny lek np. fluo (bioxetin).
/

Kolego mam to samo, jedyna roznica jest taka, ze ja wiem, ze jest lek ktory mi pomaga i jest to fluoksetyna. Mam objawy podobne do twoich bardzo. Zawsze pomagala mi fluoksetyna i choc mimo wszystko kazdy orgaznim jest inny to czuje to co piszesz, znam te wszystkie odczucia i radze ci siegnac po fluo. Tylko z gory cie uprzedzam 2,5 miesiaca lekko poswiecisz na ten lek - rozkreca sie najdluzej z wszystkich depresantow. Ale pewnego dnia po tym okresie wstaniesz i poczujesz, ze jest tak jak kiedys! Wspaniale uczucie. Niestety ja mialem po nim dysfunkcje seksualne i sam sobie utrudniam zycie, szukam czegos innego.

przez boogyman 16 wrz 2014, 21:57
mio85 mi pomagał kiedyś seroxat (paroksetyna) , ale z tego co pamiętam z sexem było tragicznie.
Moklobemid działa nieco na plus,a przynajmniej nie kastruje dlatego próbuję jego, ale chyba po 4 tygodniach to już powinien się rozkręcić sam nie wiem.
CO mi radzicie? Jechać na benzo? Nigdy ich za dużo nie brałem, ale teraz jest mi tak źle , że muszę jakoś ruszyć z kopyta zanim któryś antydepresant się rozkręci.
Obecnie nic

przez Pablo5HT1 17 wrz 2014, 01:16
Bodyman
Wszystkie antydeprepsanty robią zero seksu wiesz mi, jeśli ja odczuwam brak libido po najmniej teoretycznie szkodzącym SSRI fluvoksaminie to co dopiero po fluoksetynie , sertralinie czy paroksetynie. Moclobemid raczej nie szkodzi ale znów, brałem ja go 6 tygodni i totalna lipa w dawce 450, takze no antydepresanty to zero seksu, najgorsze ze po długiej-wielomiesiecznej kuracji stan ten może sie utrzymywac nawet do kilku lat a moze byc trwalszy. Takze no zapomnij o seksie jak masz być na antydepresantach. Czy to SSRI czy Wenla czy TLPD wszystko co w sposób niewybiórczy podnosi serotoninę to kosi libido u faceta. Na antydepresantach nie ma faceta co by ząłozył rodzinę. Nikt o tym nie mówi ale tak jest. Przykre ale przwdziwe. O PSSD nie wspomnę, ci którzy kiedys brali a potem juz seks był dl nich wspomnieniem zaświadczą.

-- 17 wrz 2014, 00:16 --

Boogyman soory miało być.

przez miko84 17 wrz 2014, 09:18
To nie do końca prawda, bo leki takie jak bupropion, agomelatyna, tianeptyna czy mirtazapina a nawet nowa wortioksetyna nie wpływają negatywnie na libido.
miko84

przez pink_hope 17 wrz 2014, 09:26
czy rzeczywiście po braniu moklo trzeba odczekać koniecznie 14 dni? chce przejść na paro, a w ulotce tak pisze....
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez lunatic 17 wrz 2014, 09:27
nie może tak pisać bo wystarcza 1 dzien przerwy

przez pink_hope 17 wrz 2014, 09:31
w ulotce tak pisze...że trzeba odczekać 14 dni :( bo grozi zespołem serotoninowym...nie biore już maklo 9 dni bo łykałam jak cukierki....
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez lunatic 17 wrz 2014, 09:36
ale co pisze? zeby odczekac 14 dni od odstawienia moklobemidu?

-- 17 wrz 2014, 08:41 --

z ulotki paroksetyny, 24 godziny
Obrazek

Sortuj wg